Je mlieko a mliecne vyrobky zdrave?

pipa

pre zds: Mas pravdu: Aziati su najviac alergicki na laktozu a na mliecnu bielkovinu kazein. Asi preto sa im vyhybaju.
Pre ostatnych:
Pre deti, ak ho maju radi a nemaju problemy s jeho travenim, je to pre mna za mna ok. Ved su este teliatka, ktore nemozu dobre stravit seno a travu.
Ale dospeli (aspon väcsina, tych ktorych poznam)uz nemaju mliecny enzym, a mlieko najmä vo velkych mnozstvach je pre nich absolutne nestravitelne. Ved uz nie su teliatka. Co sa tyka vapnika, na stavbu kosti je dolezity len v detskom veku. V dospelosti uz pitim mlieka nedozeniete nic. Ja mlieko nepijem a ani som nepila ako dieta. Lebo mi jednoducho nechuti, lepsie povedane sa mi hnusi.
Este dnes uz takmer po 30 rokoch mam horor, z tych par salok mlieka, ktore som ako dieta musela vypit. Ale kysle mliecne vyrobky; zakysanka, srvatka, zincica, cmar. S tym problemy nemam.
Takze tak ci tak, clovek musi sam citit potreby svojho tela, a podla toho jednat.

kuki

Treba si precitat.
Pravda o mléce
Jarmila Průchová

www.martinus.sk

Autori sú presvedčení o škodlivosti kravského mlieka vo výžive ľudí. Tvrdia, že tieto dnes už vedecky overené fakty sú verejnosti zamlčované z politických či ekonomických dôvodov. Predkladajú všetky dostupné odborné informácie a vážne nás tak varujú pred slepým akceptovaním zaužívanej predstavy, že mlieko je zdravé a treba ho dávať najmä deťom...

jana01

Tak to,ze mlieko je nezdrave, som este nepocula. S tymto nazorom nesuhlasim. Ved obsahuje vapnik, ktory je dolezity pre kosti. Cim sa to podla vas da nahradit?

zds

prakticky cela azia je bez mlieka. vykapali? ale kde. slusno-neslusne sa mnozia, dari sa im v reprodukcii (len tak mimochodom, reprodukcna schopnost zapdaniarov klesa)
- v azii nepoznaju osteoporozu.
- atd, atd

zds

kasein - husta latak, vyraba sa z nej lepidlo a v kravskom mlieku je ho o 300% viac ako v materskom, na jeho metablizmus enzym - renin, stracami v destkom veku
- laktoza, mliecny cukro, nan potrebujeme enzym laktozu, drviva vacsina dospleych ludi ho nema alebo v obmedzeno nozstve
- vysoky podiel nasytenych mastnych kyselin...
...
tieto latky bud priamo nam prinasaju hlieny alebo nestravene zlozky z mlieka prispievaju k tvorbe hlienov. a dalsie problemy : pasterizacia, ochucovanie vselijakymi aditivami...

čika

slusny muz: neviem pretoze ako som pisala tieto veci nie su z mojej hlavy, ja som si len overila, ze je to vazne tak, ale aj chces dam ti na toho cloveka kontakt a ten ti k tomu povie aj to co ani nevies.

slusny_muz

pre civa: Tak nesuhlasim s Tebou ze mlieko je nezdrave...myslim ze na toto mame iny nazor.
Zive kultury??? Myslis ze zive kultury Ti preziju dva tyzdne a v mikropsotredi aditivnych latok???

čika

slusny muz: no len medzi cmarom a mliekom je dost velky rozdiel, zatial co cmar obsahuje zive kultury a pomaha pri traveni dalsich veciach, tak v skutocnosti na mlieku nie je nic zdrave, je sice pravda ze obsahuje vapnik, ale oproti tym ostatnym skodlivym latkam ktore obsahuje to vobec nie je nic, pretoze hoci sa nam dostanu do tela aj nejaky vapnik jeho mnozstvo je skutocne zanedbatelne s latkami, ktorych sa telo nedokaze zbavit a vylucit ich