ake je to v manzelstve ?

cajik

Dakujem vsetkym prispievatelom :) Potesilo ma pocut nejake nazory. Zatial svadbu neplanujem(e),ale mam vazny vztah s ktorym pocitame obaja do buducnosti,raz aj svadbu :)

zabicka1611

ja myslim, ze manzelstvo je len formalita..niektori dokonca ani nepocitia ziadne zmeny, ved ked im to vo vztahu funguje tak v manzelstve to bude take iste (len teda s tym, ze uz maju papiere a prstene na ruke!!)!! my sa s priatelom chceme brat na buduci rok v lete a myslim, ze zmena nebude ziadna...viem aky je (niekedy z neho priam citam ako z knihy :DD ), tak myslim, ze nam to klapne i ked obcasna hadka nezaskodi!!my to berieme ako spestrenie vztahu :))

sarah

No ale este som ta chcela povzbudit, cajik, ze aspon tych par mesiacov po svadbe nastava euforia :)
A ja by som nemenila. Chlapi su vacsinou vadni, tento moj je uz proste moj, a aj ked pre niektore chyby by som ho zahlusila, povazujem ho za svojho pribuzneho, blizku rodinu, partnera a kamarata (vacsinou), takze tak.

sarah

Ja som vydata 12 rokov a chodili sme spolu 5.
Podla toho, co som spozorovala ja, a podla toho, o com sa rozpravame s kamaratkami by som to zhrnula takto: V manzelstve ste menej spolu, ako ked ste len spolu chodili. Ku-a ja neviem ako to je mozne ale je to tak :)
Ak sa pohadate alebo mas pocit, ze ti ublizil, tak v manzelstve uz tvoje slzy bud odignoruje, alebo "ohodnoti".
V manzelstve sa zas ale nehadate o blbosti, uz sa poznate, nemusite si stale vysvetlovat co a ako kto myslel...
Ak mate deti, tie vas velmi spoja, ale dovolujem si tvrdit, ze az ked su starsie. Poznam vela parov a aj my sme k nim patrili, ze sa zena s babetkom citi odstrcena, nepochopena, unavena, vycerpana - a muz casto nechava cele bremeno na nu :( akoze ja mam job v praci, ty doma. To sa ale neda porovnavat, den-noc 24h.
Ked si manzelka, citis sa trapne aj ty, ked tvopj zakonity v spolocnosti blbne :D napriklad :D
Nie vzdy sa zhoduju nazory na vychovu. A to byvaju hadky riadne, lebo toto je zivotne dolezita vec pri ktorej nerad ustupis, ked vies, ze mas pravdu!!! :)
Ustup sexualnej vasne. Ale to asi nesuvisi so svadbou ale s dlzkou vztahu.

čóóó

kristy - o tom ze len blbci sa hadaju, tak si riadne prehnala. v kazdom normalnom, zdravom vztahu sa ludia pohadaju a ak niekto tvrdi, tak ako ty, ze sa nehadate, tak klames, az sa prasi. a väcsinou taki ludia, co tvrdia, ze nemaju ziadne problemy, tak ic maju najviac. ved uz aj male deti maju problemy, nehovoriac o dospelych a zvlast v manzelstve. a ked uz fakt, ako tvrdis, nemate problemy, tak len preto, ze ste sa zosobasili pred tyzdnom, lebo len tak mi to vychadza. sorry

sajfinka

deti vzdy naplnia cloveku zivot, ale clovek bezcitny a sebecky si ho radsej da zobrat, alebo "daruje" do decaku. Ze wwwwww?

lalik

wwwwww ty si lo fas!! chodis sem iba trapit ludi, bodaj by takych ako si ty bolo menej, zivot by bol krajsi.
Zivot v manzelstve nie je ani tak o neslobode ale o vacsej zodpovednosti k manzelke a detom.

solaris

wwwwwww zila som plnohodnotny zivot, vela som studovala, cestovala, budovala si karieru, no stale som mala pocit ze mi nieco chyba, mozno to najdem. A prestan ma tu napadat, nevies kto som..... A vies ako som to myslela..

usiko

ethel, to je somarina, v manzelstve sloboda nekonci, stale ju mas a ak pri hadkach sa mozes zobrat a zabuchnut za sebou dvere, je to ovela lepsie ako hadat sa a pokazit v hadke kopec peknych veci....neviem, kto prisiel na to, ze sloboda konci...sme vsetci slobodni, manzelstvo je o spolupatricnosti, ako si napisala, a preto, ze chceme byt spolu, sa berieme....ze slobda konci....no, ako si kto zariadi...mama je s otcom uz viac ako tridsat rokov, a kazdy ma svoj vlastny zivot, aj spolocny zivot....