Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!

Príspevok v téme: Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!
vegetarianka

Dopredu prosím tvz. "antivegetarianov", aby neprispievalali!!
...
No takže, mám 15 a už mesiac úplne odmietam mäso. Podľa mňa nie je správne, aby niaky živočích žil len preto, aby skončil v naších žalúdkoch. A to ešte nehovorím o tých chemikáliách, ktorými dopujú na mäso chované zvieratka, aby rychlo rastli. Ale to vlastne nie je dôležité. Ide o to, že odkedy nejem mäso, rodina si so mňa stále robí srandu, stále ma dosť nepekne podpichuje, mama sa sťažuje že mi nemá čo variť, aj keď si varím vegetrianske obedy a večere sama. Starý otec vyhlasil, ze som sprosta, ze nebudem rast a ked uz nechcem rast tak sa mam starat aspon o svoj mozog! Darmo som im dala prečítať všetky štúdie o tom, že vo spravne zostavenej vegetarianskej strave nic nechyba, darmo som im ukazovala ze jem všetky odporucane potraviny! Stale hovoria svoje: ze nebudem rast a budem slaba, vchorlava atd(aj ked som už 5 rokov nebola chora :D)....
... privitala by som podporu niakeho vegetariana, a o jeho radu ako to prekonat a skusenosti... velmi dakujem!!

sweet_lolitta

Myslim si, ze clovek sa moze rozhodnut, co chce jest, no vegetariani casto nemaju priliz vela logickych arhumentov preco nejest maso, ak neratam nieco typu "Aby zvieratka netrpeli...". Ok, potom vyhod aj kozene zimne topanky, kuchynsku linku, ci parkety, lebo pri tom zase trepli stromy a ked ubudaju stromy trpia zvierata atd.
Jasne, ze maso nicim nenahradite. A vyhovorky o trpiacich zvieratach su hlupost. Ked chcem proti tomu bojovat, tak si kupim bio produkty, sliekpy sa tam maju kralovsky a bez stresu mozu klast svoje vajicka, ktore potom aj chutia ako vajicka a nie ako kus umelej hmoty. Tak isto mlieko (obycajne kravy pri nom tiez trpia, musia ho produkovat vo velkovyrobe vela a potom je nekvalitne) atd atd. Kupujte bio potraviny a mate kvalitny prisun zivin. Vseobecne.

mira

Myslím si, že človek by mal jesť len také živočíchy, ktoré dokáže sám uloviť a zabiť. A len s primitívnymi pomôckami.
Určite by si netrúfol na veľké cicavce alebo vtáky.

Vegetariánstvo sa chápe nielen ako vynechanie mäsa, ale úplnú zmenu stravy. Rafinované a priemyselne upravené potraviny vylúčiť a jesť čo najprirodzenejšie a v súlade s prírodou okolo nás.

Nečítala som všetko dozadu, držím ti palce, nech sa ti darí.

/Problémy majú vegetariáni, ktorí vynechali mäso, ale ponechali si sladkosti, mlieko a tropické ovocie. /

mijotka

vegetarianka nedaj sa!
som vegetarianka od 15, dnes mam 28.
som uplne zdrava. nemam ziadnen problem a nikdy som nemala. v mojom okoli je kopa vegetarianov. sme taka mala komunita :)
paradoxne je, ze ani jeden z mojich vege kamaratov nemal do dnes ziaden vazny zdravotny problem, ale nevege kamarati maju od chronickeho zapalu hrubeho creva, cez gynekologicke problemy az po ekzemy.
sme vsetci rovnaka vekova skupinka.
vegetariani si viacej uvedomuju svoju stravu, viacej vyberaju, varia si, su dokladnejsi v prisune zivin aby nieco nezanedbali, ale masozravci na to kaslu.
ako moja teta raz povedala "zacni jest maso, lebo nemas v tele uz roky ziadne vitaminy" :)))))
asi tak....:))) maso, maso, maso!! :)))

kolobeh zivota v prirode? neviem, co ma spolocny kolobeh napr. s chovanim kurčiat. uz vidim ako si levy v prirode robia odchovy gaziel, zraloky maju urcite akvaria s chutnymi rybkami... clovek uz davno porusil kolobeh. postavil sa sam na vrchol potravinoveho retazca, ale je jeho miesto skutocne tam, kde sa sam nanominoval??

maso je sice nadopovane chemikaliami ako aj vselico ine okolo nas, ale horsie ako chemikalie su Hormony v mase!!! potom sa cudujme svetu, preco nam padaju vlasy, preco mame zdravotne problemy... vsetko su to hormony v mase.

vsak vacsina tych "lahodnych" kurciat vyrastla do stavu dospeleho za niekolko dni, tie "krasne" velke stehienka, skakali na podlozkach do ktorych isiel non stop elekricky prud, aby boli spravne velike a na taniery lahodne.
je to nechutne, necudujem sa ze citlivejsi clovek sa tomu nemoze len pasivne prizerat a prestava konzumovat vysledok tyrania.

CMu_Q mala by si si co to nastudovat o stravovani, mas pravdu, prirodu neoklames, ale mozes si odpovedat, ze tak ako sa stravujes, so svojim prisunom vitaminov z masa a hormonami napusteneho masa si uplne zdrava?

monika987

ahoj ,ja som vegetarianka 10-11 rokov a bola som aj počas celeho tehotenstva. sme uplne zdravi, a nebyvame chori ani počas chripkovych epidemii. to ze na obed musi byt kopec masa, kapusta a knedlik je uz davno prežitok a čoskoro to snad pochopi viac ludi, ved si vsimnmi ze kazdym rokom je vegetarianov viac a viac. a na este na zaver, človek ako taky bol bylinozravec, vsezravcom sa stal az časom takze ludsky organizmus bol "stavany" na bylinnu stravu

[zruseny12]

vegetarianka,no je nie som vegetarianka,ale myslim si,ze sa da fungovat velmi dobre aj bez masa.Drzim ti prsty,stale je to len na tebe,co budes jest...
...a k tvojej rodine,je to generacia,ktora nie je este zvykla na inu stravu,iba na tu,ako bola doteraz,tak asi si nevedia predstavit,ze bez masa sa neda zit.
A mozes im davat citat aj neviem,co...
Asi treba cas,aby pochopili...
pekny den

kikuus

CMu_Q --- maso naozaj nie je o co by ludske telo potrebovalo :) a to je holy fakt skus si precitat nieco o surovej prirodzenej strave... ja len tolko...

v

som vegetarianka uz skoro styri roky(od 13)..mam cez 170cm,neprestala som rast a moj vyvin je v norme..na jesen som bola na krvnych testoch a nechybaju mi ziadne ziviny..nenechaj sa odhovorit rodicmi..aj ti moji mi to dlho vyhovarali,ale ked videli,ze nemaju sancu ustupili a zmierili sa s tym:)
chcela by som vsak reagovat na CMu_Q:
1.a ty si uz pocula o moralnych a etickych zasadach?
2.ano,je pravda,ze vacsina produktov je v dnesnej dobe chemicky osetrovana,ale skus si najst rozne videa z napr. slepacich fariem a potom uvidis v akych nehumannych podmienkach ziju niektore zvierata a ake abnormalne rozmery dosahuju
3.a co tak soja,tofu a ine rastlinne bielkoviny?byt vegetarianom neznamena zit cele dni len na ovoci a zelenine
4.ziadna ziva bytost by nemala zazivat krute zaobchadzanie ci uz je to pes,krava alebo prasa

ja osobne nemam potrebu niekoho nutit aby sa stal vegetarianom..pre mna to nie je ziadna modna zalezitost,ale zivotny styl a preto ma obcas dokazu poznamky podobneho typu rozculit az do nepricetnosti:)drzim ti palce s tvojou rodinou..budes potrebovat vela trpezlivosti:)

mia 90

ja som vegetarianka, ale nie preto ze chudatka zvierata sa nemaju zabijat, jednoducho som preto vegetarianka lebo maso ako take mi nechuti...su zvierata ktore sa aj nekonzumuju (macka, pes...)ale tie ktore sa jedia tak su na to urcene.takze ja vegetarianstvo nenahovaram nikomu, ani ho nikomu nevyvraciam, kazdeho osobna vec:)

lilly2

pane boze, CMu_Q, to kde si take "mudrosti" pocula. Sak to stare mamy hovorievali, ze maso obsahuje vitaminy. Ale dnes kazdy vie, ze maso je prospesne najma vdaka bielkovinam. Tie vsak su hodnotnejsie z rastlinnych zdrojov, takze nie je ziaden problem byt vegetarianom a maso nejest... To fakt nepoznas ludi, ktori su vegetariani a si zdravi??? lebo ja ich poznam hodne!!!
A este jedna vec. Ak tak strasne bojujes o zachovanie potravinoveho retazca. Podla teba je v dnesnej dobe prirodzene zachovany? Nemas pocit, ze toho masa je v obchodoch tisickrat viac ako ludi??? Heh, my mame povinne jest zvieratka pre zachovanie rovnovahy. Hmm, tak som potom zvedava (pre zachovanie rovnovahy), kto zozerie teba :-D

jeza

Vegetarianka hovori o tom, ze sa jej zda nespravne pestovat "umelo" zvieratka pre nase primarne potreby. Zvierata zijuce volne v prirode zachovaju prirodzeny bioretazec aj bez nasho zasahu...
Sice zelenina kupovana v supermarketoch ma urcity obsah chemie, dusicnanov, no vitaminy a enzymi obsiahnute v nich nam tie chemikalie vedia vypudit z tela von, co maso ani z daleka nedokaze, len nam znecisti crevo, kedze neobsahuje vlakninu. V zdravom creve sa nachadza zdravie. Rastlinne aminokyseliny su ovela hodnotnejsie ako zivocisne.
Tvoja sestra je troska preto, ze si vsetku zeleninu rozvarila a jedla vela sladkosti a bielych rozkov. "Kasickovy" vegetarian je rovnako nezdravy ako masozrut.