Bakerova cysta

Fedo

ked mi bolo asi 8 tak som mal hned po sebe tri bakerove cysty na vnutornom zhybe kolena... jedna na pravom a dve na lavom pricom druha na lavom bola z toho dovodu ze mi tu predtym lekari zle vycistili tak sa musela zopakovat operacia... teraz mam 24 a odvtedy som ziadnu cystu nemal nastastie a problemy s pohyblivostou tiez nemam... dokonca robim aj cestnu cyklistiku a ziaden problem :)

dusky

ahoj ja som po operacii cysty.mala velkost slepacieho vajca.mal som obmedzenu hybnost ale teraz je to lepsie.Ale docital som sa aj lekar mi hovoril ze sa to zvykne vratit

robo1000

Ahojte ked som bol mladsi mal som Bakerovu cystu a pravidelne asi raz za mesiac mi ju vyberali. nakoniec som podstupil operaciu. Je to jednoduchy zakrok v celkovej anesteze ktory netrva viac ako par 10tok minut. odvtedy uz asi 12 rokov nemam problem a nikdy sa neobjavila opat. a niekto tu tvrdil ze po vyrezani ( operacne ) to bude chybat, ze radsej natierat..tak to urcite nie...hravam sutazne 2.ligu futbal a nemam s nohou ziadne problemy.

vsevedka

Mne bakerovu cystu zistili tiez na MR, ale okrem toho som mala i rupnute menisky, operovana som bola na sukromnej klinike u dobreho odbornika, kde operuju i sportovcov, ale on mi zoperoval len menisky a zbrusil a "poletoval" poskodenu chrupavku po autonehode, ale cystu mi neoperoval, povedal, ze sa mi upravi sama, lebo, ze bola ako dosledok zvysneho urazu(meniskus..). A skutocne sa mi postupne asi vstrebala, lebo kontrolne MR vysetrenie ju uz ukazalo ako zmensujuu sa a teraz s nou problemy vobec nemam. Citala som vela na nete vtedy o cystach a docitala som sa, ze mensie sa po case dokau vstrebavat. Ale rovnakao som tam citala i nazory ludi, ktorym ani opatovne niekolkonasobne operacie Bakerovej cysty nepomohli a vytvorila sa im znova.

Ale teraz lepsia sprava - vraj mnohym pomohlo na vstrebanie cysty denne potieranie kremu s bylinkovym vytazkom. Skusim to najst a napisem tu o aky pripravok islo, ale teraz pre nedostatok casu neuvdzam, skusim to vyhladat.

lienocka2808

Ahojte konecne som tu nasla temu o bakerovej cyste. Mne bola diagnostikovaná pred rokom, objavila sa mi po lyžovačke. Mna vsak koleno vobec nebolelo mohla som hybat nohou bez bolesti aksak pri chodeni hlavne po dlhom sedeni to bolo strasne. Dostala som nejake prasky co som si rozpustala vo vode a pila. cca Po dvoch mesiacoch sa mi cysta vstrebala. Avsak teraz to mam znova, ale zaujimave, ze na druhej nohe a z nicoho nic.
Chcem vediet Vaše priznaky ako sa Vam to prejavovalo ako to bolo s pohyblivostou a podobne.
Dakujem

viwka

Pred desiatimi dnami som na lyzovacke utrpela mensi uraz, fakt len som si sadla na lyzovacku a zacula som puknutie v lavom kolene, relativne bez problemov som sa postavila a s mensimi bolestami este zlyzovala dolu. Na pohotovosti mi urobili RTG, kt. nic neukazalo, Vcera som obdrzala vysledky z mag. rezonancie a o.i. tam mam Bakerovu cystu 3x0,6x1 cm...Moj osetrujuci lekar mi povedal, ze je to OK, prehliadnuc tu cystu...ale ja uz dlhe mesiace pocitujem take tahanie vzadu v celej nohe, nie je to nejak strasne bolestive, ale neprijemny pocit spanovania...nevenovala som tomu az taku pozornost, ale mi to vadi viac a viac, a citim to cele dni....moze to byt z tej BC... Dakujem

julia54

dobry den.bola som hospitalizovana,na dglis bilat s irit L5 L1,COCSATROSISbilat gr2,gonartrosis bilat.gr2alg de comp,osteoporosis ,Bacerova cista pod pravim kolenom,po prepusteni ako som vystupovala z auta nieco mi seklo v krizoch,od vtedy chodim tazko o 2 francuzke barle.Bola som aj u lekara predpisal mi voltaren inj,3 som uz absolvovala no napriek tomu,zacnem chodit okamzite mam velke bolesti ani rovno stat neviem,co mam robit ,co to moze byt.Za odpoved Vam dakujem julia

gulasa.j

Ahoj, neviem ci to stihnete precitat, ale zareagujem, pretoze som sam hladal pred casom prispevky na tuto temu. Som piaty den po operacii bakerovej cysty a tu su pocity. Pred mesiacom som podstupil artroskopiu kolena, no cysta nezmizla, nasledovali tri punkcie cysty, tak som vedel, ze operacia, pokial chcem aktivne sportovat ma neminie. V den operacie bola pohoda, vedel som do coho idem /mesiac pred tym artroskopia/, aj ked chlapsky tremu som trochu mal. Tak narkoza, odporucam celkovu anastezu /pri lokalnej mate dobre tri hodiny po prichode na lozko necitlivu dolnu polovicu tela a s problemami ovladate mocenie a dalsie cinnosti, aj ked pri lokalnej dlhsie necitite bolest/. Po zakroku je to OK, ste pod liekmi, ziadne bolesti, koleno oviazane, na nohe orteza od clenka po pas. Mne vybrali cystu tvaru ovalu 10x5 cm. Zhruba 11 stehov. Prova noc je tazka, treba si vypytat analgetika, ja som nebral , ale zvladnut sa to da. Druhy den, mal som barly, na wc som dosiel v pohode, vizita bola okolo 1O.OO a o 12.OO som odchadzal domov v doprovode. Dokonca som sa vosiel aj do fabie. Teraz som doma piaty den, ortezu som zhodil, je tam len koli tomu, aby vam napopraskali stehy, posilujem zvihmi svalstvo/samozrejme opatrne/, uz som stihol aj sprchu. Ovijte si koleno igelitovim vrecko, aby sa do rany nedostala voda. Po osmich dnoch od operacie mi vyberu stehy, potom rehabilitacia a malo by to byt OK. Som aktivny sportovec a chcel by som pokracovat, aj ked uz mam 4O - ku. Viem sa vcitit do vasich pocitov, urcite mate obavy, je to normalne. Napriek tomu, ze to nebude velmi prijemne /ZVLADNUT SA TO DA/, Vam odporucam do toho ist, nena zmysel si nahovarat, ze ta cyta zmizne, hlavne ked tu nohu zatazujete, su proste veci pred ktore sa treba postavit celom a vyriesit ich. Zelam Vam vela zdaru a odvahu. J.G.

Ivuska2626

Ahojte!Som tanecnica,mam 26 rokov a pred tromi mesiacmi mi boli diagnostikovane(röntgenom)2 cysty zospodu na nohe!!Mate s tym prosim niekto skusenost?Som zufala,ortoped to vidi na operaciu.Tomu sa chcem vyhnut.Uz som bola aj u ludoveho liecitela a homeopata,ale nic nezabera.Boli to jak fras a tancujem pod ibuprofenom:-(Pomozte prosim,ak ste niecop odobne zazili,alebo zazivate..Dakujem!

Najčítanejšie články