Cholesterol

michelin

V jednej mudrej knizke pisali ako funguje spalovanie tukov a chudnutie. Jednoducho povedane z tukovej bunky v tukovych vankusoch (na bruchu ap.) sa musi tento tuk dostat NASPAT DO KRVI, aby sa nasledne mohol dopravit do telovej bunky, kde sa spali. Z toho by sa mohlo dat usudzovat, ze vo faze chudnutia (ak je z coho) sa v krvi nachadza... cholesterol?? aj pri momentalne spravnej vyzive.

nurse

Neviem, či je to pravda,ale počula som a moja mama to robí, že pije každý deň vodu s jablkovým octom doma urobeným a má nižší cholesterol ako mala.Ja viem ,že hladinu znižuje a upravuje HDL- dobrý cholesterol ,pravidelný pohyb,beh aspoň denne 30 min.Vyhýbať sa stresom ,relaxovať vo forme dennej meditácie.Dôležité je sa starať o psychiku, pohyb a úprava stravy, hlavne veľa zeleniny a ovocia a počúvaľ svoje telo, čo si pýta.

jatyon

OPAKOVANIE JE MATKA MUDROSTI:
.
zásady:
Pohyb je základ života.
.
.
nejest:
vaječný žĺtok, tučné mäso, vnútornosti zvierat; čokoláda, cukor skrytý, či biely či hnedý; maslo a plnotučné syry;
.
.
jest:
mak, vlašské orechy, mandle, lieskovce, pistácie
(len tu pozor na nadmerné požívanie – energetická bomba!);
kvalitné rastlinné oleje
(tuk užívať len v najprirodzenejšej podobe – napr. olej vo fľaši, v krabičkách, nie stužené pokrmové tuky);
celozrné pečivo a chlieb ako náhrada za biele pečivo;
zelenina: fazuľa, hrach, šošovica, rajčiny, cvikla, kyslá kapusta, uhorky (hlavne čerstvé), zemiaky, špenát, cibuľa a náš starý, osvedčený známy - cesnak.
ovocie: pomaranče, citrusové plody, broskyne, datle, jablká.
Slivky v akejkoľvek podobe. Tie pomáhajú všeobecne pri problémoch krvného obehu, reumatizme, dne, ľadvinových a pečeňových problémoch.
mäkké syry, netučný tvaroh, bielka z vajíčok;
chudé mäso napr. kuracie, ale aj teľacie, zajačie, ryby – hlavne morské, rybí olej;
konopný a slnečnicový olej panenský sú ideálnym liečivom vďaka obsahu nenasýtených kyselín;
čaj: Čistenie krvi, čaj Cievy, čaj Cholesterol – zmesi bylín napomáhajúcich pri prevencii problému;
pre duše labužníkov – šťava z tmavého hrozna aj vo forme kvalitného červeného vína
(ale tiež s mierou – jeden pohárik denne maximálne);
korenie šafrán - korenie pre srdce a posiľuje jeho „otvorenie“ svetu nielen fyzicky, ale aj psychicky

polka

Okrem toho,že je potrebné upraviť stravu-zmeniť ju na nízkocholesterolovú-žiadne vyprážané jedlá,salamy-vôbec,skús piť zelený čaj-aspoň 1 šálku denne a samozrejme ak necvičíš,skús začať chodiť plávať,behať,korčulovať...,alebo čo Ti vyhovuje-skrátka začni športovať.To vraj pomáha.Skús sa vyhnúť stresom,aj keď v dnešnej dobe je to veľmi ťažké,ale za pokus to stojí.A tiež pomáha EPAMARINE.

duna

Mojej mame, ktorá mala cholesterol nad 9, pomohla úprava stravy a niekoľkokrát denne pila čaj Pu erh, ktorý predávajú v obchodoch so sypanými čajmi.

Tany

Citala som ze bryndza, asi 5-10dkg denne, alebo kysla kapusta, dokaze znizit cholesterol. Aj ked bryndza obsahuje tuk, znizuje hl. cholesterolu.papa

broňa

GOLDEN YACCA je dobrá, aj každé ráno nalačno zjesť lyžicu olivového oleja lysovanéhe za studena!! inak, syn kamarátky mal iba 3 roky a mal vysoký cholesterol.a to ona je takmer vegetariánka aj s rodinou. lekári jej povedali,že zvýšený chol.môže byť aj dedičný. napriek tomu sa snaží stravovať s obmedzením tukov,vela zel + ovocia.

klaudiak

Na jar žihlavu mladú a popíjať 3-týždne nie viac zníži cholosterol. Harmóniu organizmu však nedosiahneš ani GOLDEN YACCA a prípravkamy tiens ano.