otazocky tykajuce sa porodu:)

Príspevok v téme: otazocky tykajuce sa porodu:)
anka21

ahojte, mam 21 a dietatko chcem mat az tak o tri roky(musim skoncit VS), ale ja sa uz teraz obavam ake to je ked zena rodi..ake mate skusenosti s porodom??velmi to boli??ako dlho trva asi porod, viem ze u kazdej je to individualne, ale aj tak, podelte sa o svoje skusenosti..:)aky porod je podla vas lepsi??dakujem za vsetky prispevky..

sasa

este nieco, mala som rizikové tehotenstvo a celé mesiace som ležala v pôrodnici. Veľmi som sa bála čo ma čaká a tak som sa skúsenejších spoluležiacich vždy opýtala na pôrod, väčšinou ma však tak vystrašili, že som na to ani nechcela myslieť. Raz som sa však rozprávala s jednou milou pani a tá mi povedala, prečo strach, ty sa musíš tešiť, konečne to niečo malé, čo ta kope v brušku budeš držať na rukúch, a mala pravdu, odvtedy som sa už len tešila, a ked začali bolesti, tak sm vedela, že pár hodín a bude to tu. Strach je negatívna emocia, len to nepriaznivo ovplyvní celý priebeh pôrodu, my ženy sme silné a zvládneme všetko, hlavu hore.

sasa

ahoj, mna len nejakých 12 hodín pobolievalo brucho a povedali mi, že ide pôrod, tak som sa začala prechádzať, a dala som si aj teplú sprchu, že to pomáha a urýchluje,a to som dostala take bolesti, že zo sprchy ma vytiahla sestrička, hned na to som mala silné nutkanie tlačiť a malá bola za necelú hodinku na svete, takže pôrod bol super, žiadne krik, ani podobné scenáre,ale to zašívanie, brr, strašná bolesť, a dva týždne som nemohla sedieť, pretože sa mi to zápalilo, tak, to je môj príbeh, držím Ti palce, mať dieťatko je ten najkrajší pocit na svete, takže určite to stojí za to pa

pau

ja som sa tiež velmi bála a preto som si dala epiduralku nie je to že vobec nebudeš nič cítiť ale tie bolesti sú asi o 80percent slabšie ale vela lekárpv odhovára lebo si myslia že potom s nimi nebudete tak spolupracovať a hlavne poriadne tlačit nenechajte sa ukecať je to veľká pomoc aj tak ste so všetkého poriadne v strese

danny

ahoj tak aj ja ti napisem ze nemas sa coho bat ja som bola uplne v pohode odtiekla mi plodova voda sli sme do nemocnice tam mi zacali kontrakcie trvali asi 4 - 5 hod, vies ono to boli ale da sa to predychat pretoze kazda kontrakcia trva len chvilocku a prestane poviem ti bolest zubov je horsia. a potom samotny porod dcerka bola vonku na druhe zatlacenie tu som uz ani bolest necitila proste lken tlacis potom som uz mala trosku problem s placentou lebo sa neodlupila od maternice tak mi ju museli vyberat rucne to uz bola bolest ale to sa stava ako oni povedali velmi zriedkavo.a inac ked ti daju male babatko do narucia necitis nic len aka je to nadhera a zazrak takze nic sa neboj dieta je najkrajsi dar aky moze zena mat pod srdcom pa

eeja

mala som infuzie a nejaku tabletku mi dali na vyvolanie porodu. Vascinou nastrihuju,ja som mala dcerku ktora vazila 3,85 kg takze ma nastrihli ale aj tak ma mala potrhala.Nechceli mi povedat kolko stehov som mala ze naco,a mali pravdu ved som uz mala po tom. Neboj sa na strach zabudnes ako nahle to pride na teba,nemas sa coho,hovorim je to individualne,niekto pride a do hodiny porodi a niekto sa trapi dlhsie...

anka21

a to kazdeho nastrihuju ??a zasivaju???ja mam panicky strach z lekarov..a co sa tyka nemocnic uz nehovorim...pichli ti nejaku injekciu ked si rodila alebo ked ta strihali???

eeja

ahojte,ja som sa vobec nebala,nevedela som co ma caka a u kazdej je to individualne.na prijem som prisla o 17,00h a porodila som az rano o 6,00h. Kedze som sa neotvarala ako bolo treba zvazovali cisarsky,ale prisiel primar a povedal ze ked som tolko vydrzala a som prvorodicka ze uz nech rodim klasicky ze to este zvladnem. Bolesti boli neskutocnee,ked si viete predstavit 5 sekund. spanok pri kontrakciach,ale prezila som to. Nevladala som uz ani tlacit nakolko som bola vysilena po 12h ale sestricka mi pomahala a tlacila na brusko aj doktor a nakoniec ta ulava ked som pocula maly dzavot svojej dcerky hned som zabudla na bolesti. A to som ani necitila kedy ma nastrihovali.Takze nebojte sa,hlavu hore nemate sa coho,priviest na svet dietatko je ten naj pocit......

asd

No mne sestra vravela, ze samotny porod az tak neboli ako to zasivanie potom, tak neviem ako. Ci to kazdeho zasivaju, ci nie. Mam v tom bordel riadny