HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE

Príspevok v téme: HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE
babulka

Ahojte dievčatá, už som si prečítala niekoľko príspevkov na tému HPV, ale aj tak by ma zaujimalo ako mám správne identifikovať takú bradavicu. Nikdy som to nemala a teraz neviem či je to ono alebo nie. Našla som si dva výrastky tam dole, nie na genitáliách ale pri. Jeden na jednej strane a druhy na druhej, ked si po tom prejdem tak to citim len ako zhrubnutú kožu, neprevísa to, nie je to velke, takže neviem ci su to bradavice alebo nie.Neviem ani ako by mi to vypaľovali ked to mam iba ako malý hrbolček, nemá mi tam čo odpadnúť. Na cytologických testoch mi zistili stupeň II a dole bola zaškrtnuté - LE a ER..neviem čo to znamená - ak viete, poraďte. Výsledok je spred mesiaca a asi pred 3 týždňami ma vyšetroval gynekológ a ten mi na tie výrastky nepovedal nič. Teraz neviem či si ich nevšimol alebo...
Ak by ste mi mohli v tomto poradiť bola by som vďačná,na najbližšiu kontrolu mám isť v marci a neviem či v tomto prípade môžem mať pohlavný styk, či môjho partnera uchráni kondóm, ak by to boli bradavice. Ďakujem veľmi pekne za rady, sú pre mňa veľmi potrebné. Ešte raz ďakujem

snežienka

Lolaa, poumyvaj sa, ak máš puder doma, tak si potri len tie výrostky, aby ti nepraskli a memokvali,odporučam ti, aby si si kupila intimny gel Lactacyd a začalo ho už nastalo používať, maju ho v lekárni a j v drogeriach a mala by si si kupiť aj mastičku Cannesten proti vsrbeniu, maju ho v lekárni. Použivaj teraz bavlnene cele nohavičky. A dodržiavaj hygienu, ale tomu gynegologovi choď, dobre?

snežienka

Ahoj lolaa. Už máš 15 rokov, už máš aj pohlavny styk za sebou. Dodržiavaš hygienu. Ten styk si mala s priatelom alebo len tak s kamarátom? S kondomom alebo bez. To je tiež veľmi dôležite. Lebo asi si mohla niečo dosťat od neho. Može mať aj on niečo ak mal aj iné dievčatá a neviem ako je on na tom s hygienou. Ale nie su to určite len obyčajne vyražky, ale môžu to byť vyrostky,nechcem ta strašiť, ale máš určite nejaku infekciu v sebe.Lebo toto len tak nevznika ani neni bežna vec v týto oblastiach to zistiš aj sama .Musíš isť okamžite ku gynegologovi, neni to hanba ani nič hrozne, Ide o tvoje zdravie a tvoj život. Keď nechces aby o tom vedeli tvoji rodičia, že si mala už pohlavny styk, nemusia vedieť, da sa dohodnuť aj lekarom, len budeš potrebovať peniaze na lieky.Keď ti môžem poradiť, chlapci do 18 rokov radi experimentuje, machruju a chcu mať sex viacerymi dievčatami. Ak budeš pokračovať,tak fakt len s kondomom alebo uživaj antikoncepciu. Snaď si nepokaziš život, tým že otehotnieš s nejakym s chlapcom, ktorý s tebou nebude chieť byť, pretože sú ešte mlady a maju život pred sebou a ty tak isto. A nielen,že môžeš otehotniet, ale možes dostať rôzne infekciu, mykozy, kvasinky ale aj hnusnu kvapavku, to neni sranda. Ak ti môžem poradiť, davaj si pozor s kym budeš sexovať ,ale machrovanie a počet chlapcov v sexe, kvoli kamaratkam neni vyťazstvo, alebo niečo super, si ešte mladučka, a ešte spoznaš chlapcov aj mužov viac v živote, ale pozeraj aj na ich charakter. Není všetko len o krase a bohatstve, a počte chlapcov.Porozmyšlaj čo vlastne chceš, a prvorade je dôležite zdravie. A chod tomu gynegologovi, on ti neublíži , ale pomôže, dobre?veľa štastia

lolaa:(

prosim pomozte mi, mne sa to zda vazne,ale ani neviem co to je...mam okolo posvy take vyrastky a 3 znich su cervene a velmi bolia....neviem co to moze byt..u gynekologa som este nebola lebo teraz som mala iba 15 rokov...pohlavny styk som uz mala ale nechcem aby to rodicia vedeli poradtte mi prisom moze to byt rakovina alebo neviem uz co...dakujem

...

dobry den..
aj ja mam podobny problem vypalovali mi to laserom nakolko som tehotna a nemozem pouyivat krem..dneska som zistila ze to mam aj v nutri v konecniku..mate niekdo podobne skusenosti??ako sa to lieci??

malá oli

no možno to ani nie je také strašné, ale človek sa aj tak cíti akoby mal syfilis :/ alebo rovno lepru :/ ... bojím sa, že sa mi týmto celým zhnusí aj sex a to ho mám rada ... lenže kam ma priviedol :/

alzbee

Ja ked som si nasla tie vyrastky medzi nohami, tak som sla na gyndu, kde mi povedala, ze to je len chybicka krasy, ale preistotu ma poslala na kozne...a na koznom mi ani nemusela robit testy na HPV, pretoze hned, ako to zbadala, tak diagnoza znela condylomatta acumulata, takze gynekologicka sa zjavne sekla...a jedine testy, co mi spravili boli vlastne testy na pohlavne choroby a zato som neplatila, kedze som nepoziadala o ne sama, ale bolo to v ramci liecby...a povedala mi, ze kondylomy sa mi mozu hocikedy vratit, pretoze telu trva aj niekolko mesiacov az rokov, kym sa virusu zbavi a niekedy sa ho nezbavi uz nikdy..ale tento typ HPV patri v podstate medzi nizkorizikove, pretoze nesposobuje rakovinu krcka...
malá oli: verim ti, ze si z toho v prdeli..ale kazdopadne, ak ta tvoj lekar neposlal na kozne, tak ziadaj, nech ta tam posle. Mozno vobec nemas ani kondylomy...

malá oli

Predovšetkým sa desím toho, ak je to naozaj HPV a teda genitálne bradavice, že sa tým určite nakazil aj môj priateľ ... však ma znenávidí a jeho rodina tiež ... to sa predsa nedá len tak ututlať ...navyše po prečítaní všetkých týchto hrôzostrašných príspevkov som nadobudla pocit, že sa tým pomaly nedá nič robiť ... to sa okrem kožného môžem zahlásiť k psychiatrovi :/ ... keby som mala odvahu, tak si niečo spravím, aby som to už ďalej nešírila v nijakom prípade :/

macuša

Ano to je pravda ze hpv testy nehradí poistovna,ale i ked mas kondilomy,neznamena to ze je to velmi nebezpečné,hpv vyrus ma vela druhou,aj ja som sa dočítala ze ked je nikto uz nakazaný hpv vyrusom tak uz sa neda vyličiť len liečit a ze zostava v tele po celý život.Ale to je určitý druh ktorý sa nevylieči nie vetky druhy.Mne povedali ze silna imunita vyrus zničý.Tak hlavne hore hlavu a klud psychika ma tiež natom podiel.

malá oli

Tie moje však nevypadajú ako karfioliky ... vypadá to skôr ako keď zarastie chĺpok ... neviem čo si o tom myslieť ... hlavne sa hrozne bojím ... rovnako ako sa tu písalo, mám chuť sa zabiť ... myslím len na to ... v práci, mimo práce, stále ... nenávidím sa :/

alzbee

malá oli: tvoj lekar asi v zivote nevidel genitalnu bradavicu...ved to nie je akne pupacik, ktory sa da vytlacit a vytecie z neho hnis..to su kozne vyrastky, ktore vyzeraju ako malicke karfioliky.