Svadba na úrade

Príspevok v téme: Svadba na úrade
svadobka

ako taka svadba prebieha? napiste sem svoje zazitky ja som na ziadnej svadbe nikdy nebola tak ma to zaujima :-) ci aj tam sa davaju nejake sluby a cita sa z knizocky ako pri niektorych svadbach v kostole... pripadne co vas vysla taka svadba na urade, kolko vas bolo...kam ste isli po svadbe ci ste mali rezervovanu nejaku salu s papanim a zabavou :-)ako sa pacilo okoliu ta svadba... no proste vseliake postrehy :-) a ci ste mali svadbu s bruskom a ako ste to zvladali v tehotenstve...

Andy565656

Svadba na úrade je rýchlovka - bola som na jednej, za 20 minút všetko vybavené, nejaký pán zarecitoval básničku, potom prebehol monológ pani, ktorá ich oddala, nevesta prijala ženíchovo priezvisko, podpísali protokoly, pobozkali sa a bolo po všetkom. Na úrade si nesľubuješ v dobrom aj v zlom, v zdraví i v chorobe, atď. - teda aspoň na tej, kde sme boli. Je to jednoduchšie. Videla som civilný obrad, ale nie na úrade, ale vonku a to bolo 1 a 100. V podstate bol ten obrad taký istý, ale vonku to malo omnoho lepšiu atmosféru.
Mimochodom, typ a farba svadobných šiat absolútne nijako nesúvisí s tým, či je žena veriaca alebo nie. :-D

Debbie90211

Ja zas nepochopím naivitu niektorých jednoduchších osôb. Svadba neznamená happy end, ako to býva v rozprávkach, potom ružová prelínačka a sme šťastní až do smrti. Taktiež si mnohé myslia, že si chlapa svadbou pripútajú a už bude všetko dokonalé. Lenže to by nemohlo byť toľko rozvodov, nevier, závislákov, alkoholikov... Žiadny papier nie je zárukou, ani dôkazom lásky a ani nikdy nebude. Druhá vec je, že šťastný človek, ktorý žije vyrovnaný a harmonický život, nemá potrebu hodnotiť a urážať ostatných za ich spôsob života a ak sa niekto takto správa, väčšinou ho nakoniec odstrčia aj vlastní príbuzní. Každý si žije na tejto planéte podľa svojich možností a okolností a iní nemajú právo to súdiť.

peta668

ahojte, nechapem uvahy preco by klasicke svadobne saty patrili iba do kostola. to akoze nevesta, ktora je neveriaca, nemoze mat typicke svadobne saty? ved to je nasmiech. jasne ze ich moze mat. co si myslite, ze ma na ne cirkev patent? veriace damy by si mali uvedomit, ze nie su nieco viac ako ostatni :)

alicakl

My sme mali svadbu na úrade, nakoľko nie sme s mužom veriaci. Je síce pravda, že z celkového hľadiska je svadba v kostole taká viac rozprávková, nám sa však podarilo nabehnúť skôr, potom som sa potkla, vystrela na koberec-takže nakoniec sme sa aspoň nasmiali. Oddávajúci boli z toho takí naladení, že budem na svoju svadbu spomínať s úsmevom na perách až do konca života. Treba nabehnúť s dobrou náladou, nakaziť ňou aj ostatných a bude to ok. V každom prípade ide o to, že spečatíte svoju lásku.

kikuus

tak mi máme naplánovanú svadbu až o 2 roky,keď skončím výšku...tak to aby sme tie Lednice začali vybavovať už teraz,to miesto má pre nás osobitý význam a trávime tam veľa času a keďže bývam na hraniciach s Českom,tak to ani nie je ďaleko do Ledníc a aj miestnosť na svadobnú zábavu sme si tam už na 90% vybrali....a peniažky hádam stačiť budú...mi nechceme svadbu v kostole,ale ani na nejakom komouš úrade...a s uznaním manželstva na Slovensku je to potom ako?...či treba potom mať aj tak svadbu na SR?

moniqa87

teda ja som absolvovala jednu svadbu na urade a videla som nespocetne vela svadieb v kostole, ale je to neporovnatelne, na tom urade to fakt nie je pekne, preto by som aj ja poradila na nejakom zamocku, alebo v kastieli, lebo svadba na urade nic moc, ale ked nie su na to peniaze, tak smola...
ja osobne by som sa na urade nevydavala... ale tak som veriaca a partner tiez, tak aspon take tazkosti nemam

sunnie

tiez som pocula ze Lednice su drahe, ale mozno aj tu na slovensku najdes nejaky pekny zamocek na svadbu. je to podla mna idealna alternativa pre ludi co nechcu mat svadbu v kostole ale ani na osumelom urade. a hostina na zamku ma svoje caro. vrele odporucam :) teda pokial sa vam to da zvladnut financne a urcite ako uz bolo spomenute taku svadbu treba planovat dost dopredu.

kikuus

a neviete náhodou,ako je to so svadbou v Česku,keď sme obaja Slováci??..proste mám vysnívanúú svadbu v Ledniciach,ale neviem,ako to je..