CREVA - stolica- problem

Príspevok v téme: CREVA - stolica- problem
ja-ty

Mam problemy so stolicou. je strasne tvrda. Denno-denne sa sledujem ci som bola na stolicy, davam si pozor na to co zjem. Pijem litre vody denne. rozne caje...
A ked to nejde? dam si caj senny list= na prehnanie, alebo klistir - a to veeelmi casto...
Neviem ci mam v sebe nejaky blok, ale musim ist spat `cista` a pocitim prazdna.Ked nejdem na stolicu 2dni som otravena, nervozna a len premyslam ako to zo seba dostat.
co mam robit? poprosim odborne hlavne rady. vdaka

horcik

este som zo suseneho ovocia (slivky, hrozno) spomenut aj hrozienka. Ale omnoho ucinnejsie na stolicu ako hrozienka je hrozno. Zjedz ho aj 1/2 kila - ucite sa to pohne!

horcik

Ahoj ja-ty! Vrelo Ti odporucam sumive Magnesium (horcik) od firmy Pharmavit!!!!!! Je to bezne dostat v lekarnach. Krasne Ti upravi stolicu. Skus si dat na zaciatok 1x2 tabletky - rano (aby si si za cez den vyprazdnila). Nebude to hned! Treba pravidelnost! Ak nebude fungovat zvys si to povedzme na 2x2, to by malo urcite zabrat. Magnesium je velmi zdrave aj na srdce a fyzicku vykonnosti a doknca aj proti nervozite. Nepises aku mas stravu a zamestnanie. To je dolezite. Mala bysi zvysit prisun surovej zeleniny a ovocia (aj strukoviny). Na noc si namoc do vody hrncek ovsenych vlociek a rano si ich zlej a zjedz (napr.s mliekom) so susenmi slivkami (pred jedenim tie kupenske umi vo vode). Dalej Ti odporucam susene figy, otruby (kupis v lepsich potravinach, ci obchode pre vegetarianov). Potom je pre Teba dolezite spravne si obnovovat crevnu mikrofloru - teda pi kysle mliecko, jedz nepasterizovanu bryndzu, zive jogurty (nie tie, co vydzia 3tyzdne - to je gebuzina). Na Tvojom mieste by som z jedalnicka vylucil cokoladu a nepil by som velmi tuhy cierny caj. A velmi dolezita je fyzicka aktivita - Ty musis pomoct crevam pohymom. Nejake drepy, zhyby a predovsetkym chodza - najlepsia do schodov alebo kopca - denne 30minut!
S tym pitim tekutin ides na to spravne. Nech sa dari!

ja-ty

ospravedlnujem sa za `hrubku` ...
ma to byt stolici... ;-)
a posledna veta, ze poprosim hlavne odborne rady...
dakujem pekne ;)