enzymy

Slobodna

Stačí ak človek bude jesť živú stravu- surovú zeleninu a ovocie, alebo je potrebné dodávať enzýmy aj prostredníctvom doplnkov? Kto má skúsenosť s užívaním enzýmatických doplnkov, potrebovala by som konkrétne rady, ktoré doplnky sú silné svojím zložením, čo najmenej chémie atď. Kde ich konkrétne zohnať. Wobenzym mi príde dosť drahý a je potrebné ho užívať dlhšiu dobu. Okrem toho, mala som s jeho užívaním problémy, kvôli zlej zrážanlivosti krvi. Mám dosť vážne zdravotné problémy, niečo som si naštudovala na nete, ale pomohli by mi osobné skúsenosti. Ďakujem.

mirka 23

Sissa odkial maš enzymy a ake? Ak maš večši problem, tak treba jesť enzymy častejšie. Jeden na deň je malo.

RNG

Otazka kolko beries tych enzymov a nakolko si mala problem s nedostatkom alebo zamorenim tela.
Niekto potrebuje aj kyseliny, lebo pri nedostatku kyselin napr amylaza a proteaza pracuju velmi slabo

tri bodky

dobrý deň, len by som sa chcela spýtať, čo môže znamenať z výsledkov krvi toto :
S_Lipáza hodnota 6,42 , referenčné hodnoty 1,9-4,77 a bola som poslaná na sono brucha....

[zruseny12]

...a ty okrem travenia nemas ziadne problemi...napr.s klbami,svalmi atd.viem ze si pisala ze mas malo vit.D...