mamografia a sono prsníkov

Príspevok v téme: mamografia a sono prsníkov
charlie

vie mi niekto vysvetliť rozdiel medzi mamografiou a sonom prsníkov? je normálne, že za sono sa platí aj keď je v rámci preventívnej prehliadky? ďakujem
---------------------------------
www.zdravie.sk Nebezpečenstvá a nespoľahlivosť mamografie: Samovyšetrenie prsníkov ako bezpečná, efektívna a praktická alternatíva

nika3434

Nevie mi niekto poradiť, prečo mi po vyšetrení na momografii doporučili aj sono? Mám sa niečoho obávať? Problémy nemám...vek:40. Vďaka.

alzbee

Prosim vas, vie mi niekto vysvetlit, aky je vlastne rozdiel medzi sono a mamografiou okrem toho, ze na mamo je iny postup vysetrenia a chodia nanho zeny po 45ke? respektive da sa aj na sone objavit rakovina prsnika, ci nejake cysty?..ja idem na sono v utorok a taky mam blby vnutorny pocit, akoby nemalo byt nieco v poriadku :(( a teraz ma uz druhy den velmi bolia bradavky na dotyk a teraz neviem, ci som to vzdy mala alebo si uz blbosti namyslam, ale mam na nich bielo-zlte fliacky alebo ako to opisat...mam toto vsetko povedat na sone alebo az potom gynekologicke, ked jej pojdem vysledky zaniest? dakujem

alzbee

No citala som to od Inky, ale ona tusim pise o mamografii...ja beriem antikoncepciu, tak si mozem menzes posunut, ale ide o to, ze to doberiem akurat posledny blister a nebudem mat zrejme dalsie balenie, lebo premyslam, ze HAK na urcity cas vysadim (lebo s priatelom je to take vselijake na rozchod, ale to by bolo do inej temy:)) a vo februari som bola na rocnej na gynde a povedala mi, ze nech sa objednam na sono-na preventivne..a tak som tam volala, spytali sa ma, ci mam nejake problemy a kedze nastastie nemam, tak ma supli az na september..no uvidim, zrejme tam zavolam a spytam sa, ci to vadi.

tekvicka_

neboj nevadi to, niekde som citala ze je lepsie cez menzes, ale napr. ja som bola ked som nemala a nikto sa ma na to nepytal

jajka001_

pozri nizsie prispevok inky, tam pise ze najvhodnejsie su prve dni menzesu. tak ti to mozno vyjde dobre. skus nejaky babsky recept na urychlenie menstruacie

jajka001_

no a neda sa to preobjednat, alebo posunut menzes? skus tam radsej zavolat...to fakt polroka dopredu? mozno ze im to potom vadit nebude...u nas je to tak ze zavolat v prvy den, aby objednali na den, kedy je najlepsie to vysetrenie robit. ak to objednavaju polroka vopred, mozno nerobia az take presne tie vysetrenia

alzbee

Diky jajka:)) do certa, clovek pol roka nato caka a nakoniec sa ta objednavajuca trafila presne do toho dna, kedy mi dojdu...:((

jajka001_

alzbee, asi vadi. mne bolo povedane, ze mam zavolat v prvy den menstruacie, aby ma mohli objednat na cca piaty den po az desiaty, tusim

lesslie

mamograf je RTG vysetrenie, a sono je sonograficke vysetrenie, cize princip vysetrenia je rozny aj citlivost, mamograf je citliveji, teda vidiet viac pripadnych chorobnych procesov...ano, za sono sa bezne plati aj ked je to v ramci preventivky

alzbee

Baby, prosim vas neviete, ci vadi, ked pojdem na sono v prvy den menzesu? Uz pol roka som tam objednana a presne v ten den mi dojdu kramy :-/...dakujem:)