enzymy

[zruseny12]

SISSA tu je tiez nieco o alergii na kazein...
...ja som sa uz zmierila s tym ze nemozem mlieko atd.ved je dost potravin,ktore sa daju jest...a dalej uz po tom nepatram...

RNG

sisa, vsetky latky, ktore clovek nevie spracovat , pouzit alebo vylucit su zamorenie tela, ktore vedie k roznym zdravotnym problemom, nielen alergickym prejavom.
Takze je dolezite si od nich telo ocistit enzymami, ktore alebo vyrobi telo, alebo pri neschopnosti vyrobit dostatocne mnozstvo ich treba dodat vo forme doplnku.

Nie vzdy je rozumne sa vyhybat vsetkym potravinam, ktore telo nevie poriadne spracovat, lebo v niektorych pripadoch by to znamenalo pre niektorych ludi doslova hladovat, kedze nemaju dost enzymov ci kyselin na normalne travenie. Tam je doplnok absolutne nevyhnutny a doba brania casto aj cely zivot, kedze nie vzdy sa telo vie regenerovat a vytvorit dostatrok tychto potrebnych latok pre travenie.
Mlieku a lepke sa pripadne da aj vyhnut, ale tym zaroven clovek prichadza o ziviny, co sa v nich nbachadzaju. Takze by som to robil len vtedy, ked mi ani doplnok enzymov a kyselin nestacil, co je dost zriedkave.
Zatial len naozajstni pacienti celiaci sa musia vyhybat vsetkym jedlam zo zrnin obsahujucich rozne lepky. lebo na lepku(gluten) zatial enzymi nie su 100% ucinne.

RNG

Dovolenka hoci kratucka bola fantasticka. Banff(narodny park v Kanade) je vynimocne krasny.
Na mlieko hladaj enzymi pod anglickym Dairy enzymes, ktore obsahuju nielen enzym na laktozu, ale aj rozne enzymy na mliecne bielkoviny a tuky a samozrejme dostatocne silne, ako napr produkt firmy Swanson pod menom N-zymes Dairy
Alebo zmes enzymov, ktore obsahuju aj enzymy na stravenie mlieka okrem inych potravinovych zloziek.

[zruseny12]

...no,ja viem ze LAKTAZAN-stiepi LAKTOZU V MLIEKU...
...ale na KAZEIN enzym nie je... ASPON JA O TOM NEVIEM,LEBO TIEZ SOM VSADE HLADALA CI NEJAKY ENZYM JE NA KAZEIN...PRESLA SOM VELA STRANOK ATD.ALE NIC SOM NENASLA...

sssisa

myslim tie enzymy na mlieko neviem ako presne funguju ale nikde som citala ze pri tych enzymoch mozem konzumovat mlieko aj pre tych o maju alergiu,,,

lizanocka

RNG nezmizol, iba funguje na inom portali, kde dava nadalej rady tym, ktori chcu a potrebuju pomoc od neho a beru ho vazne, cenia si jeho rady. Nie ako tu, kde si ho mnohi doberali a mali nemiestne poznamky na jeho adresu. Je to vynimocny clovek a vobec si to nezasluzi.
Momentalne vsak tento tyzden odisiel na dovolenku, takze do tej nedele je aj tam nepritomny.