Pezinok

skusenost

bola som na psychosomatickom oddeleni, dalo mi to neskutocne vela, hlavne ti ludia tam, mi to pripadalo ako v tabore niekedy:)...niekedy to nebolo lahke, lebo som musela prejst nelahkou cestou, ale je to zadostucinenie, uz 8 mesiacov neberiem ziadne lieky a to skoro po siedmich rokoch, co som ich brala s prestavkami

peťa12345

Mne vadilo,že nám síce tvrdili,že jedlo je len dôsledok celého problému,na jedlo-(režim,zákazy)- tam bol najväčší dôraz.Čakala som,že viac urobia pre našu psychiku,cítila som sa tam na to sama.Aj ja som mala móóóre času na premýšlanie,ale to ťa prestane baviť..najviac mi vadilo,že keď mi prišla nášteva,mala som po radosti,keď som zistila,že sa ja nemôžem s nimi prejsť ako iní pacienti.Pýtali sa ma-veď iní chodia,ja na to-ale ja som 3pčkárka:-(,ja nemôže nič.Nemala som nejakú extra podváhu,že by som na pol ceste odpadla,mala som akurát z toho všetkého depky...podržali sme sa ako pacientky,ale...

hmmmmmmmmmm

ja som tam bolo tiez..ie to individualne ale mne to nieco dalo..pochopila som iste veci a tak..takze som nato o milionkrat lepsie ako som bola ale za ziadnych okolnosti sa tam nechcem vratit

ja...

uplne suhlasim s Petou 12345.
ja som to vnimala uplne rovnako.
nemali tam na mna cas...a zakazy su nezmyselne. po skoro dvoch mesiacoch ma pustili na spolocnu prechadzku. aky ma toto vyznam?

peta12345

Katka22,ja som tam bola,vrátila som sa k tomu,ale je to omnoho lepšie.Mne režim nevyhovoval,pripadalo mi to nefér oproti iným pacientom, oni chodili napr.aj von, nemuseli jesť niečo, čo napr.úplne neznášajú...a málo sa nám venovali.Len stravovací režim, samé zákazy,málo posedení s dr.,alebo psychol.Skús to,možno sa niečo zmenilo,závisí to aj od času kedy tam budeš,v lete cez prázdniny sú tam viaceré,inú dobu vraj málo a tak nebežia ani skupiny(musí byť 3 a viac báb).Držím palce,treba tam ísť s odhodlaním,že to bude potom lepšie.Môžeš odísť aj skôr ako 3mes-aj keď vravia,že to je tá ,,správna,,dĺžka., baby boli menej,podľa mňa výsledok nezávisí od toho,či si tam 2,3 alebo viac.

katka32

ahoj anka ako dlho si tam bola? myslis ze si sa vyliecila na cely zivot? poznas nejake diatky cas?evcata co tam boli? pomohlo im to alebo to liecenie ma ucinok iba na kratky cas?

anka22

mne osobne to pomohlo v tom,ze ma to vytiahlo z toho chaosu,ktory som uz sama nevedela zvladat,ja som prestala chodit von,nic som nevladala a cely den rozmyslala nad jedlom,aj som chcela zacat sama,ale nedalo sa to...ked som tam prisla bol tam rezim,ktory by som sama nedokazala plnit,boli tam dievcata,ktore tam boli uz dlhsie,da sa povedat,ze sa snazili a povzbudzovali ma v tom,aby som sa aj ja rozhodla co najrychlejsie zacat papat a to mi velmi pomahalo,ze niekto ma vedel pochopit,lebo doma som ziadnu podporu nemala...a potom tam bola velmi dobra p.Dr.Lajciakova,s ktorou som preberala skor priciny choroby a na vela veci zo svojho zivota som prisla a zdalo sa mi slabostou riesit to nadalej jedlom,lebo dlho som chcela byt dokonala,pacit sa ludom,byt oblubena...ale ovela dolezitejsie je vediet postavit sa k problemu,mat sa rada nezavisle od toho,co si ostatni myslia