Kolika u dojciat

Príspevok v téme: Kolika u dojciat
aura

Prosim vas poradte mi co zabera na detsku koliku. Mam mesacneho synceka a place mi kazdy vecer od osmej dopolnoci.Rektalna trubicka zaberie, pekne uvolni vetry aj stolicu, no maly neprestava krcovito plakat. Ked sa cely den od rana nevykaka, uz viem ze vecer bude zle. Syncek je plne dojceny. Aka je vasa skusenost?

ReniRenci

Maminy,proti kolike krásne zaberá masáž, masáž pre bábätká je určená od 6-týždňov a je zameraná na masírovanie celého telíčka. Viac info na fb- Zdrave babo, pripadne e-mailom zdrave-babo@centrum.sk

18hvizd

moja dcera plakavala tri tyzdne..kazdy vecer od siedmej vecer,do desiatej...kazdy bozi vecer...a v jednom kuse tri hodiny...poviem vam,ziadna slava,ale prezili sme to...drzim palceky

kvietinka

Mam 2 mesacnu dcerku a stale po kojeni nenormalne place ale s vetrami a so stolicou nema vobec problem z coho by to mohlo byt

simonka,

to bude tam tieto mlieka su tazke na bruskotreba viacej caju aj ked moja nechce takmer vobec ale ja jej davam probiotika na brusko udrzuju crevnu floru taku aka ma byt aj mi krasne kaka a ziaden problem minule som jej za 3 dni nedala ze uz netreba ze si zvykla ale to bolo placu hroza dufam ze to uz nezazijem ta´k ju brusko bolelo zas jej davam a je jek vymenena krasne spokojne usmievave dievcatko vola sa to biopron od 4 mesiaca mala ma kolko?probiotika kazu davat mne ich odporucika na gastre lekarka spytaj sa svojej a je bez predpisu neda sa na predpis stoji 7 eur 10 sackov 1 dva krat denne rozdelit ja jej davam niekedy uz len polku staci jej kazda 2-3 den cely ked potrebuje porad sa s lekarkou deti dost trpia pri tych mliekach jak prechadzaju

AVLISA

AHOJTE MAMICKY,CHCEM SA SPYTAT CI MOZE MAT BABETKO KOLIKU AJ KED SA VZDY PO PAPANI PEKNE VYKAKA ALE SKORO VOBEC NEPRDKA,ALE POSLEDNE DVA DNI MOJA MALA CEZ DEN STALE PLACKA A NESPI AJ KED JE STRASNE UNAVENA NEDA SA JEJ ZASPAT.PRIKRMUJEM NUTRILONOM A TERAZ SOM ZACALA DAVAT VIAC KRAT ZA DEN,PREDTYM SOM DAVALA LEN DVA KRAT.MOZE TO SPOSOBOVAT TO UMELE MLIEKO?

maminkaa

niekto ma nazor, ze ci koliku liecis, ci nie vzdy trva 3 mesiace, ze babenko si to musi prejt.. ja som so syncekom skusala vselico a mam pocit, ze pomohol sab simplex a dophilus infants/ narozdiel od biogai je od 0mes/. a rek rurka .. ale tieto veci sme objavili az koncom 3mesiaca.. takze teraz neviem posudit, ci pomohlo, ci preslo.. ale probiotika su urcite dobra vec

simonka..

no ty plne kojis tak neviem ale moja mala tiez s tym mala problem a na gastre jej lekarka dala probion to je prasok do mlieka ale ja davam nutrilon a tza mi teraz kaka ostosest fakt nemam problem s travenim a mala aani netusi co je to bolest bruska porad sa s lekarkou o tomto probiotiku je fakt super odporucam vsetkym malej to dakam od 3,5 mesiaca

aura

Dakujem vam za cenne rady. Brusko masirujeme kazdy vecer, aj feniklovy caj pijem, no nic..
Zuzanka tie kvapky si urcite pojdem kupit. Dufam ale ze su na prirodnej baze. Musim to riesit lebo mam pocit ze sa zcvoknem :-) Inak moj pred kolikami kakal aj styri krat za den. Teraz sa vykaka len rano a vecer uz placka lebo sa nevie vykakat, len tlaci.. Fakt som nevedela ze je normalne ked dojcene deti kakaju len raz za tyzden..

zuzanka65

Mojej dcére jednoznačne pomohli kvapky Sab simpex. Ona si po jedení nevedela odgrgnúť ( od narodenia) aj toto aj kolika po kvapkách zmizli a začala aj lepšie priberať aj stolica sa upravila na interval raz za 4-5 dní, čo je u dojčených detí normálne ( to len aby si sa nezľakla, ak o tomto nevieš), po nasadení kvapiek sme namiesto večerného plaču, mali doma kľudné a bacuľaté bábätko.
Toto nie je žiadnea reklama na kvapky sab simplex, viem že sú ešte nejaké iné kvapky a neviem ako sa volajú, preto sa radšej poraď v lekárni, nie sú na predpis a sú vhodné pre bábätká od troch týždňov.
Keď si pomyslím, čo všetko sme zažili a trápili sa, najviac to malé drobné chúďatko čo sa naplakalo a zbytočne, lebo ja som o tých kvapkách nevedela hned, len som potom natrafila na obyčajnú reklamu v v časopide o bábätkách, tak sa ničoho neboj s skús si nejaké kvapky proti dojčenskej kolike kúpiť, verím že vám pomôžu. Nehovorím, že teplé obklady a géliky ( vetrová masť) alebo feniklový čajík nepomôžu, len ak máš obavy, dávať niečo tak malinkému dieťatku, chcem ťa ubezpečiť, že nám kvapky veľmi pomohli a nemusíš sa ničoho báť. Držím palce, nech je už len dobre.

petri

myslela som po ako po kolikách,lebo moj malý sa už zlepšil a čítala som o tých teplých obkladoch na bruško asi pred 2týždňami,že pomáhajú