kto tu ma alergiu?

bibba

ahoj. ja mam alergiu od 12tich, teraz mam 21... posledne tri roky som chodila na inekcie a uz zacinam citit zlepsenie... neni uz taka wyrazna, ale ked mi naposledy w jeseni robili testy mi tam dwe nowe alergie pribudli! to nechapem! podla testow som alergickia na dost wela weci, najwiac na trawu, kukuricu, roztoce, a brezaaa, to je zabijak... :)
lieky som brala wseliake. posledne aerius a rupafin... aj zodac wolakedy. kazdy rok mam inu alergiu. jeden rok ma wiac swrbeli oci, na dalsi som wiac kychala, a posledne roky ma hrozne swrbi pokozka... po okupani hlawne. ale ked nejem mastne a sladke jedla je to lepsie.

andrea72

ja byvam od 15tich rokov stale chora - bolesti hrdla, intenzivny kasel, bolesti usi..+ byvam velmi unavena, zimomrava.. po 20tich rokoch konecne niekoho napadlo poslat ma alergologovi. zistili mi alergiu - celkom slusny zoznam a ze mam oslabeny imunitny system. dostala som alerid a isoprinosine. alerid uzivam 1x denne a isoprinosine 2-1-2. zatial. po 6 tyzdnoch mam zmenit davkovanie a zacat uzivat dalsie lieky. problem je, ze lieky uzivam vyse mesiaca a necitim ziadne zlepsenie. dokonca som zacala byt velmi nervozna a zacali mi praskat zilky na nohach. ak je tu niekto, kto spomenute lieky uzival/uziva, chcela by som sa spytat po akom dlhom case zacali zaberat. dakujem.

katka...

Aj ja som alergik a nikdy nebyvam chora. Max. raz do roka trojdnova nadcha (okrem tej alergickej, ale ked beriem lieky, ani tu nemam). Takze si myslim tiez, ze chorlavost a alergia nema velky suvis.

preco

cpe, ja som alergicka a som menej chora ako vsetci ostatni v mojom okoli. Ked aj ochoriem, nikdy nemusim brat antibiotika, vzdy to prejde. Neviem, ci su alergici viac chori a dlhsir sa liecia. U nma to vobec neplati. Tak neviem, ci som len vynimka.

alergicka

ja som od 7 rokov brala vakciny, najprv injekcie, potom kvapky, asi 7 rokov, ale alergiu to nevylieci, iba zmierni, cize aj tak musim brat lieky na potlacenie alergie.... najma pupavy a brezy, ale taktiez aj ine druhy pelov

usiko

cpe, ja som mala alergiu na prach, perie, kozusiny, este ked som mala 6 rokov, teda od 6 do 12 rokov....teraz mam 31....a uz vtedy som brala injekcie vakciny, myslim, ze boli vyrobene z prachu, lebo sme doma zbierali prach a nosili ho lekarke....brala som ich teda 6 rokov, v nejakych cykloch, pamatam sa ze v jednom cykle som brala od najslabsej po najsilnejsiu koncentraciu a vysledky su take, ze alergiu na prach perie a kozusiny uz vobec nemam /robila mi testy pred 5 mesiacmi/, a vobec nie som alergicka na nic, okrem trochu na plesne.....takze jednoznacne odporucam vakciny....aj ked ti ludia budu hovorit ze nie....

cpe

Ja som alergicky asi pat rokov na prach, rozne pele a trochu na citrusove ovocie. Alergia sa mi prejavuje najma na jar a vtedy beriem kazdy den zyrtec. Neviem presne ci je to kvoli alergii, ale v poslednych rokoch som aj viacej chory ako predtym. Jedna dr. mi povedala, ze alergici sa liecia dlhsie ako nealergici, ked ochoreju, tak alergik mozno aj skor ochorie. Od tejto jesene chcem zacat brat vakcinu, lebo ta vlastne alergiu lieci, lieky proti alergii len potlacaju priznaky. Chcel by som sa tych, co maju s vakcinami skusenosti opytat, ci beru kvapky alebo injekcie, ako to znasaju a co je podla nich lepsie.
A este jedna vec. Asi pred dvoma troma mesiacmi som cestoval vo vlaku s jednym znamym alergologom (prof. Hruskovic) a on mi povedal, ze alergia sa neda uplne vyliecit, ale da sa prave vakcinami potlacit do tej miery, ze sa neprejavuje.