potrav. intolerancia

Príspevok v téme: potrav. intolerancia
wikush

Ako mam zistit, ci som na podozrivu potravinu [oriesky v mojom pripade] intolerantna? kedze bezne alergicke testy neznasanlivost neodhalia? a ci ich dofrasa nie je viac tych potravin, ktore ma vedia takto potrapit.. su na to specialne metody? ma niekto skusenost? lepok, mlieko, cokolvek co nemozete.. poradte prosim, ako vam to diagnostikovali.. ja nie velmo rada doktorov, preto sa pytam, ci sa vobec oplati behat hore dole po vysetreniach..

wikush

dala som si psyllium vcera vecer a dnes rano a trochajs ma z toho prehnalo..
toto mi odpisali na celi.sk:
na celiakiu sa da prist prostrednictvom vysetrenia krvi, zistuje sa mnozstvo tkanivovej transglutaminazy, dalej imunoglobulinov tiedy A (IgA). definitivne sa vsak celiakia potvrdzuje biopsiou tenkeho creva...
znie to dobre, az na tu biopsiu :}

wikush

beriem teraz kyseliny a enzymy som uz dobrala, takze som objednala silnejsie super enzymy tentokrat, co odporucal rng, probiotika som tiez objednala silnejsie a dost drahe.. akurat mi dosiel kybel psylia - to bude extra vlaknina k mojej vlaknitej strave.. a cim dalej viac mam podozrenie na lepok - nafukuje ma po vsetkom celozrnnom, teda nie som si tym ista, skusim silne enzymy a potom sa uvidi

Mariaj

Ja by som povedala,ze tu potr. intoleranciu ma mnoho ludi,ale o nej nevedia.Vo vyspelejsom zahranici sa tomuto venuju viac aj udavaju viac pripadov,ze to niekto ma, dokonca az 40%.
Mne alergologicka napisala,ze intolerancia sa nepotvrdila,ale ja mam tipicke priznaky.

bibi135

no, to by som aj ja chcela najprv skusit pred tym, ako pojdem ku alergologovi. dat do poriadku travenie, precistit organitmus, posilnit imunitu, nasadit homeopatika a takisto zmenit myslenie, pretoze som tiez citala par knih na tuto temu.. uvidime :)

July

wikush, ano mala som okamzitu reakciu. Pri prvom raze to boli vyrazky a svrbenie a na druhy krat sa k tomu pridruzil aj opuch na tvari a koncatinach

wikush

mariaj, zatial sa na testy nechystam, zatial skusam brat kyseliny a enzymy, dam tomu urcity cas aby som videla vysledky.. testy sa mi zdaju dost drahe, ale je celkom mozne ze si ich nakoniec aj dam spravit, aby som mala uz konecne pokoj..

wikush

silviammm, ano, je zopar veci, s ktorymi sa doteraz este nezmierila, aj ked viem, ze inac to uz nebude.. ale kto je dnes so vsetkym na sto percent spokojny a vyrovnany? je na svete malo takych blaznov a mozno aj oni maju potr. intoleranciu a ani o tom nevedia :}

wikush

july, a aku reakciu si mala po poziti paradajok a orechov? myslis okamzitu - vyrazky, svrbenie a tak.. alebo az po urcitom case problemy s travenim? pokial to bola okamzita, tak je divne, ze ti na testoch na alergiu nic neukazalo..

July

No ja akosi tym testom neverim. 1.alergicku reakciu som mala po konzumacii paradajok a kozny test mi ukazal, ze alergicka nie som. Dala som si ich teda opat a reakcia bola este silnejsia. Testom sa opat nepotvrdila. Paradajky nejem a uz to neriesim. To iste sa mi stalo aj s orechami... :-(

Mariaj

BIBI,neviem to.Ja som bola uz u alergologa,ten napisal potravinova intolerancia.Robil mi nejake testy na kozi,ale nic sa neukazalo.Teraz som bola u inej alergologicky,tiez mi robila testy na kozi,ale na ine.Tiez nic nevyslo,ale sa jej nezda potr.intolerancia,hoci to nevylucuje.Neviem ,ci sa to vzdy v nejakych testoch ukaze.Skus sa spytat alergologa.Ja aj tak nieco s potravinami mam na 100%,lebo to zazivam.Este k nej pojdem ale az tak o 3 mesiace,ak nezabudnem spytam sa.