otazocky tykajuce sa porodu:)

Príspevok v téme: otazocky tykajuce sa porodu:)
anka21

ahojte, mam 21 a dietatko chcem mat az tak o tri roky(musim skoncit VS), ale ja sa uz teraz obavam ake to je ked zena rodi..ake mate skusenosti s porodom??velmi to boli??ako dlho trva asi porod, viem ze u kazdej je to individualne, ale aj tak, podelte sa o svoje skusenosti..:)aky porod je podla vas lepsi??dakujem za vsetky prispevky..

jana2

Ahojte baby,nebojte sa pôrodu.Ja som napríklad mala veľmi rýchle a ľahké pôrody.Prišli na mňa bolesti a pootom rýchlo-rýchlo do pôrodnice.A bez protekcie som rodila tak rýchlo,že až ked som už bola v pôrodnej sále,tak sa ma vypytovali na meno a adresu a ostatné údaje.Vždy som hovorila,že radšej do pôrodnice ako k zubárovi.Zubára sa bojím.

za

Ja som na to nemyslela počas tehotenstva ani pred tým. Nebala som, lebo som sa nemala čoho báť. ja mám po pôrode už 4,5 roka. Pred pôrodom som necítila žiadne bolesti, ani voda mi neodtiekla, bola som v pohode. Asi týždeň pred som chodila na kontroly každý druhý deň a v "posledný" mi povedal doktor, že som otvorená a ide sa na to.Pripravili ma na klasicky pôrod (sprcha,klistir,senzoryy na bruško) ešte raz sa pozrel doktor na mňa dali injekciu(neviem aku-asi na urychlenie) mala som už potom kontrakcie dalo sato zniesť bolo to ako silné bolesti pri menštruacii.ešte prišiel doktor zo 2 razy sa pozrieť a odišiel ja som tam ležala 7 hod. prevracala sa z boka na bok a to som už videla, že niečo nie je v poriadku.Potom prišiel doktor a opítal sa či ideme cisarsky alebo kliešťový pôrod, lebo bábätko nemôže zisť dole. Rozhodla som sa pre cisarsky a nelutujem. mala som už potom strach ale to sa už okolo mňa všetci točili davali mi rôzne otázky a už ma prevažali na operačku. Keď som sa prebrala všetko ma bolelo vtedy som povedala nikdy viac tu bolesť už nie. No najhoršie bolo, že nikto mi nevedel povedať čo mám či chlapca alebo dievča. Po polhodine mi o doniesli ukázať bol nadherný aj bolesť odišla aspoň na chvíľu. Potom som ležala dva dni na infuziach a postupne som snažila postaviť na nohy aby som mohla mať pri sebe môjho drobčeka. A ešte povedali mi že som mala krátku pupočnú šnúru o 15 cm. preto boli komplikácie.
A teraz sa už teším na ďalšie bábätko a vôbec sa nebojim tej bolesti - ako pride tak odide ani sa nad tým zapodievať nebudem. A keď máte strach je tu už epiduralka aj tak si môžete pomôcť. Veľa šťastia

za

Ja som na to nemyslela počas tehotenstva ani pred tým. Nebala som, lebo som sa nemala čoho báť. ja mám po pôrode už 4,5 roka. Pred pôrodom som necítila žiadne bolesti, ani voda mi neodtiekla, bola som v pohode. Asi týždeň pred som chodila na kontroly každý druhý deň a v "posledný" mi povedal doktor, že som otvorená a ide sa na to.Pripravili ma na klasicky pôrod (sprcha,klistir,senzoryy na bruško) ešte raz sa pozrel doktor na mňa dali injekciu(neviem aku-asi na urychlenie) mala som už potom kontrakcie dalo sato zniesť bolo to ako silné bolesti pri menštruacii.ešte prišiel doktor zo 2 razy sa pozrieť a odišiel ja som tam ležala 7 hod. prevracala sa z boka na bok a to som už videla, že niečo nie je v poriadku.Potom prišiel doktor a opítal sa či ideme cisarsky alebo kliešťový pôrod, lebo bábätko nemôže zisť dole. Rozhodla som sa pre cisarsky a nelutujem. mala som už potom strach ale to sa už okolo mňa všetci točili davali mi rôzne otázky a už ma prevažali na operačku. Keď som sa prebrala všetko ma bolelo vtedy som povedala nikdy viac tu bolesť už nie. No najhoršie bolo, že nikto mi nevedel povedať čo mám či chlapca alebo dievča. Po polhodine mi o doniesli ukázať bol nadherný aj bolesť odišla aspoň na chvíľu. Potom som ležala dva dni na infuziach a postupne som snažila postaviť na nohy aby som mohla mať pri sebe môjho drobčeka. A ešte povedali mi že som mala krátku pupočnú šnúru o 15 cm. preto boli komplikácie.
A teraz sa už teším na ďalšie bábätko a vôbec sa nebojim tej bolesti - ako pride tak odide ani sa nad tým zapodievať nebudem. A keď máte strach je tu už epiduralka aj tak si môžete pomôcť. Veľa šťastia

anka21

ked ja mam neskutocne bolesti ked mam menstruaciu, tak si neviem predstavit ako to bude boliet ked budem rodit...sice jeden lekar povedal ze taka bolestiva menstruacia je horsia ako porod, tak neviem..asi prezivam porod kazdy mesiac:), dakujem ti za prispevok , a rada by som bola keby tu niekto prispel kto uz aj rodil:))dakujem

orešanka

Čaute baby.
Tak ja vám odpoviem. Môj pôrod bol s odstupom času celkom v norme. Jasné, že ako väčšina som si po pôrode povedala - nikdy viac. Bolesti mi začali (také silnejšie) o ôsmej hodine a po jedenástej bol malý na svete. myslí, že som patrila medzi svetlé výnimky s rýchlim priebehom. Bolesti boli podobné menštruačným ale intenzívnejšie. Pomáha horúca voda. Ja som mala skôr popôrodné komplikácie ale v tom som asi tiež výnimkou. Dúfam, že som vás upokojila.

angel1

Mila Anka,myslim ze porod je individualna vec...zalezi od lekara,nemocnice,a tvojej hranice bolesti,ale su uz rozne vymozenosti aby porod prebehol bez vacsich bolesti...napr.epiduralna anestezia,porod vo vani..hovoria zeny vraj tie bolesti nie su take intenzivne,su zeny ktore rodia velmi dlho,no niektore ani nevedia ze porodili...tazko na tuto otazku odpovedat...ked su kontrakcie,tie bolesti budes pocitovat ale nakoniec ked budes v rukach drzat svoje babetko,rychlo zabudnes...je to fyziologicke...netreba sa bat://

asd

Presne tieto otazky davam ja v kadejakych forach /aj ked je od veci/ a nikto mi nechce odpovedat na to. Asi je toto forum len pre bezdetnych :)