Kolko by mala zena pribrat pocas tehotenstva?

pupinka

Ja som v 12tt a zatial som schudla 4kg lebo mi je zle. Inak mam miernu nadvahu tak sa bojim aby som nepribrala nejak moc pocas tehotenstva, neprezieram sa, nejem sladke, ale ktovie.

mya24

nellya noo ja som v 24tt tiez mala asi okolo 12 kg naviac tak si na tom asi rovnako ako ja ale ak ti mozem z vlastnej skusenosti poradit tak sa vela pohybuj a s tymy sladkostami opatrne lebo ja som mala to iste, normalne ako drogy su pre mna a koli tomu mam strie na zadku..fuj!! takze si radsej kup namiesto sladkosti ine pochutky..napr. slnecnik a ine oriesky ak mas rada, mliecne vyrobky (nizkotucne jogurty) a ovocie, ja som zacala toto maskrtit ale bohuzial neskoro:-((

nellya

Jéééžiš ako vám závidím...ja som v 24 tt. a pribrala som už 12 kg...tak som zvedavá koľko ešte priberiem kým porodím...papám normálne ako predtým,akurát mi strašne chutia sladkosti ako nikdy predtým.Snažím sa ovládať,ale nie vždy to ide.Čakám dievčatko.No ja veľmi dúfam,že to zhodím po pôrode,pretože som patrila k tým plnším a tak si predstavte ako budem vypadať o pár týždňov : (

mya24

jajka novidis aj ja chcem aby mi nejakych 5kg zostalo aj ked mi je smutno za satami kt. uz neobleciem ale uz nechcem byt taka doska ako predtym sak mi vsetky rebra trcali von;-) pocuj tebe sa neurobili strie? mne sa na zadku ale nastastie to gatky zakryju;-)

mya24

ja som tyzden pred terminom a doteraz som pribrala presne 20 kg.. ale to nic predtym som mala 52 a 170 cm takze som bola chuda ako lata tak sa aj tesim;-))

minimka

Treba jest to, co je zdrave pre dieta a pre teba tiez, aby ti neodisli zuby a podobne, dieta si z teba vsetko vyberie. Lekar by ti mal zostavit jedalnicek. Mojej kamoske zostavil - kolkokrat tyzdenne ma jest maso a ake, mala sa vyhybat cokoladam a podobnym veciam, kedze to clovek nepotrebuje a len sa po tom pribera, musela pit mlieko, jest vela zeleniny a ovocia. Tehotenstvo trva 9 mesiacov, potom ked clovek koji tych minimalne 6 mesiacov, tak to je skoro rok a pol, kedy sa musis stravovat nie ako tebe chuti, ale co je vyzivne, nie je to sranda, ja budem musiet velmi chciet dieta, aby som take daco podstupila. Je rozdiel sa zdravo stravovat tyzden versus vydrzat rok a pol...

...

ja som na začiatku tehotenstva vážila 52kg pri výške 160. v štvrtom mesiaci som mala 47-48kg a pritom brucho relatívne velke,velmi som chudla zo zvyšku tela,nohy,tvar,ruky... doktor sa mi začal "vyhrážat", že pojdem do nemocnice,začala som nenormalne jest,aj ked som asi nemala,ovocie,zeleninu,maso,ale potom aj vela pečiva...pomali som sa dostala na povodnu vahu . v 30-31 týždni som sa začala otvarat,tak som do tej nemocnice musela a pekne som si to odležala skoro do porodu,a tým že som len ležala a mala pravidelnu stravu,ked som rodila,mala som68 kg.syn mal 3,60kg
naštastie som to schudla ,ani neviem ako,bez diet,bez zvlaštneho cvičenia,ale to som mala 20rokov a metabolizmus bol iny.
tak sa nestresuj,netreba sa prejedat,ale netreba sa ani obmedzovat.