Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!

Príspevok v téme: Rodina ma odsudzuje za to že som vegetarianka!
vegetarianka

Dopredu prosím tvz. "antivegetarianov", aby neprispievalali!!
...
No takže, mám 15 a už mesiac úplne odmietam mäso. Podľa mňa nie je správne, aby niaky živočích žil len preto, aby skončil v naších žalúdkoch. A to ešte nehovorím o tých chemikáliách, ktorými dopujú na mäso chované zvieratka, aby rychlo rastli. Ale to vlastne nie je dôležité. Ide o to, že odkedy nejem mäso, rodina si so mňa stále robí srandu, stále ma dosť nepekne podpichuje, mama sa sťažuje že mi nemá čo variť, aj keď si varím vegetrianske obedy a večere sama. Starý otec vyhlasil, ze som sprosta, ze nebudem rast a ked uz nechcem rast tak sa mam starat aspon o svoj mozog! Darmo som im dala prečítať všetky štúdie o tom, že vo spravne zostavenej vegetarianskej strave nic nechyba, darmo som im ukazovala ze jem všetky odporucane potraviny! Stale hovoria svoje: ze nebudem rast a budem slaba, vchorlava atd(aj ked som už 5 rokov nebola chora :D)....
... privitala by som podporu niakeho vegetariana, a o jeho radu ako to prekonat a skusenosti... velmi dakujem!!

jajka001_

ja maso jem ale neberiem niekomu ze ho nechce jest, ak je uz dospely, a vie co robi
tiez si myslim ze je to slobodne rozhodnutie kazdeho, ci sa chce podielat na zabijani zvierat.
a nemyslim ze je zdrave sa stale napchavat masom. ja si tiez velmi vyberam, odmala, ake maso si dam

sway

karioll vies ono ani nejde o to,ze ci ty tym nieco zmenis,ide skor o ten pocit,ze sa na tom sam nepodielas.Ja hovorim,ze nieje dolezite to ako sa sprava okolie,ale to ako sa spravam ja.
Ja vidim,ze si to nemyslel zle.A mas celkom prehlad,tu vsak ide skor o to,ze ked sa uz niekto rozhodne pre tento sposob zivota,aby mu ludia vedeli rozumne vysvetlit ake to moze mat nasledky,popripade doplnili informacie,ktore si sam mozno neuvedomil.Ak vies o tom,ze niektore zivotne dolezite latky z rastliniek nedostane,myslim,ze je skor vhodne ich vymenovat a nechat na dotycnu,nech si pozituje doplnky,z ktorych sa tieto latky ziskat daju.Je normalne,ze sa nechce podielat na zabijani zvierat kvoli vlastnemu presvedceniu a pocitu,jedine co je dolezite je to aby nato sama casom nedoplatila.

karioll

sway
vazne si myslis,ze ked prestanes fajcit alebo pit,znizi sa spotreba cigariet a alkoholu vo svete?aj keby to robilo cele slovensko,celosvetovo to nic neznamena.
ja nikomu neberiem jeho nazory na sposob zivote a vseobecne,len mi jednoducho neda,ked vidim,ako sa nejaky clovek bud vplyvom veku,zavadzajucich informacii,vplyvom okolia,ci nedostatkom vlastneho usudku rozhodne pre sposob zivota,ktory nie je zdravy.to je vsetko.to je to iste,ako ked napise ze fajci,pije,drogy berie.tiez by som ju od toho odhovaral,hoci si pridobre uvedomujem,ze je to hadzanie hrachu na stenu.bol som minuly rok s dcerou u hematologicky na kramaroch,jedno z najlepsich ak nie najlepsie pracovisko na slovensku a hned prva otazka,v podstate medzi dverami bola,ci dcera je maso,lebo je v puberte a ze je teraz velka moda medzi pubertakmi byt vegetarian a ze maju velmi vela pacientov s poruchami krvotvorby a nasledovala prednaska o skodlivosti nejedenia masa.opakujem,dufam,naposledy,ze ja iba posuvam dalej informacie ktore mam,a vsetky su vysoko odborne a nie z nejakych popularnych knih a noveho casu a podobne ,a zasadne sa vyjadrujem iba k tomu co poznam

sway

karioll namiesto toho aby si jej nadaval do sprostych,by si jej mal vymenovat tie zivotne dolezite amina,ktore nieje schopna ziskat z rastlinnych bielkovin,ked sa tolko vyznas.Dnes je na trhu mnozstvo doplnkov,ktorymi moze vacsinu (ak nie vsetky) bez problemov nahradit.
Presvedcenia a nazory ludi netreba odsudzovat zvlast,ked ako si sam napisal v zasade suhlasis s ideologiou,ze zvierata sa zabijaju nechutnym sposobom kvoli masu.
kiki na ja ti drzim palce,tiez by som bola vegetarianka,keby mi maso tolko nechutilo:-(Hlavne nezabudaj hladat informacie a doplnat nevyhnutne latky aby si za to svoje dobre srdiecko a ohladuplnost voci zvieratam nedoplatila svojim zdravim.

eternity

no... obvykla klasika - antivegetariani sa navazaju do vegetarianov a naopak... nic nove... smutne... nech si kazdy chrume, co chce.
ktosi z vas tu pisal, ze vegetariani nejedenim zvierat nezachrania ani jedno. k tomu len logicky usudok: viac vegetarianov = mensi dopyt po mase. mensi dopyt = znizenie produkcie. (t.j. ako vlastnik masokombinatu nebudem mat odbyt napr. na 1000 prasiec denne, ale iba 100). dufam, ze je to jasne a dalej rozvadzat nemusim.
mne maso jednoznacne zdravotny stav zhorsi vzdy.
pobavila ma reakcia mojich rodicov na to, ze nejem maso (ved ochories a zomries!!!) a pritom to boli oni, co mi rozpravali, z akych chudobnych pomerov vysli: maso bolo len!!! na vyplatu, alebo v nedelu! a to ake maso! spekacky, alebo parky! malokedy nejaky ten kus hovadzieho do polievky! paaaanabeka!!! ti uz len ochoreli a zomreli!! a potom, ako dospeli zalozili chov prasiec, sliepky, kacky atd. (aj doba sa nam zmenila od 50tych-60tych rokov, vsak) a dnes: reuma, vysoky tlak, zlcove kamene, obezita... a akosi pozabudli, ze kedysi zili INAK! dnes si uz ani nedokazu predstavit, ze by tyzden v kuse nejedli maso!
takze tak...
zakladatelke temy: drz sa, nedaj sa, antivegetariani budu rypat vzdy. jedine o co sa staraj, aby tvoje papanie bolo fakt vyvazene ;)

karioll

hmmmmmm
ja si zacinam uvedomovat,ze ona nie je blba,ona ma asi fakt 12 rokov a nakolko nic nevie,rype do mna na kazdom fore

bubu19

no tak co som sa tu teraz docitala tak to nema chyby!!!!....kazdy ma pravo stravovat sa ako chce...a clovek nemusi jest mäso preto aby prezil,ak o otm neviete tak vegetariani si nahradzaju bielkoviny uplne inou stravou....kikina ja som tiez veegetarianka a zijem mam 19...chvala bohu mam dobre vysledky krvi aj ja...a ty ktory chcu iba podrypovat do ostatnych tak laskavo nech sa radsej nevyjadruju...pozrite si:michalkolesar.net prajem vam vsetkym dobru chut:)

hmmmmmm

mňa len štve, že to dievča všetko kritizuje, hrá sa na múdru a pritom si nevie vypočítať ani takú primitívnu vec, ako je aeróbny prah. A keď jej vyjdu nejaké divotvorné čísla, tak namiesto toho, aby si to prerátala, nazve vzorec poriadnou blbosťou!

karioll

sade8
uz nieco urob s tou agresivitou voci mne a ked to je aspon trosku mozne,pis k obsahu temy a laskavo citaj co pisem,zamysli sa,zamysli sa a ked sa podari este raz a potom sa vyjadruj.uvedomujem si,ze si tej blaznivej vegetarianke svojimi odbornymi znalostami velmi pomohla,ale v tvojom pripade su vsetky rady cestou do pekla