Kolko by mala zena pribrat pocas tehotenstva?

Veronika1603

pribrat treba minimalne 8 kg,ja som pribrala 12kg a po porode mi zostali 4kg..maly vazil 4070g.teraz ma uz maly 2,5 roka a mam vahu ako predtym 52 kg.neboj po piatom mesiaci budes mat urcite o 3kg viac a potom ked bude dieteko rast tak budes priberat normalne.niektore zeny priberu 20-30kg a to je podla mna zbytoce a nezdrave

kajka7

ano lola3,aj ja som tak pribrala 19kg,a 9kg mi ešte zostalo a to som 4.m.po porode. pri druhom by som si už dávala viac pozor,aj ked viem,lahko sa to povie ja som na začiatku tiež žrala,potom sa to upravilo,v noci som nejedla ale okolo 21hod.bežne.skus fakt to ovocie a zeleninu

lola3

teda tak ja som v 18 tyzdni a pribrala som 9 kg. a som strasne hladna. aj v noci. ked hodinu nejem, tak mi je normalne zle. aj som sa pytala lekara ci nemam neaku hormonalnu poruchu, ale povedal, ze je to v poriadku. nech jem zeleninu a ovocie. ale ja teraz, ked nieco zelene vidim, je mi zle. preto sa snazim po trosku, ale vobec nemam pevnu volu. stale mam na nieco chut a nic ma nevie zasytit. hrozne. tiez neviem co s tym. nechcem pribrat 20 kg.pocula som, ze sa hlavne pribera v druhej polke tehotenstva, tak sa mam na co tesit.

kajka7

tehotné ženy su najkrajšie,nosia v sebe nový život a vyžaruju zo seba neskutočný klud a dobrotu,ja som taká bola,,,,čo sa týka toho pribratia je to podla toho kolko žena váži pred otehotnením,,,ak má normálnu váhu može pribrat 8-10kg,ak je moc chudá priberá vačinou 15-20kg..... pozor na váhu zo začiatku netreba priberať vobec,,,,,treba myslieť na to že potom sa to ťažko zhadzuje

sevena

"fuuuuuj" - tehotne zeny nosia dieta v maternici. Ty si ale vyrastal v maminej pinde, preto pocitujes k sebe a k svojej mame hnus, ako si poznacil/a v prvom prispevku.

hope

ahojte, ja som v 19tt a zatial som pribrala 3,5-4kg. sladke mi moc nechuti lebo aj ked nieco zjem sladke mam hned kyselinu a vobec ani pred tehu som nejako zvlast sladke nemusela. skor sa neviem "dozrat" cerstvej zeleniny a ovocia. uvidim ako to pojde dalej :-)

zuziacik83

mne zacalo brusko vidno az nejak v 27tyzni...bola som chuda pred tehu a aj tak mi ho nebolo vidno.vyzerala som skor tucna, ako tehotna..ked som rodila brusko som mala ako ine v 7mesiaci, ale zato 15kg navyse...vsade sa mi nabalilo len na brusko nie. mala sa narodila 2830 a 51cm...ale teraz 4mesiace po porode som este chudsia ako pred tehotenstvom

iva89

Ahojte. Ja som v 17 tyzdni a pribrala som zatial asi 3kg. Nevie mi niekto povedat kedy zacina rast bruska lebo ja som bola aj pred tehotenstvom ,,trosku'' s bruskom, tak ma zaujima kedy sa to da vsimnut. Mne asi trosku narastlo.

modrooká

No ja prvýkrát som ležala od 28-ho týždna v nemocnici.Vtedy na konci som pribrala takých 18 kg?Pri druhom som presne 6 kg.Doktorka mi z toho problém nerobila,brucho rástlo,len inde som nepribrala.Pritom som nevracala.Po prvé som mala dieťa 3,95 kg.Druhýkrát 3,40 vážilo.Tak ani deko nazvyš.Ešte druhýkrát aj placenta bola ťažšia,pupočníková šnura tiež dlhšia,plodovej vody dosť,ako má byť.Ja neviem,prvýkrát všade som pribrala,asi som mala viac tej vody.

mojaeni

Pri prvom tehotenstve som pribrala 17kil, hoci zo zaciatku to vyzeralo nadejne, pretoze do polovice tehotenstva som nepribrala ani deko, byvalo mi stale zle, takze som len zobkala, aby som daco v sebe udrazala. No druhu polovicu som pekne priberala a priberala az do posledneho dna. jedla som normalne.
Teraz som v 30 tyzdni, zatial som pribrala 8,5-9kg. Uvidim, kam sa to vysplha. No musim povedat, ze sa sanzim vela hybat, doma si byciklujema a ja cvicim a snazim sa robit zdrave obedy s velkymi prilohmi zeleniny, tak isto aj ovocie.Jedno vsak neviem vypustit a to su sladkosti, tych sa vzdat jednoducho neviem.
Odporuca sa sice pribrat cca.10kil, ale u kazdej zeny je to rozne, niektore priberu minimum, ine aj za dve.