STOP prežieraniu

sas24

ahojte, chcela by som sa k vam pridat..trpim poruchami prijmu uz niekolko rokov, klasika zacalo sa to v mojich osemnastich..rok a pol - anorexia, a dalsich pat rokov bulimia- zvracanie stale dookola a dookola..niekolkokrat denne, mala som obdobie ze vlastne cele dni teraz posledny rok bojujem - myslim kazdy den na to ako to zmenit.. dari sa mi nezvracat niekedy aj den - pre mna je to momentalne uspech..mam hrozne znicene navyky, potrebujem radu..realny stravovaci rezim, ktory mi pomoze vydrzat dlhsie dlhsie a stale dlhsie..verim ze to bude dobre, verim ze sa z toho dostanem, budem bojovat dovtedy kym nebudem nezvracat hodiny ale budem to pocitat na mesiace a roky..poradte mi baby..sas

SpiralkaA

ja sa dnes citim tak hrozne nikde sa mi neche ist mam take nafuknute brucho nefim z coho az tak vela som nepojedla naposledy som mla take ked som pojedla naraz kopu jedla citim sa strasne chce sa mi to ist vyvracat ked ja viem ze nemozem...ja viem ze vas to ani ani nezaujima ked ja to potrubujem dostat zo seba von..vobec sa mi nedari schudnut ani 1kilo snazim sa jest aspon nejako a hlavne nezvracat vobec nejem pravidelne a to je velmi zle ja viem:(((((

majka125

Prebohaa dneska o 2 kg tazsia ako zvycanje,to je ako mozne ze za den som pribrala 2 kg???ale tak zjedla som celu zmrzlinu,milion kolacov,asi 3 rozky,4 buchty na pare:(noo totalny prezieracsky zachwat,dneska si dam len owocie aj zajtra

majka125

Ach nezladam to:(najprv zmrzlina potom buchty na pare a este k tomu rozok:(nwjm ci mi sibe ci co,preco tak wela jem,ked chcem este schudnut:(nemam sa rada,svoje telo celkowo seba samu:(ako ma mozu mat radi druhyy:(

leushka

majka125:Ahoj,no drzim moc moc place.ja som tiez trpela zachvatovytym prejedanim istu dobu a hoci som uz davno nahradila kaloricke bomby za zeleninku,jogurty a tak,tak prejedam sa stale a zvraciam vseko komplet kazdy den,ja sa dokazem aj zdravych veci prejest,takze to mam smolu :((

majka125

jj presne ja hlawne weceere mam problem nahradim vsetko mozne zeleninovy salatmi s jogurtom,a namiesto sladkosti budem jest ovocie,alebo prip.susene oriesky vyzivy a tak nechcem uz nic nezdrawe do seba pchat:(

kaktuska

Ja som nahradila sladke ovocim, ovocnymi jogurtami, ochutenymi acidkami a obilnymi chlebickami v jogutovej poleve. Je to zdrave takze si dodavam potrebne ziviny a nasytim sa bez toho aby som mala zle svedomie ako pri nejakych keksoch alebo cokolade co mi nic dobreho nedaju.

majka125

no wed to je dorby napad to s inymi ludmi,napr.doma ako segra ktora je chuda a chce pribrat ale je normalne podla mna podla nicoho sa neriadi ked je hladna alebo naco ma chut,tak musim aj ja lenze chcem schudnut este 3kg,takze jasne ze sladke obmedzim a ten sport nieje zly napad,

VW

Ahoj majka125 ja som toto zazivala na strednej skole a potom to bohuzial prepuklo az do bulimie ktorej sa do dnes neviem zbavit. U mna tie stavy zacali z toho ze som mala stresy v skole a chcela som aj schudnut tak som si upierala sladke co sposobilo ze som mala nizku hladinu cukru v krvi a pri kazdom jedle ma chytil akutny naval zravosti. Pre mna to bude este dlhy boj ale ty by si to mohla zastavit kym nie je neskoro. Snaz sa jest s ostatnymi ludmi a jedz iba tolko co oni, kludne jedz aj to co druhi(sladke a pod.)ale v primeranych mnozstvach.Ked druhi dojedia skonci aj ty. A zacni robit nejaky kolektivny sport, najdes si tam kamaratov, budes mat pravidelny trening, prides na ine myslienky a uvidis ze sa zacnes citit ovela lepsie. Sport je pri psychickych problemoch velmi dolezity vybijes si frustraciu a rozprudi ti v tele "hormony stastia" takze posobi ako take antidepresivum.