postinor

Príspevok v téme: postinor
xyz

Prosim Vas mohol by mi poradit nejaky odbornik? Pred dvoma tyzdnami som si dala postinor a teraz som to dostala, ale nenormalne krvacam a tak som zacala brat pambu a este jedny lieky, ktore by mi to mali zastavit, ale je to len minimalne zmiernenie, poradte mi prosim ci sa to zlepsi, lebo mi je dost zle..len mi prosim nehovorte ze mam ist k doktorovi..

dagmar

No kazdopadne budete musiet pocitat s tym, ze zastavenie sa neudeje z hodiny na hodinu - pri tomto sposobe zastavovania krvacania, ale pojde to pozvolna. Nemusite sa obavat, ze by sa nezastavilo, aj ked pripravte sa aj na tu moznost (ktora sa vsak stat nemusi nutne stat), ze budete menstruovat trosku dlhsie (viac dni ako ste zvyknuta) - aj to bude vzhladom na uzitie postinoru, normalne. Dolezite je, aby ste sledovala priebeh. Podla Vasho opisu je zrejme, ze to pomalicky ustava, co je potesitelne. Ale dorazne Vas upozornujem, aj ked o tom nechcete ani pocut - ak sa krvacanie znova a v este väcsej miere spusti a rozbujnie, budete naozaj musiet zajst za gynekologom, pretoze to uz v poriadku same o sebe nebude. Bolest v podbrusku, ktoru opisujete, je taktiez pochopitelna (nakolko menstruacne krvacanie je, polopatisticky povedane, "odlupovanie" sliznice maternice a ak sa to deje v prehnanej miere, bolest je uplne samozrejma a opodstatnena). Aj tu vsak plati, ze pokial sa bolest vrati, krce budu silniet, moje odporucanie k navsteve gynekologa je rovnake.
Este by som Vam na zaver odporucila dat si caj z medovky lekarskej. On krvacanie nezastavi, ale ma ukludnujuce ucinky na cloveka a to som si ista, ze budete potrebovat (klud a pokoj je v tomto pripade prvorady - nesmiete sa rozculovat ani stresovat - to zastave krvacania urcite nepomoze).
Co sa tyka davky liekov, ktora Vam zostava - je postacujuca. Dicynone uz sam o sebe (+nahrada zeleza) staci.

xyz

V pondelok som dostala menstruaciu, to bolo este normalne, v utorok a stredu to bolo strasne, to som musela ist na wc skoro kazdu hodinu, aj v noci som si nadstavovala budik..a od stredy som potom zacala brat tu pambu a dicynone..trosku sa to zlepsilo, teraz mi staci ist na wc tak raz za 2,5 hodiny a noc som prezila v pohode 7 hodin spanok bez ziadneho problemu okolo toho..myslite, ze sa to pomalicky upravi? ale stale mam take divne tlaky a mierne krce v bruchu, ale uz je to ovela lepsie nez bolo.. predtym som nevladala ani chodit, teraz uz sa citim lepsie, len by som chcela vediet ci sa mi to zastavi..este mam tabletky na dnes, sobotu a nedelu..potom mi dojde pamba, ale este mi zostane blister dicynonu..kym to douzivam prejde mi to?

dagmar

problem moze nastat jednak v samotnych rodidlach a jednak z dovodu straty krvi. Samozrejme, ze pokial ste neboli zvyknuta na masivnejsie krvacanie (v ramci menstruacie), je to pre Vas teraz velmi neprijemny pocit (mozno spojeny aj s istym miernym zufalstvom "co sa to len deje a kedy a ci vobec to prestane"). Dicynone by mal zabrat - povazujem ho za velmi ucinny preparat, takpovediac "domaci" alebo "ambulantny".
Ako dlho trva to nenormalne krvacanie? Kolko je to dni?

xyz

ano tie druhe tabletky su Dicynone. Ja ale nemozem povedat mojmu doktorovi, ze som mala postinor, lebo by sa to dozvedeli ludia, ktori nemozu, ja proste k doktorovi nemozem ist..myslite, ze to krvacanie prejde po tychto tabletkach? beriem rano 2 a vecer 2 ( z kazdej po jednej) a trochu sa to utlmilo, ale aj tak je to krvacanie pre mna osobne nenormalne, lebo som nikdy taku silnu menstruaciu nemala.. moze sa mi nieco stat ak by som takto krvacala dlho?

dagmar

Aj ked niekedy uz zrejme ina moznost neexistuje, Postinor je taky zasah do rganizmu, ze by bolo uprimne povedane zvlastne, keby po jeho uziti bolo vzdy vsetko tak, ako ma byt. Krvacanie po uziti sa da ocakavat aj niekolkodnove (je "normalne"), ocakavatelne by bolo (mozno aj bude) aj to, ak by sa menstruacia nejaky cas vobec nedostavila.
Ake su tie dalsie lieky, ktore beriete -Dicynone? Pre velke straty Vam odporucam aj nahradu zeleza (kvapky) - samozrejme, ak ich uz neberiete.
Ci mate ist k doktorovi, alebo nie, ukaze cas a Vasa tolerancia krvacania. Moze sa stat, ze pre vlastne zdravie budete musiet - ak sa krvacanie nepodari "podomacky" zastavit. Takych pripadov som zazila uz dost a takmer vzdy podotknem, ze bolo by lepsie, ak by pacientka prisla vcas.