Cukrovka - prosim poradit doplnky, stravu, PH rovnovaha?

Príspevok v téme: Cukrovka - prosim poradit doplnky, stravu, PH rovnovaha?
jandula

Dobry den, chcela by som sa spytat na radu pre moju 70 rocnu mamu, u ktorej sa rozvijaju viacere komplikacie cukrovky ako poskodenie nervov- ma silne bolesti v nohach, vytvorili sa jej zhluky nervovych tkaniv v hlave (udajne suvisi s cukrovkou), zvyseny cholesterol, neustale sa zhorsujuci zrak. Viete prosim poradit co je mozne uzivat a ako si pomoct aby sa stav dalej nezhorsoval, resp. aj trochu zlepsil? Dakujem vopred za vsetky rady, hlavne aj tie, ktore nespadaju do oficialnych medicinskych postupov.

matusa_buky

@beiiinka hej to máš pravdu a myslím si že aj viacej ľudí to pokúpilo. Lebo som sa minule s kamarátkou rozprávala a ona mi spomenula že objednávala super produkty a nejako sme sa zakecali a neskôr z nej vyšlo že to boli tieto pre diabetikov. Lebo ona má sestru diabetičku. Veď nie sú, ale bol tam aj ten poznámkový blok, to bola tá výhoda:-)

beiiinka

matusa_buky

na Vianoce musia porobit aj taketo akcie aby ludia viacej kupovali. Fakt skoda ze som o tom tiez nevedela skor, lebo som predtym objednala zvlast vitaminy a zvlastf tu masticku a spravila som sama darcekove balenie. Mozno nabuduce, tak ako si aj ty napisala:-) Ved celkovo su tieto produkty neni drahe, takze to je pohoda a bez toho poznamkoveho bloku to snad prezijeme :D

Roletta

Majdanova

Áno musia, teda aspoň si tak myslím. Nie som teda žiadny farmaceut, ale lieky by nemohli predávať keby neboli skontrolované poriadne. Síce oni píšu že sú určené pre dospelých ľudí ale už od 13-15 rokov ich môžu deti užívať. Špeciálne som sa na to pýtala, lebo jedna známa má dcéru 13 ročnú a chcela jej tieto vitamíny kúpiť, tak som jej to zisťovala a povedali mi že už ich môže užívať

Darmord

Ahoj,
Skús sa informovať tu:
-odkaz odstránený-
Mne tam odborný lekár pomohol z mojimi vážnymi ťažkosťami.
Podpora je tam 24 hod. denne takže keď som mál problém z dieťaťom a lekár nebol v ordinácií o pol noci tak jedine tam.
A môžeš komunikovať cez e-mail, volať, skype a iné.
je tam nejaký centový poplatok čo je nič fakt nič oproti tomu že ide o zdravie. VRELO ODPORÚČAM MÁM SKVELÚ SKUSENOSŤ
-odkaz odstránený-

Majdanova

-Roletta- to mas pravdu, ved urcite to musia mat aj schvalene ze mozu vyrabat taketo tabletky.To musia mat teraz uz snad vsetky lieky, nie?Ale uz tomu rozumiem lepsie ked si mi to vysvetlila.A od kolkych rokov sa mozu uzivat?Az od 18tich?

Roletta

Majdanova

Áno v jednej tabletke sú všetky tie vitamíny ale nemusíš sa báť že by to ľudskému organizmu uškodilo. Aj keď je pravda že je to už maximálne povolené množstvo. Neboj, veď tá firma ktorá ich vyrába musí vedieť koľko čoho tam môže dať. A inak rozprávame sa o užívaní tabletiek pre dospelých, lebo pre detí nie sú vhodné tieto vitamíny. Nie je to konská dávka, je to akurát. Diabetici potrebujú veľa vitamínov a hlavne tých antioxidantov, lebo im to pomáha

Majdanova

A Roletta chapem ako, ale to v jednej tabletke su vsetky vitaminy? Nie je to nejako moc? Este ked pises ze aj mineraly a antioxidanty? To mi pride ako konska davka pre ludsky organizmus, ci?

matusa_buky

@beiiinka tiež som to náhodne zbadala, lebo som hľadala po internete nejaké iné lieky a vyskočil mi Diabox, ma to zaujalo, keďže som videla že to je pre cukrovkárov. Obsahuje tie vitamíny a ešte aj tú masť ureagammu, plus zápisník s magnetkou. Ide skôr ale o tú zvýhodnenú cenu, stojí to cca 9,50€. Menej ako keby si si každý produkt zvlášť objednávala. No škoda, že som už predtým tie tablety objednala, ale tak nabudúce možno tiež budú nejakú zvýhodnené balíčky:-)

Roletta

Majdanova

Tie doplnky, teda vitamíny pre diabetikov obsahujú už maximálny počet vitamínov, preto sú také účinné, ale nemalo by sa stať že by niekomu uškodili. A sú určené pre diabetikov, pretože oni obsahujú aj tie antioxidanty, minerály a fakt všetky vitamíny. Vieš títo ľudia majú oslabenú imunitu a tak je fajn aby ich brali alebo teda nejaké iné, podobné týmto

mironella

Beinka ved toto, ze v dnesnej dobe nikto nema na nic a na nikoho cas, je to uz az smutne, ze si nenajdeme cas, ale je to tak a nic s tym nespravime:/ Ver mi, ze aj ja som rada ze som jej dobre poradila a ze vitaminy ktore ste mi poradili jej dobre zaberaju:-) Ved zatial si kupila jeden balik a hovorila ze planuje si objednat znovu. Vsak to sa moze aj dlhodobo uzivat, nie?