CREVA - stolica- problem

Príspevok v téme: CREVA - stolica- problem
ja-ty

Mam problemy so stolicou. je strasne tvrda. Denno-denne sa sledujem ci som bola na stolicy, davam si pozor na to co zjem. Pijem litre vody denne. rozne caje...
A ked to nejde? dam si caj senny list= na prehnanie, alebo klistir - a to veeelmi casto...
Neviem ci mam v sebe nejaky blok, ale musim ist spat `cista` a pocitim prazdna.Ked nejdem na stolicu 2dni som otravena, nervozna a len premyslam ako to zo seba dostat.
co mam robit? poprosim odborne hlavne rady. vdaka

ja-ty

ZDS, ano bola som u lekarky a hovorila som jej ze mam problemy, zobrali mi zvorky (vyter z konecnika) a cakam na vysledky. Dnes som tam volala a mam si zavolat v pondelok - tak som zvedava...
A to co pises, ze mi zlaniveli creva po tolkych klistyroch s tym suhlasim - sama som si to `pokaslala`/ som si toho vedoma... Uz som s tym prestala...
A priberat? nie vobec nie, drzim si vahu 54kg.
Zeleny caj zapeka? hm...skoda, lebo ho lubim, ale vysadim - dakujem ze info a rady ;)

zds

Zeleny caj zapeka, treba vynechat!
Klystir 4x tyzdenne je vela, zlenivie ti hrube crevo!
Tu musi byt este nejaka pricina..hm. Ak prilis prehana a nic nezabera, je znicstena horna cast hrub. creva, kde sa absorbuje voda to tela. A naopka, ak stale zapeka a mas ostatne ok, vyzera to, ze sa ti stratila prirodzena mikroflora hrubeho creva a vody sa vstrebava vela. Nemas otoky? Nebolia ta klby, oblicky? Nepriberas a nevies z coho?
Lebo to by mohol byt stav vyvolany prilis castymi klystirmi.
A co nasi "kamarati" v nudzi, lekari?

*dolinka*

pre ja-ty
moja sestra ma rovnaky problem vyskusaj hned rano na lacny zaludok vypit pohar teplej vody, kazdy den-pomaha to mozno sa vysledky dostavia neskor ale vyskusaj. a este slusne zabera aj actinel na lacno rano.ine zial neviem.

giv

horcik,to bolo velmi zaujimave skonstatovanie.moze to byt pravda...ten neustaly pocit cistoty.
ja-ty, zamysli sa poriadne a posprtaj sa v minulosti, alebo v tom,aka si,ci pedant,puntickar.to sa moze prenasat aj do pohladu na telesne zdravie a cistotu tela.
(inak,niekde som citala,ze kazdy problem vychadza zo psychiky alebo vlastnosti clovaka, a vraj ma to riesit ako prve.neviem,ci je to pravda,ale o zapche sa pisalo,ze ju maju ludia,ktori su lakomi. sorry,pisem len to,co si tam niekto napisal.nemusi byt pravda,ale zaujalo ma to,lebo na moj problem tam bola pricina uvedena trefne.)
pekny dnik.

ja-ty

nemam zaujem si kupovat cez net, takze `zdravystyl` dakujem...
skusam Horcikov recept...

Horcik ahoj, dakujem ze radu a prispevok...
Co sa tyka zeleneho caju nepijem ho kvoli stolici, ale pre seba, lebo je zdravy- ale asi trosku polavim a uvidim ci sa nieco zmeni.
Ta psychicka stranka- neviem o tom ze by som mala zle skusenosti z minulosti s vylucovaniem- nic negativne alebo sokujuce ma nenapada... a k psychologovi? no neviem, radsej skusim nejake tie `domace` recepty a az potom mozno zacnem zvazovat ;-) nejako sa na psychologa necitim ;-)))aspon zatial nie...
A tie bilinkove caje su rozne, zihlava, matovy caj, lipa,- je ich vela a striedam ich...

brunca

pre zdravystyl ako vydim ty mas na vsetko pripravok.to by bol zazrak keby ucinkoval na tolko problemov. najlepsie a najlacnejsie su prirodne alebo bylinne pripravky, ktore si normal kupite v obchode a nie ktore vam niekto preda cez net. je to vlastne to iste len to ma iny obal,nazov a aj inu cenu.

zdravystyl

Ja-Ty :

Kamarat mal tento isty problem,ked chces vie ti stym poradit...
Daj svoj email,alebo mi napis na moj email.
Dikesko,
AHojcek

horcik

Ahoj ja-ty!
Pevne Ti drzim palce, aby sa Ti podarilo vyriesit Tvoj problem. Osobne si myslim, ze co sa tyka stravy, tak ides na to dobre. HLAVNE PI SUMIVE MAGNESIUM A HYB SA, ASPON TROCHU SI POCVIC DENNE, PRIPADNE CHOD NA PRECHADZKU.
1.Obavam sa vsak tych cajov. Nie som si isty, ale ten zeleny caj predsa moze mat rovnake ucinky ako cierny a ten teda 100 precentne zapeka stolicu! Odkial to mas, ze mas pit zeleny caj?! Prave on Ti moze sposobovat tie problemy.
2. co su to za caje bylinkove, co pijes? Su na zriedenie stolice?
3. na margo toho klistiru - podla mna to totalne prehanas.MAM TAKE PODOZRENIE ZE TY SI LIECIS NEJAKY PSYCHICKY PROBLEM, CI TRAUMU Z MINULOSTI. (NEPOKAKALA SI SA NIEKEDY NA VEREJNOSTI? NEVIDELA SI NIEKOHO POSPINENEHO? NESIKANOVALI TA ZA TAKE NIECO V DETSTVE RODICIA, SURODENCI, ZNAMI?) Ja osobne poznam ten pocit plneho koncenika, je to neprijemne a neda sa pri tom zaspat. ALE TY TU STALE SPOMINAS "CISTOTU" A TO NEMA S VYPRAZDNOVANIM NIC SPOLOCNE. Nemas nahodou obsedantnu, nutkavu predstavu, ze mas byt neustale cista? TO JE TOTIZ RIESITELNE JEDINE U PSYCHOLOGA. Hm?

ja-ty

Ahoj Horcik a Janik, dakujem za rady.
Horcik, ja som praveze clovek ktory papa az velke mnozstvo surovej zeleniny/ovocia, jogurty a vlocky so susenym ovocim kazde rano. Vobec nejem mucne (rozky, kolace)... a kazdy den sa sledujem aby som vypila 2-3salky zeleneho caju, 2litre vody a aj ine bilinne caje...Bilinnymi cajmi som posadnuta!
Co sa tyka zamestnania tak je sedave.
Bola som u lekarky a zobrali mi `vzorku`- cakam na vysledok.
Ten magnezium vyskusam, dakujem.
Senny list mi zabera skvelo, ale su z toho krce a nechcem si na to zvyknut.
No a klistir? to je droga, musim s tym prestat, lebo si tym skodim, viem to, ale ten pocit cistoty je silnejsi...
Asi nieje zdrave klistir 4krat do tyzdna,ze?

janík

ľudová liečba:kapusnica-čím staršia ,tým účinnejšia
odborná:akupunktúra-pri takto ešte slabej zápche by mali stačiť 2-3 sedenia