fajcí vás priatel cigarety? tolerujete mu to? nevadí Vám to?

Príspevok v téme: fajcí vás priatel cigarety? tolerujete mu to? nevadí Vám to?
Lolka

Mne sa s tým tazko vyrovnáva. Keby to boli 3 cigarety ale unho je to 10. A skodí si zdraviu zatial mu nic nie je, ale neskor sa to moze prejavit. Na zaciatku nasho vztahu sa zriekol fajcenia prestal, pretoze ma lubil a nechcel ma stratit. Ale uz sme spolu asi rok aj to po niekolkých krízach, a tá dalsia kríza sposobila ze zacal fajcit opat, a mne sa nepáci 10 cigariet. Ako sa mam s tým vyrovnat, prijat to? Ako mu pomoct? On musí chciet sám od seba, ja mu neviem pomoct, uz som skusala ak prestane ja nebudem chodit na net. Ale povedal mi ze najprv musí dofajcit nejakých 5 este a ze doobeda mozem na net a poobede uz nie. Neviete nejakú radu? Uz ste sa rozisli s priatelom len kvoli fajceniu? To nie je dovod nie? To asi ani nechcem. On mi len napísal ze si mozem najst lepsieho. Neviete nejaký trik ako ho motivovat aby prestal? Dakujem za odpovede.

Lolka

bola som s ním na pokeci ze to zvysil na 20 a neslubuje mi ze nebude ani pri mne fajcit. No tak som skusila ze neprídem k nemu ak bude pri mne fajcit, ze je to moja vec ze som hysterická, ale on neprestane. A ráno som ho rozladila lebo hned prve ked som mu zavolala som mu spomenula fajcenie. Co mam robit? On zbadá neskor ked bude kaslat, ked sa mu zhorsí zdravie.

jajka001_

presne tak, fajcil uz ked sme spolu chodili, vtedy mi to nevadilo. ja som tiez fajcila, boli sme v puberte, vlastne vsetci fajcili. ja som fajcila len tak v spolocnosti.
teraz ked nefajcim tak mi to az zvlastne pripada ze som niekedy fajcila

a cim viac si na to zvykne tym nizsia je moznost ze si odvykne. ten tvoj ma este dost velku sancu, kedze nefajci az tak vela a dokazal kvoli tebe prestat.
ten moj urcite neprestane, vsetci jeho znami a kamarati fajcia, aj rodina. pohybuje sa stale v takom prostredi. skusala som vsetko ale jednoducho nechce s tym prestat. je to silnejsie ako on a fajci tak dlho ze sa to stalo jeho sucastou.

Lolka

jajka a fajcil aj ked ste spolu chodili ? si mu to tolerovala? a neodnaucí sa? Cím dlhsie bude asi fajcit tým tazsie sa bude dat od toho oducit.

jajka001_

vobec to neprehana, je to zasadna vec. moj manzel fajci, fajci aj v byte, uz mame male dieta a mne to teda strasne vadi. ja som kedysi fajcila tiez ale uz som prestala. nielen ze nam nici zdravie a smrdi z toho cely byt, aj ked hned vyvetra, ale ide to aj do penazi. uz som alergicka na vsetkych fajciarov aj ten ich postoj ako ich my nefajciari obmedzujeme.

kimka

Lola neprehanas to trochu? Ved su to cigarety, nie je to alkohol a drogy. Podla mna tie cigarety su to najmensie zlo. A davat niekomu ultimatum, ze ked prestanes pojdem s tebou byvat tak to sa mi zda dost nefer. Tebe by sa pacilo keby ti on povedal, prestan jest sladkosti, inak s tebou nepojdem byvat.Fajcenie je zlozvyk, je skodlivy, ale vydierat ho a davat mu podmienky ...

Lolka

napísala som mu, ze mu to budem tolerovat. On chce odíst z domu a niekde bývat, takze to nebude asi moj napad s tým byvaním, hm.