Urad prace

Príspevok v téme: Urad prace
zabicka1611

kedze nepracujem som na urade prace zaevidovana, chodievam mesacne na tie podpisy a chcela by som vediet, co mi treba ked sa budem chciet odhlasit?? lebo chcela by som ist na 2 mesiace na brigadu (zrejme na čierno!!) a neviem ci sa mam odhlasit alebo ci to nechat tak a vyhovorit sa dako ked potom dojdem??!!no neviem..ale na tu brigadu chcem ist!!!

lishka

zabicka. opytaj sa na UP, ze ak si na dva mesiace pozvana do zahranicia na navstevu, ze co musis urobit.
jedna znama tak isla na mesiac von, a stacilo im priniest prefoteny lístok na bus. akoze potvrdenie ze ma naozaj cestu zaplatenu. a mala otvoreny prichod naspat.
uz su odvtedy ale styri roky, tak neviem ako to dnes funguje. :o)

salma145

ja so sa odhlasila, ale nik sa ma nepytal dovod...platila som si iba zdravotne poistenie.okolo 700sk.do soc. pois. nič neplatíš. potom som sa bola normalne nahlasiť a pokračovala som v evidencii.

zabicka1611

noo budem musiet cosi vymysliet :DD
a ta brigada je spolahliva to sa nebojim..lebo tam chodieva pravidlene moja svokricka a svagrinka :))

suzen_

a je to urcite spolahliva briada?nemla by si si najskor zistit nejake info az potom tam ist?lebo je to to aj mimo slovenska..no ja neviem..

ale kebyze raz za mesiac prides tak si vytlac nejaku ziadost co si posielala mailom a tu tam zanes na urad..a nemusis hovorit nic ze ids na brigadu..stale budes tvrdit ze si haldas pracu..alebo sa skus na urade spaytat co mas robit ze teraz budes 2 mesiace odcestovana co ja viem ze si ides haldat pracu alebo nieco..ze ci by si o potvrdenie nemohla poslat postou alebo take nieco..

suzen_

socialne zaplatis v socialnej poistovni..

noo to vypytovanie poznam =)ja som tiez zaregistrovana a haldam si robotku=)

a tot am budes v kuse 2 mesiace?alebo prides aspon par krat domov

zabicka1611

ano suzen, v nemecku...tak ja sa teda spytam na urade a uvidime..ked sa tam moc vypytuju a to neznasam...ked sa ma spyta preco sa chcem odhlasit tak jej poviem, ze idem do nemecka za sesterkou a hotovo!! :DD a ozaj, kde sa plati ta socialka?? zdravotne viem, to som si uz platila ale socialka netusim kde ju treba zaplatit! :(

suzen_

zabicka
po niekolkych dnoch nepreukazania sa o hladani prace ta automaticky vyradia zo zoznamu..z thoo sa nijako nevyhovoris...to nieje ako v skole..to musis priniest potvrdenie preco si sa neprisla preukazat..napriklad ked ochories..musi lekar potvrdit..a socialne a zdravotne si budes hradit sama..a potom mozes po 3 mesaicoch opat poziadat o zaradenie do zoznamu...

zuha

dezinka, nikde neni pisane, ze ide robit von, tak sa skludni, dobre? ja som pocitala s tou moznostou , ze ostava robit, resp robit nacierno na sk....