pre tých čo nosia okuliare...

7adka7

Tiez nosim okuliare ... vobec som nerozmyslala nad sosovkami ... mne to pride hnusne, strkat si ich do oci ... ale casom by som si zvykla ...ale tak ci tak, nechcem ich ... vybrala som si take okuliare, ktore mi pristanu

miley65

a pre tych co maju strach zo sosoviek...nemusite sa nicoho bat dokonca aj ak mate gelove alebo dlhe nechty nieje to problem...a oko sa vypichcnut neda to skratka nejde

miley65

ahoj...ja mam odmalicka velmi zly zrak a do 16-17 som nosila okuliare a posledny rok som pouzivala len sosovky...ale teraz som sa vratila spat k okuliarom...myslim ze to nevyzera zle prave naopak...a na operaciu sa chystam mozno o rok,dva

nathália09

ja som chcela na operáciu,ale vraj už po 30 dalekozrakost-a to som nosila +3,že nie-že by sa mi to vrátilo.
Teraz nosím +5,a mám 40 rokov.
Ani šošovky nemožem,neviem prečo,nerobili mi dobre.

editX

Ja nosim okuliare cca 15 rokov, zrak sa mi zacal zhorsovat popri vypuknuti choroby, ktoru mi ale zistili o dobrych 10 rokov neskôr. Nevidim dobre do dialky, nemam ale silne dioptrie, len mam vsetko od metra rozmazane....neviem ako sa vola taka chyba. Sosovky som skusila, ale nesadli mi. Okuliare beriem aj ako image doplnok, teraz je neuveritelne mnozstvo ramov na vyber. A nad operaciou som rozmyslala, ale zatial nechcem. No a manzelovi sa v okuliaroch pacim najviac :-DD

No a neviem ci je dobre namahat oci bez okuliarov, vsak to je blbost. Myslim to chodenie von bez okuliarov.

tanierik1

tere, mne sa tiež zhoršuje postupne zrak, a dosť...mne odporučila očná vitamíny, dala mi teraz silnejšie sklá, resp. nosím aj šošovky, spomínala aj operáciu, ale to zatiaľ nechcem, nemám také silné dioptrie zatiaľ. Ďalej mi odporučila, keď pôjdem von niekam na prechádzku ísť bez okuliarov a bez šošoviek a pozerať a pozerať a namáhať si oči, trénovať ich, aj keď mne osobne je nepríjemné ísť tak von, ale snažím sa, uvidím či pomôže, takže možno je aj dobre, že máš slabšie okuliare ako potrebuješ. Aj moja jedna známa to tak robí, vraj aby jej oči "nezleniveli" a nehoršia sa jej....

tere

Ahojte, nosím tiež okuliare a mam pocit ze aj cez ne sa mi zle vidi, mam 2 D a nechcem silnejsie lebo sa bojim...neviem preco...myslite si ze operacia by to zmenila? nie je to velke riziko? S okuliarami som spokojna ale nechcem aby sa mi zrak viac zhorsoval...

titi

katka sa čudujem že zatial ti tak neprekázalo ze dosť zle vidíš.Samozrejme ked tak namáhas oči este sa ti bude zhorsovat zrak.Vela ludí nosí okuliare niekomu fakt aj to svedčí.Ja mám zatial len na čítanie(bez nich potrebujem mat na malé písmenká dlhé ruky).Mna to vie naštvať ked nieco nejasne vidím hned idem pre okuliare.Preto si neviem predstaviť ze ti to nevadi ked nespoznávaš ludí okolo seba.Nevidis dobre telku atd.Poznám ženu ktorá 40 rokov nosila okuliare,je krátkozraká no teraz uz aj na citanie potrebuje dioptrie,tak okuliare zamenila na šošovky.Zase sesternica si nevie zvyknut na šošovky tak nosí furt okuliare.Niekto tu písal ze aj sami lekári nosia okuliare.Aj naša čiperná očná lekárka aj jej dcéra,pritom sa zaoberá so špeciálne aj šošovkami.Môj gynek.tiez za poslednu dobu má dost silné dioptrie,ale nosi len okuliare.Detský lekár náš tiež pobeháva všade len v okuliaroch pritom aj hrá futbal.Niekto nemôze šošovku pre svoju diagnozu iný nechce.Všetko má aj výhody i nevyhody,ale v každom prípade nebud lahostajná či lenivá a staraj sa o svoje oči.Hlava ti nezvykla pobolievať ked si namáhala oči?Alebo si dala nejaku tabletku?

dafne

ahojte, ja som nosila okuliare, potom som prešla na k.šošovky a nakoniec som bola na l.operáciu v Košiciach.Zatiaľ neľutujem :-))))

sarah

egal, kontaktne sosovky nie su narocne na starostlivost, je to ale financne narocnejsie ako okuliare. kedysi som ratala, ze ma to vyjde rocne na cca 6000 sk - t.j. sosovky, roztoky a kvapky. teraz ale su o nieco lacnejsie sosovky, ceny sa ale velmi lisia v zavislosti od predajcu, znacky, dlzky nosenia.