Bojim sa ze pride exekutor

Príspevok v téme: Bojim sa ze pride exekutor
lll

ahoj,zijem s mamou,ktora je opatrovatelka a vela nezarobi.zijeme od vyplaty do vyplaty.otec od nas odisiel pred 1,5 rokom.nasiel si cez zoznamku frajerku a odstahoval sa za nou do Kosic,my sme z okolia Bratislavy.Byva tam,pracuje tam,k nam pride na "navstevu"raz za 4 mesiace.Moja mama,kedze nema vela penazi doteraz nepodala ziadost o rozvod a oco tu este ma nahlasene trvale bydlisko,ale posta mu chodi tam.Mal neake dlhy ale mysleli sme,ze ich uz splatil.Ale dnes sa k nam zatulal neaky list,ze ak do 23.3(co je dnes a dnes to doslo!) nezaplati neaky dlh tak pride exekutor a ZHABE MAJETOK,ALE ON TU UZ NEBYVA-ALE MA TU NAHLASENY TRVALY POBYT!A JA SA BOJIM,ZE NAM ZOBERU NASE VECI,PROSIM POMOZTE MI!BOJIM SA,ZE ZAJTRA SA VRATIM ZO SKOLY A NENAMDEM SI VECI VO SVOJEJ IZBE...

Saska885

Tak mám pre teba aspoň dobrú odpoveď len neviem či ti ešte pomôže. Dnes som čítala tento článok www.ammado.sk a aspoň trošku by vám to mohlo pomôcť :-)

ginny88

Podobny list sa objavil u nas v utorok, s tym ze splatit dlh treba do utorku /ten isty datum ako aj datum dorucenia zasielky/.
Co ma vsak najviac zarazilo, meno adresata je moja BYVALA SVAGRINA, ktora s mojim bratom zila cca sest rokov, byvali u jej mamy, v zivote U NAS NEMALA TRVALY POBYT, brat nemal trvaly pobyt u nich, stale mu chodili listy vsetko k nam...

Pytam sa teda je mozne, ze exekutor moze prist vymahat pohladavku ku nam domov, ked osoba, ktora dlzi u nas v zivote nemala trvaly pobyt, nikdy u nas nebyvala oficialne, sem - tam na tyzden ked sa nepohodli s jej mamou...

Ako niekto niekomu moze dat pozicku kde su ine udaje ako na obcianskom preukaze...Jej mama vsak predala byt a moja "svagrinka" byva v podnajme, neviem ci si dotycna menila doklady zrejme nie a preto to riesila touto cestou :(

Moze exekutor vymahat dlh vedeny voci niekomu,kto na nasej adrese nebyval? Ako sa to berie ked ma moj brat s nou dieta, sudne nemaju upravenu starostlivost o maleho, ani sa nesudia, dohodli sa ako normalny ludia, synovec chodieva k nam na vikendy.

opera

exekucii sa da vyhnut ale musis mat rozum staci ti poslat cestne vyhlasenie ze nevlastnis ziaden majetok dat sa na urad prace evidovat ze si nezamestnani a ist pracovat na dohodu po urcitom case exekutorovy neostane nic nez anulovat exekuciu...

peterpan2661

Ak mam exekuciu a idem pracovat do zahranicia,pre zahranicneho zamestnavatela a mam konto v zahranici,ako je to dalej z exekuciov,mozu mi siahnut na moje uspory v zahranici?Dakujem odpovede zasielat na mail.

snajder

v roku 2002 sud zakazal petrovi janeckovi opravovat a parkovat motorove vozidla a obtiazovat nadmernym hlukom,...,ale sudna exekutorka dobrodenkova vydala upovedomenie o zacati exekucie a dalej nekona,takze nam stazuje uplatnenie si zakladnych ludskych prav.Tiez MSSR a Komora exekutorov je necinna.Co sme za tzv.,,pravny stat,,,ked sa ludske prava roky nedodrzuju a co robit,ci zakonost zobrat do svojich ruk.

beskyd

jajaja99, ide o to ze ak to vymaha exekutor, tu pohladavku uz priznal pravoplatnym a vykonatlenym rozhodnutim sud. ak aj bola premlcana, nikto sa pocas konania pred sudom premlcania zrejme nedovolal a z tohto titulu bola pohladavka veritelovi priznana sudom. s tym sa neda robit podla mna nic lebo plnenie hoci premlcaneho zavazku nezaklada bezdovodne obohatenie. okrem toho to poverenie exekutora na vykon exekucie muselo ist tiez cez sud a ked ten exekutora poveril, zrejme v pohladavke nebude vada. cholera, ak som to dobre pochopil, mas na stole upovedomenie o zacati exekucie ktore sa k tebe dostalo prilis neskoro na to aby si proti tomu mohla podat namietky? lebo treba si uvedomit ze dorucit upovedomenie o zacati exe sa da len do vlastnych ruk, nahradne dorucovanie je nepripustne. predpoklad ze ti bola zasielka dorucena je len vtedy ak si sa v mieste dorucenia zdrzovala. inak by malo byt dorucenie pravne neucinne, cize by som to asi riesil navrhom na zastavenie exekucie podanym na sud ktory exekutora poveril.

jajaja99

Povinný môže vzniesť u súdneho exekútora povereného vykonaním exekúcie do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie námietky proti exekúcii, ak po vzniku exekučného titulu nastali okolnosti, ktoré spôsobili zánik vymáhaného nároku, alebo bránia jeho vykonateľnosti, alebo ak sú tu iné dôvody, pre ktoré je exekúcia neprípustná.
v tomto pripade su okolnosti tie, ze pohladavka je premlcana. hlavne nezmeskaj tu lehotu.

cholera

dobry den.prosim vas o radu.vcera mi prisla do prace oznamenie o exekucii.v tomto oznameni bolo sice napisane kto odomna vymaha ale nic podrobnejsie len ze ide o vymahacsku spolocnost ale nie koho zastupuje.podla mna asi zastupuje nebankovku od ktorej som si vzal pozicku 15000sk v roku 2004.teraz mi zaslali oznamenie o exekucii ktora zacala vo februari tohto roku.ale tato pohladavka by mala byt premlcana na co som tuto spolocnost pisomne upozornil listom v marci 2009.tato na to nereagovala.teraz tu mam exekuciu a neviem ako dalej.inak exekutorka mi to asi poslala na staru adresu preto som sa to dozvedel az z prace.prosim ako mam postupovat dalej