Cukrovka - prosim poradit doplnky, stravu, PH rovnovaha?

Príspevok v téme: Cukrovka - prosim poradit doplnky, stravu, PH rovnovaha?
jandula

Dobry den, chcela by som sa spytat na radu pre moju 70 rocnu mamu, u ktorej sa rozvijaju viacere komplikacie cukrovky ako poskodenie nervov- ma silne bolesti v nohach, vytvorili sa jej zhluky nervovych tkaniv v hlave (udajne suvisi s cukrovkou), zvyseny cholesterol, neustale sa zhorsujuci zrak. Viete prosim poradit co je mozne uzivat a ako si pomoct aby sa stav dalej nezhorsoval, resp. aj trochu zlepsil? Dakujem vopred za vsetky rady, hlavne aj tie, ktore nespadaju do oficialnych medicinskych postupov.

matusa_buky

@beiiinka už potom som si to aj pozerala na internete aby som o tom čosi viacej vedela, ale ďakujem že si mi to aj ty napísala. Pozerala som že sú nejaké vitamíny pre diabetikov ktoré obsahujú dosť veľa potrebných vitamínov, minerálov a aj tých antioxidantov. To sú tie o ktorých si mi aj ty hovorila? Či to sú ešte nejaké iné?

mgasparova

áno je to vhodné aj pre človeka, ktorý je na inzulíne. Môj e-mail je gasparova.michaella@gmail.com. Prosím pošlite mi správu, aby som Vám vedela odpovedať na Váš mail. Ďakujem

mgasparova

Dobrý deň, čo sa týka cukrovky akéhokoľvek typu viem povedať, že na to funguje zatiaľ jediná vec, čo poznám a čo sa ku mne dostalo pred nedávnom. Ľudia s cukrovkou sa vyliečili a neboli potrebné žiadne lieky a pod. veci a je tu možnosť aj pre ostatných. Rada pomôžem a poskytnem ďalšie info. Pekný deň

beiiinka

matusa_buky

tak toto si mi dala celkom uz tazku otazku, ale pozerala som si na internete co su to vlastne antioxidanty..mohla si si to pozriet aj ty na googli ale tak uz ti napisem co som sa dozvedela..vlastne kazdy organizmus je vybaveny antioxidantami, lenze pri cukrovke je pravdepodobnost ze tieto antioxidanty az tak dobre neprijima organizmus z potravy a tym padom ich musime doplnat formou tabletiek

matusa_buky

Fuha to si mi ako odborne napísala, vidno že to máš všetko naštudované. Som sa v tom hneď stratila, ale jasné že sa jej to spýtam či o tom vie, že by mala aj výživové doplnky brať pri tomto ochorení. A vlastne tie antioxidanty to je vlastne čo?

beiiinka

matusa_buky

trpim cukrovkou uz dlhe roky a mas pravdu..popri liekoch ktore uziva ci je to uz ze si picha inzulin alebo nejake ine tablety by mala uzivat aj vyzivove doplnky..pretoze my diabetici sme nachylny na oxidacny stres- to je nerovnovaha v bunke a preto potrebujeme prijimat okrem ineho aj antioxidanty ktore chrania tieto bunky pred tym oxidacnym stresom..takze sa jej na to spytaj a popripade treba este pokupit nejake vyzivove doplnky a tie brat

matusa_buky

Už dlhšiu dobu ma trápi moja kamarátka. Viem že má problémy a že jej zistili ochorenie cukrovka. Má lieky ktoré pravidelne užíva, ale minule som si čítala o cukrovke na internete a videla som tam že aj doplnkové tabletky alebo nejaké vitamíny môžu pomôcť pri tomto ochorení, je to pravda? Užívate niekto niečo podobné?

Peto T

jandula: Údajne by mohol pomôcť aj vitamín C vo vysokých dávkach (aj 10g denne, rozdelené na aspoň 4, s jedlom). Posilňuje účinky inzulínu, zlepšuje prekrvenie, odstraňuje anaskorbémiu. Takéto dávky sú nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi a vážnej deficiencii G6PD. Treba viac piť. Podrobnosti: rizikaockovania.sk

jankaZA

moja mamina ma tiež cukrovku a doporucili jej rastlinu, ktorá sa volá topinambur. Na internete som nasla firmu co vyraba z topinamburu džemy,sirupy a neviem čo ešte. zatial je maminka spokojna, ale kedze ma tazku cukrovku, neocakavame nejake zazraky. vraj to viac pomaha ludom lahsou formou cukrovky...no uvidime :)