pečeňové testy

zuzana

pista... ale praveze tukova dieta pri zvysenych hodnotach peconovych testov je velmi dolezita a je to vlastne upravenie systemu stravovania... tu slovo dieta neznamena, ze idem chudnut... ide o to, ze sa obmedzia tuky v strave a zmeni sa cely pristup stravovania.. to znamena, ze si sice davam pozor co zjem,ale zaroven musim aj pravidelne jest t.j. pekne 5x do dna v malych davkach a tiez musim davat pozor ako si dane jedlo pripravim, a tak... ja ked som musela prejst na dietu s omedzenim tukov, tak som aj pribrala... takze to neznamena, ze ked mam dietu na obmedzenie tukov, tak idem teraz chudnut.. ide o zmenu celeho stravovacieho systemu... preto su v takychto pripadoch dolezite tie diety, na ktore sa netreba upriamovat... napr. ja mam problemi aj s pankreasom a pankreas sa inak liecit ako dietou neda... keby som sa na dietu neupriamila, tak dnes ti tu uz pisat vobec nemusim... principialne mas pravdu, v tomto pripade dieta znamena nieco ine a nie ako sa zvycajne mysli...

pišta

Claudia, principiálne s tebou úplne súhlasím.
Výživa je hlavný prostriedok, pomocou ktorého dostávame do organizmu potrebné látky.
A naopak, ak chýbajú alebo dokonca sú škodlivé, každý živý organizmu ochorie.
Choroba je vlastne signál organizmu pre jeho majiteľa, že robí niečo nesprávne.
Záleží predovšetkým na majiteľovi, či tento signál vypočuje.
.
Myslím, že netreba sa upriamovať na diéty. Treba nám zmeniť systém stravovania, ktorý prinesie dlhodobý osoh.

marfuška

Moj manžel má tiež stále zvýšené pečenové testy.Ale možem povedat, že ked pracoval v zahraničí a stravoval sa velmi dietne,tak sa vysledky upravili.Takže naozaj asi dieta.A okrem toho má zvýšené aj triglyceridy.Ale to už neviem či nejde aj o poruchu metabolizmu.Práve včera som vyčítala,že na zvýš,Tg je dobrý rybí tuk.Tak idem niečo zhánat.čaute

zuzana

Zuzina, rozmyslala som nad tebou v noci a napadlo, ze okrem toho co pise anonym, tak je dolezite, aby jedlo ktore papa tvoj manzel nebolo ani prilis horuce ani studene. Ako tu uz pisali vynechat akykolvek alkohol, cigarety, kavu,... a zahajit beztukovu dietu... treba davabt na to bacha... ono sa to zvykne po case upravit... ja som tiez nikdy nefajcila, nepila a pri komplexnom vysetreni mi zistili zvysene peconove testy a vysoky obsah tukov v krvi a amilazi (prolem s pankreasom) a po diete sa mi to upravilo aj zasady stravovania ostali... :-) zvysene testy ma aspon raz za zivot kazdy... a to vynechanie liekov ako pisal anonym na to je lekar... lebo on vie na co ma tvoj manzel lieky a co musi uzivat a co nie...

anonym

Ahoj Zuzina. Norm. hodnoty pečen. testov: AST 0,1-0,62 ALT 0,1-0,68 GMT 0,1-0,75. Treba vynechat akekolvek lieky, alkohol a držat dietu. Na povzbudenie činnosti je bylinka pestrec mariánsky, dostat v lekárni, alebo aj čajovú zmes na pečen.

Zuzina

moj manžel, má problém s pečenovými testami, stále to nemá v poriadku, kto vie aké su normálne hodnoty a čo robiť aby sa to zlepšilo???

alca

Zelam perkny den. Manzelovi dnes diagnostikovali vodu v pečeni a ma ju tiez zvacsenu. Je kardiak a liek coradrone mu narusil spravne fungovanie stitnej zlazy. Mozem tento liek sposobit tiez vodu v peceni? Viete mi povedat co to mohlo sposobit a ako sa to da liecit. Co dalej bude nasledovat? Dakujema

horalka

Moja mama má vysoké pečenové twsty a v živote nepila alkohol a ani nefajčila,môže to byt aj od liekov alebo prekonanie skrytého zápalu.

evik

pri zvysenych hodnotach moze ist o nadmerne pozivanie alkoholu, ale aj o zlu zivotospravu. aristokrat, doporucujem uplne vynechanie alkoholu a beztukovu dietu!