Neotigason

Príspevok v téme: Neotigason
jozef ištok

Moja manželka trpí chorobou psoriasis vulgaris a užíva liek Neotigason.Na príbalovom letáku je uvedené,že by nemala otehotniet ešte 2 roky potom ako prestane užívať daný liek.Lenže jej kožná lekárka tvrdí,ze môže otehotnieť už po jednom mesiaci po ukončení liečby Neotigasonom.Tak sa chcem spýtat kto má s tým ešte nejaké skúsenosti,aby sa s nami podelil.

siola

Cital som v pribalovom letaku, ze neotigason by nemali uzivat ludia s problemovou pecenou. Tak tomu nerozumiem, lebo psoriaza je hlavne problem v peceni. Vie mi niekto na to odpovedat?

thatiana_SK

ahojte,
ja som psoriatik od narodenia, už dvakrát som bola na liečení v Smrdákoch, a veľmi mi to pomohlo, celková liečba + pozitívny prístup, ktorý tam získaš, lebo takých ľudí, ako s te tam vy, je tam veľmi veľa.Mne to veľmi pomohlo...A hlavne, psoriáza je veľmi obmedzujúca choroba, ak sa jej chcete zbaviť tak, aby nebola viditeľná, nemôžte piť, fajčiť, jesť mäso(okrem rýb, lebo tybý tuk pomáha zmiznutiu psoriázy), vyhýbať sa cukrom a športovať!A hlavne POZITÍVNE myslieť, s depresie - návrat psoriázi!

jajkafr

slaha
ja užívam 10mg 2x denne na vyššiu dávku som ani nešla lebo už táto dávka mi robila problémy mala som takmer všetky nežiadúce účinky, ale na základné ochorenie, kvôli ktorému som to brala to pomohlo teraz beriem už druhú dávku po 2 mesačnej pauze.... kvôli slnku mi to lekárka vysadila na leto vďaka čomu sa mi trošku dali dokopy vlasy, nechty aj pokožka :)
Na vlasy je dobrý Alpicort je to taká vodička na vtieranie do hlavy mne to lekárka predpísala, kvôli tomu, že mi z týchto liekov strašne vypadávajú vlasy... teraz ich môžem česať a ťahať koľko chcem vypadne maximálne 1-2 takže skús pýtať lekárku nech ti predpíše

slaha

dcéra ho užíva pol roka z dávok 25 jej ho zvýšili na 50 mg, vôbec nepomáha, z jej hustých vlasov jej ostalo len sem tam pár vlasov, je to jednoducho hnus

jajkafr

Ahojte ja som užívala Neotigason pol roka mala som snáď všetky nežiadúce účinky, ale na základné ochorenie, kvôli ktorému som ich užívala asi pomohli :) neodporúča sa ísť na slnko keď ho užívate, tiež si zadovážte dobrý krém pretože pokožka je po ňom extrémne suchá, tiež aj pery, vlasy strašne vypadávajú, ale trošku pomáhajú vodičky proti vypadávaniu vlasov ... po dobratí liekov sa mi pokožka asi do 2 týždňov upravila a tiež pery už nemám suché horšie to je z vlasmi, ale snáď sa dá do poriadku aj to :) a čo sa týka slnka pri užívaní Neotigasonu ma chytalo pekne do bronzova inak sa mám problém opáliť :) a tiež tu bola otázka ohľadom ospalosti zo začiatku mi bolo po ňom trošku zle točila sa mi hlava a bola som dosť ospalá ale prešlo to :)

melina20007

ahojte no volam sa melinda mam 23 rokov a tiez trpim psoriazou mam ju dedicnu po tete a sesternice po otcovej strani pred mesiacom som s psoriazou musela lezat v nemocnici a nasadili mi lieki neotigason ja bi som sa chcela poinformovat ci tie lieki pomahaju lebo su dost zavzne a tiez mam z nich neziaduce ucinki kebi mi bol niekto ochotni poradit mozte mi napisat na meno melina20007 dakujem

sindy7001

prosim vas ja uz mam2 roki psoriazu a mam ju dost skaredu uz som viskusala vsetko co som len mohla chcela bi som sa s niekim poradit na nejake dobre masticki alebo na nieco dobre co bi mi pomohlo dakujem

denulka85

Dobry den, vcera sme boli u koznej chcem sa spytat vypisala priatelovi neogitason tabletky na psoriazu, vraj mu ustupi za 2 3 tyzdne nemate s tym skusenosti? a este ked si dal vcera tabletku citil ako keby ho uspavala a na navode tam nieje pisane ze uspava, je to dost dovolezite lebo kazdy den robi 150km... dakujem Denisa