HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE

Príspevok v téme: HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE
babulka

Ahojte dievčatá, už som si prečítala niekoľko príspevkov na tému HPV, ale aj tak by ma zaujimalo ako mám správne identifikovať takú bradavicu. Nikdy som to nemala a teraz neviem či je to ono alebo nie. Našla som si dva výrastky tam dole, nie na genitáliách ale pri. Jeden na jednej strane a druhy na druhej, ked si po tom prejdem tak to citim len ako zhrubnutú kožu, neprevísa to, nie je to velke, takže neviem ci su to bradavice alebo nie.Neviem ani ako by mi to vypaľovali ked to mam iba ako malý hrbolček, nemá mi tam čo odpadnúť. Na cytologických testoch mi zistili stupeň II a dole bola zaškrtnuté - LE a ER..neviem čo to znamená - ak viete, poraďte. Výsledok je spred mesiaca a asi pred 3 týždňami ma vyšetroval gynekológ a ten mi na tie výrastky nepovedal nič. Teraz neviem či si ich nevšimol alebo...
Ak by ste mi mohli v tomto poradiť bola by som vďačná,na najbližšiu kontrolu mám isť v marci a neviem či v tomto prípade môžem mať pohlavný styk, či môjho partnera uchráni kondóm, ak by to boli bradavice. Ďakujem veľmi pekne za rady, sú pre mňa veľmi potrebné. Ešte raz ďakujem

papiloma

never.again: virus v sebe uz mas..... ale ak si bradavice das vypalit, tak sa ich mozes zbavit takmer navzdy..... je vsak mozne,ze sa nejaka este zabudne alebo pod a vyskytne sa,ale....vypalis a basta!dolezite je sa neholit alebo ich neposkodit pri holeni.nakolko sa prenasaju krvou...cize esteticka stranka je dolezita ale opatrne s nou.a tvoj partner detto!!!.... ja mam toto uz davno za sebou a uzila som si az az,nastastie mam uz dlho pokoj....a sledujem sa,aby sa ziadna uz nikdy neobjavila....ak sa aj vyskytne v ten moment ide vypalit!!! neboj,prezijes!hlavne si to dajte skoro do poriadku...a sexuj aj za tie,ktore teraz nemozu:-)))

never.again

rozhodla som sa ze sem napíšem aj ja, keďže niečím podobným momentálne prechádzam.. mala som priateľa, ktorý mal vírus hpv a to že tie jeho "vyrážky tam dole" sú vlastne v skutočnosti bradavice ktoré spôsobuje hpv vírus mi oznámil, až keď s tým išiel na operáciu kde mu to odstraňovali... potom tvrdil že je to v poriadku a že mu urológ povedal že cez kondóm sa to neprenáša (spávali sme spolu pred tou operáciou) už také 3 mesiace nie sme spolu a mne sa pre pár týždňami začali tie bradavice objavovať v okolí genitálií. hned som s tým letela ku gynekológovi lebo som predpokladala čo to je a testy boli pozitívne... no za ten čas čo sa mi to ešte neprajavovalo som spávala s mojím terajším priateľom...aj ked vždy s ochranou ale pravdepodobne som ten vírus mala v sebe už vtedy... poslal ma s tým ku kožnej ale nič presnejšie mi nepovedal..a na otázku či teraz môžem mať sex alebo nie mi povedal že áno môžem. zaujímalo by ma že ak mi to kožná vypáli, či potom bude ešte nebezpečenstvo prenosu toho vírusu a aké veľmi je pravdepodobné, že to má aj môj priateľ lebo asi trikrát sme spolu spali aj potom, ako som si tie bradavice začala objavovať. možno je to hlúpe že ma viac zaujíma tá estetická stránka veci ked viem že to môže spôsobiť aj horšie problémy ale koľko to asi trvá kým proste zmiznú?

RNG

trieska, je to mozne, ze sa niektore z ebv daju znicit, ale statistika to vseobecne nepodporuje. A epidemie, ci uz tiche(asymptomaticke) alebo popisovane v tlaci, ktore maju silne symptomy, su tu cely cas.
Podobne ako virus EBV, ktory povodne sa zacal sirit ako "kissing desease" teda choroba z bozkavania sa u namornikov v pristavoch, dnes je jasne zistitelny v 98% ludoch, schovavajuci sa na nervovych tkanivach.
Najlepsia obrana je utok, tj treba sa branit voci vsetkym virusom zvysovanim viralnej imunity.
V tele mame hromadu virusov, ktore su minimalne skodlive, ale mozu kedykolvek mutovat na rozne velmi skodlive verzie. Preto zdoraznujem stale zvysovanie antiviralnej imunity ako zbran proti vsetkym virusom a ich premnozeniu, nielen hpv.

Trieska

RNG: nemas pravdu, ze HVP sa v zivote vracia, to nie je ako herpes virus. Ked raz vyliecis HVP pokial ho zas nechytis od niekoho uz sa ti neobjavi. To mas jak bradavice kdekolvek na tele - nohy ruky. Das si to vypalit, mozno bude treba i 2x a je pokoj. A niekomu ten virus prejde sam, ze ani netreba liecit. Ja som s tym mala problem, mala som bradavice na chodidle. Najskor jeden, potom dva, tri... v priebehu 2 rokoch som ich tam mala zrazu 9. Tak som dosla doktorke a na kozne, tam mi to na 2x vypalila, sice som nemohla nejake dni moc chodit, ale vsetko zmizlo, uz je to viac nez 5 rokov a mam pokoj.

kika32

Stym ti gynekologicka nepomoze. Musis ist na kozne. Budu ti to pravdepodobne liecit s dusikom. Nieje to nic bolestive.
Inac ked si mala II stupen davaj si pozor a chod na cytologiu aspon 2 krat rocne. Nepodcenuj to. Ja som po operacii rakoviny krcka maternice a presne takto to zacalo ako u teba

papiloma

ahoj baby,
citam si tu tak trochu vase prispevky a rozhodla som sa sem tuknut.... nakolko som si bradavickami pred asi 6rokmi presla aj ja,viem o nich nieco...
v prvom rade: ak uz ich mate,ci uz male ale mnoho "karfiolikovitych struktur" neholte to!!! prenasa sa to hlavne krvou...cize jedno vase zarezanie krasne vedie k tomu, ze si ich sirite veselo dalej.
pokial ide o terapiu, malokedy zabera efektivne iba podofylin alebo kremy jemu podobne. najradikalnejsia a relat asi najbolestivejsia liecba je naj!!! tz, ze vypalit!!!! vsetko co sa da na niekolko sedeni. partnera treba poprezerat tiez a spravit detto.
nie je to velmi prijemne ale sialene ucinne.a ked zatnete zuby, tak to znesiete.... je pravda, ze ak sa ich aj zbavite, moze sa stat,ze sa vam opakovane opat niekde ukazu.ale vtedy je fajn hned tu jednu ci max dve rychlo odstranit..... ja mam od nich uz asi 4 roky total pokoj a pokial ide o ostatne vysetrenie u gyn, tak stery z krcka maternice su negat.nezanedbavajte to a davajte si ich vysetrovat kazdy rok!!!
a samoska edukujte svoje polovicky,aby ste si doma nahodou nerobili "pinpongovu realy" :-)
ak sa niektore z vas sialene hanbia a nevedia si predstavit vyzliect sa u mudr a dat si to vypalit mam este jeden tip .... ale ten neskor, bo nechcem velmi radit,aby ste ma neodsudili, ze "nejaka mudra"...chcem iba pomoct, nakolko viem,ze to strpcuje zivot mnohym...pa

moniqa87

RNG, samozrejme aj tvoje rady si beriem k srdcu, vitaminy sa budem snazit uzivat pravidelne, ja viem, ze je to ako herpes simplex, ze sa toho uplne nezbavim, ale mne ide hlavne o to sa postupne zbavit toho prejavu...

RNG

nuz ked si myslite, ze vypalenim bradavic znicite hpv virusy v tele, tak ste naivne.
Hpv sa neda znicit, len potlacit a potlacat ho treba vlastne do konca zivota, tak ako aj ine nase virusy v tele vcitane herpesov, ebv, cmv a inych.
Indonal zabrani zmenam veducim k rakovine ale virusy treba potlacit zvysenim viralnej imunity.
Znova sem pripnem na virusy:
Zvysovanie imunity zvnutra robi ovela viac proti vsetkym viralnym, vcitane herpesov, ktore mame temer vsetci v tele permanentne, nez vsetky mastickovania a specialne ozarovania zvonku. Virusy su v celom tele a objavia sa naplno, ked je telo oslabene. A nesposobuju len opar, ako sa mnohi naivne nazdavaju, ale aj poskodzovanie nervov(bolesti, depresie...), poskodzovanie sliznic(zapaly...)poskodzovanie zaludocnej sliznice, pankreasu, pecene atd, su aj jednou z pricin tzv. autoimunnych chorob(v spojeni casto s bakteriami a mykoplazmami)
Takze znova zdoraznujem, zvysujte si viralnu imunitu a kazdy by mal brat aspon selen, zinok a obcas probiotika, ti co maju viac problemov tj castejsie sa opakujuce prejavy(opar, pasovy opar, bolesti z roznych zapalov atd) si mozu vybrat s nasledujucich zoradenych zhruba podla ucinnosti
aloe vera(dlhodobo brane zvysi imunitu voci nielen virusom ale aj inym), l-lysin, vitamin C vo vacsich davkach, echinacea, baza, astragalus, GSE, oreganovy olej,collostrum, lapacho, extrakt z olivovych listov a chaparal(larrea tridentata)

Echinacea sa nehodi na dlhodobe branie, max 3 tyzdne.

alz-bee

moj mail: alzbik.ozvoldova@gmail.com...ale cez tyzden som v Bratislave na intraku, kde nemam internet, cize mozem ti odpovedat az cez vikend...
takze po 1.: ku koznemu potrebujes odporucenie, cize bud si ho vybav na gynde alebo chod normalne k obvodnej lekarke..
po 2.: naozaj ziaden sex, kym nezmiznu!!! (viem,bude to tazke, ale da sa to prezit)
po 3.: tie tabletky su bez predpisu...ked chces, tak si radsej nieco o nich vygoogli

moniqa87

alz-bee, mohla by som ta poprosit o mailovy kontakt na teba, lebo ty si mi dokopy desat krat viac poradila ako moj gynekolog a teraz som trocha zmatena a chcela by som to preberat radsej s tebou