antikoncepcia a antibiotiká

smejo4ja

Tak ja ti poviem len to že antibiotika znižujú ochranu HAK ale preto by si mala dávať riadny pozor je to vlasná skusenosť lebo ja som užívala 3jitú kombináciu antibioatík apreto som si musela dávať pozar čo robít aby sa mi niečo nepokazilo vieš

majuska23

Je to zaujimave co tu pisete :))
Ja som nasla na stranke www.antikoncepcia.com toto:
Ovplyvňujú antibiotiká účinok antikoncepcie?
Bežne ordinované antibiotiká ani lokálne podávané antimykotiká a antibiotiká nemajú vplyv na antikoncepčný účinok.

eleine

na to som sa pytala v predoslej teme tu niekde bude - a ze vraj do 7 dní od poslednej zobratej tabletky antibiotika - s kondomom a potom mozes bez

dominička

ahojte chcela som sa spytat ze ak berem antikoncepciu a aj antibiotika .. tak ze dokedy sa mam inak chranit napr ako prezerv. do kedy to trva?? pls odpiste...

neva

Nemožno to takto zovšeobecniť. Nie všetky antibiotika znižujú účinok HAK. Záleži od účinnej látky antibiotického prípravku. Napr. antibiotikum Klerimed - určite neznižuje účinok HAK, ale V-penicilin - určite znižuje.

klea

no vsetci co tu pisete a vravite, ze antibiotika znizuju ucinok HAK. tak to je riadna blbost.. a potvrdi vam to kazdy jeden gynekolog!!!!! skuste sa ho aj na to opytat www.antikoncepcia.sk.. a takisto sa ucinok HAK neznizuje pri piti alkaca.. ale to len z MIEROU .. lebo alkohol moze poskodit-pravdaze pri piti velkeho mnozstva.. bye

didinka

urcite pouzijte napr. kondom lebo ucinnost HAK sa znizuje branim antibiotik! Taky tyzden dva od poslednej tabletky od antibiotik by to malo uz byt bezpecne uz len s antikoncepciou.

xyxy

Pre Micku : može to byť od začiatku, ale uvedm si , že v tejto oblasti nič nie je na 100 percent.Sú prípady, keď žena otehotnie napriek užívaniu HAK. Odporúčam Ti, aby si to nerobila takto.