Tehotna?

tip

Teraz v marci si mala od 12. do 17. Dnes je 24. To ti moze byt blbo aj niekolko dni kvoli ovulacii - plodnym dnom, tak sa neboj. Alebo aj z toho, ze sa bojis, ze si tehotna. Nemysli na to.

Nonamecka

Este otazka. Od toho stvrtka som bola v pohode. Nebrala som,ze by som mohla byt v tom. Ziadne bolesti,nechutenstvo. Az vcera mi od vcera ako zvieralo zaludok a citim sa tak divne ako by mi nesadlo nejake jedlo. Len taky divny pocit. Dala som sa do kludu a nic ziadna zmena. A robila 2testy a negativne. Porad co mam robit aby mi tak blbo nebolo. Mam pocit ako by som mala dostat kramy a ja ich mala do 17ho.

tip

A este jedna vec ma napadla. Myslim vseobecne. Bolo by vhodne, keby kazdy mal aspon zakladny prehlad ako funguje zenske telo hlavne. Ked chcem s niekym spavat, aby som nieco aj okolo tychto zazracnych veci vedela. Ked sa o tom nechces bavit s mamou, tak si nieco precitaj na nete, alebo sa spytaj gynekologicky. Treba sa aj trochu sledovat - ako sa citis, co na sebe pozorujes - hlien a tak. Mat tak trochu prehlad a vediet aj predvidat, co sa moze stat. Na druhej strane zas nemusi byt vzdy take lahke hned otehotniet, takze netreba hned robit paniku. Keby bol vhodny partner a mozno aj vek, tak by mozno nebola ani ta panika, lebo by bola aka taka istota, ze ti niekto pomoze. Preto si treba velmi dobre zvazit, ci ten clovek fakt stoji za to a ci by ti bol ochotny a schopny pomoct, keby sa nieco stalo. Okrem toho je dost dolezite, aby veci okolo styku poznala aspon zena, ked uz muz nie a vedela mu to primerane a hlavne otvorene a narovinu vysvetlit.

tip

Test sa odporuca spravit az ked ti bude meskat cyklus aspon par dni. Tak musis pockat. Za potrat sa plati okolo 8000. Inak dieta sa da "odlozit" aj do takeho baby centra, alebo dat aj na adopciu, nemusis ho hned zabit, lebo ono za to nemoze. Treba pocitat aj s tym, ze pri pohlavnom styku sa da otehotniet a v mladom veku je to dost mozne, lebo vsetko pracuje na plne obratky.

Inak existuje aj tabletka po - pre buducnost ale tu je mozne uzit najneskor do 72 hodin po styku. Stoji okolo 700 - 800 Sk - neviem kolko je to eur:)
Potom existuje aj nehormonalna antika PHARMATEX volne predajna v lekarni asi tak za 10 eur krem alebo vklady. A vydrzi to dlhsi cas, ak chces tak sa chran aj tak, alebo prezervativom.

Nonamecka

Dakujem. V januari mala 21ho,februar 16 a ted v marci 12ho. Nedosiel do konca. Ale dnes robila testy po obede a oba su negativne. Dufam aj vnutri nic nevznikne. A ako postupovat keby bola? Lebo pytala sa sestricky gyndy a povedala,ze za taky zakrok sa plati. Nevies kolko?

tip

Neviem aky dlhy mavas cyklus a ci je pravidelny alebo nie. Ked nesiel do konca tak sa asi nic nestane. Ale mohli mu "ujst" tzv. kvapky lasky v ktorych mozu byt aj spermie. Spermie dokazu prezit v posve 3 - 5 dni za optimalnych podmienok - prostredie posvy.