intelektualna uroven partnerov !!!!!!!!!!!!

Príspevok v téme: intelektualna uroven partnerov !!!!!!!!!!!!
struhanka :l

caute..

zaujima ma, ak mate taku skusenost, aky je to pocit ked ste vo vztahu s muzom (zenou, to je jedno), ktory je trochu na nizsej intelektialnej alebo rozumovej-ako chcete urovni.

ci he to podla vas mozn takto fungovat dlhodobo. nemam na mysli uplneho degeša, samozrejme. a nehovorim ani o dosiahnutom vzdelani, ale tak celkovo, kedy je ten rozdiel trochu citelný.

vdaka za nazory

ferrah

Presne si to napisala, mal by sledovat spoloc. dianie u nas i vo svete a mal by byt scitany. Ja som chodila na gymnazium a tam boli vseobecne znalosti dokonale, kazdy predmet, trosku matematiky, biologie, sciologie, politologie,literatury..... a jasne ze clovek nemoze stagnovat a zostat pri stredoskolskych vedomostiach, to je malo.... potom aj sposob komunikacie, vyjadrovacie schopnosti, slovna zasoba - velmi dolezite

jamka

ano,lenze co ked jeden chodil na vseobecnu skolu,a druhy na odbornu ? a potom obaja maju vysku. to co sa uci na strednej je su skor vseobecne "znalosti", nie prehlad.

A dalsia vec - aby mal clovek vseobecny prehlad,mal by vela citat a sledovat spolocenske dianie napr.
Co ak ten druhy nic z toho nerobi ? Nezaostava potom nahodou tak trosku?

jamka

Suhlasim s Mimi.
Inak si myslim,ze na priblizne rovnakej urovni by mali byt, ani o tom nemam pochybnosti. Partneri by mali mat rovnake hodnoty, pohlad na svet..a tak dalej. A co sa tyka " premudrelosti", vadilo by mi keby som mala partnera ktory by bol dominantny a musel vsetko vediet lepsie,a dokazovat si to na mne,ale na druhej strane mi niekedy vadi ked moj partner nema taky vseobecny prehlad ako ja. lebo chcem sa rozpravat o nejakej teme,nieco zacnem rozpravat a ked cumi na mna jak tela na vrata, tak az gulam ocami,ze preboha ... inak zas chapem ze niektore veci nie su predmetom jeho zaujmu,tak tomu nevenuje pozornost. ja tiez neviem vsetko. ale zas vseobecny prehlad je nutnost. dalsia otazka je definovanie vseobecneho prehladu :)

Mimi323

Cmuq, tak v tvojom prípade to je tak, že on chce byť za každú cenu lepší a dokazovať si niečo. Tak je to ubohe troška, keď ťa má naozaj rád.
Ale struhankin prípad je asi niečo iné. Preoste chlapec je niekde inde ako dievča. Nevie reagovať, má trošku iné názory, priority, neviem či by mi to vyhovovalo. To musíš cítiť sama, či ti to vadí, alebo nie.

struhanka :l

vravim, ze sa nevyvysujem, ani tu nejde o vyvysovanie. ale ked to citite v rozhovoroch a tak, tak to citite a hotovo. ja tiez nemam potrebu sa vyvysovat, a keby on mal vyssie IQ, bola by som len a len rada.