Cukrovka - prosim poradit doplnky, stravu, PH rovnovaha?

Príspevok v téme: Cukrovka - prosim poradit doplnky, stravu, PH rovnovaha?
jandula

Dobry den, chcela by som sa spytat na radu pre moju 70 rocnu mamu, u ktorej sa rozvijaju viacere komplikacie cukrovky ako poskodenie nervov- ma silne bolesti v nohach, vytvorili sa jej zhluky nervovych tkaniv v hlave (udajne suvisi s cukrovkou), zvyseny cholesterol, neustale sa zhorsujuci zrak. Viete prosim poradit co je mozne uzivat a ako si pomoct aby sa stav dalej nezhorsoval, resp. aj trochu zlepsil? Dakujem vopred za vsetky rady, hlavne aj tie, ktore nespadaju do oficialnych medicinskych postupov.

mira

Starši ľudia veľmi neradi menia stravovacie návyky.
Pri cukrovke by mala vylúčiť rýchle cukry - mono a disacharidy a nahradiť polysacharidmi.Tým zabráni kolísaniu hladiny cukru.
Ak začne jedávať veľa mäsa, privodí si problémy s cievami, obličkami, cholesterolom atď.

dada

Milé pisateľky ,som len začiatočníčka necelý rok mám cukrovku a beriem dva druhy liekov. Píšete tu o chudnutí a strave. Na margo zníženia cukru v krvi vám môžem len toľko povedať pite veľa grepovej šťavy s citrónom . Mne to aspoň pomáha zo 14 na 4,6 za dva týždne a nedržala som žiadne obmedzenia ,aj hrozno som si dala.Preto keď chcete schudnúť jedzte všetko ale v malom množstve do 10 dkg .Nebudete nikdy veľmi hladné a pritom všetko si môžte dopriať. Mne cukrár vždy povie či držím nejakú diétu, nie len som disciplinovaná na množstvo, nie na druh stravy!!!!!!

kiki

existuju rozne vyzivove doplnky a caje pre diabetikov, ktore sa daju zohnat v lekarnach, moj otec napr pije kazde rano caj z fazulovych listov...hlavna je asi strava, ziadne tucne mastne skrobove jedla, a pit vela vody,cajov.. ja vlastne viem len to,co povedia doktori:)