postinor

Príspevok v téme: postinor
xyz

Prosim Vas mohol by mi poradit nejaky odbornik? Pred dvoma tyzdnami som si dala postinor a teraz som to dostala, ale nenormalne krvacam a tak som zacala brat pambu a este jedny lieky, ktore by mi to mali zastavit, ale je to len minimalne zmiernenie, poradte mi prosim ci sa to zlepsi, lebo mi je dost zle..len mi prosim nehovorte ze mam ist k doktorovi..

misha

xyz, čo sa smeješ?:-) No fakt, myslím, že už mám vek na takú prehliadku:-) Alebo sa smeješ na tým, že nechcem ísť k chlapovi?

misha

Nóó, a ja by som tiež chcela ísť na preventívnu prehliadku, tiež mám 21r, ale u nás sú len gynekológovia, ja by som skôr chcela gynekologičku:-(

misha

xyz, ajoj. Chcem Ti len povedať, že Ťa chápem s tými rodičmi. My máme tiež dosť lekársku rodinu, a každý sa všetko dozvie:-( Ja mám skôr problém v jedle, a keď som niekde s tým bola, všetko prasklo:-(

dagmar

xyz - ak kliknete na moje meno (je pisane cervenou), zobrazi sa mail, na ktory ma mozete kontaktovat. Dam Vam zopar informacii. Samozrejme, tato iniciativa je len na Vas, nenutim Vas k nicomu.

xyz

na tuto variantu som ukecala aj rodicov, ze ono mi to prejde a potom uz urcite pojdem na vysetrenie, ale ak sa mi to neupravi tak naozaj neviem co mam robit..lebo potom mu asi nebudem moct povedat, ze je to len tak silna menstruacia..

klara01

dagmar: tak naozaj sa to nedá nijako zistit? Ukludnila ste ma. A ako daleko je panenska blana? Vsade citam, ze je niekde na zaciatku, ale ja ju tam nikde necitim. Je mozne, ze som si ju porusila sama? Ale nikdy som nic necitila, ziadny tlak ani bolest. Som rada, ze sa mozem s niekym o tom porozpravat.

dagmar

xyz - Rodina na tom trva, aby ste isli k znamemu? Pozrite sa - vyckajte do pondelka, sama uvidite ci a ako sa zlepsil Vas stav a podla pondelkovej situacie mozete konat dalej. Ak to ustupi a "preboli", navstivte Vasho znameho gynek., zalozte si u neho kartu, poziadajte o krvne vysetrenie (co aj tak urobi aj sam, ak Vam chce predpisat HAK), z vysledkov krvnych testov on sam uvidi ako je na tom Vase zelezo - ak bude nizke, predpise Vam pripravok na normalizaciu a bude to. Ak sa Vam zlepsi stav do pondelka - aj tak za nim cez buduci tyzden (resp. az Vam skonci menstruacia) zajdite. Teda az prestanete menstruovat a vsetko dobre dopadne, Postinor spominat uz nemusite -to je ale sukromna rada sukromnej osoby.

xyz

ja som u gynekologa nebola, pretoze som nikdy nemala dovod, vobec, ani komplikacie, mavala som na den presnu menstruaciu, bez problemov..a mne nerobi problem ist ku gynekologovi, viem, ze zdravie mi je prvorade, ale ja proste nemozem dopustit, aby sa moji rodicia dozvedeli o tom postinore, ja nemam priatela a nemam im ako vysvetlit, preco som zobrala taku tabletku, toboz ked som z lekarskej rodiny, preto je taky problem ten gynekolog..proste to neprichadza do uvahy, lenze bohuzial som v takom postaveni, ze nemam sancu navstivit gynekologa v mojom meste bez toho aby sa nesirili informacie hned k nam domov..to je ten problem..

dagmar

klarka01 - ak mate 21 rokov, mali by ste zajst. Vzdy to je len a jedine pre Vas pokoj a klud. Gynekologicka sa Vas bude medzi prvymi otazkami pytat, ci sexualne zijete - ci ste panna, alebo nie. To aby vedela, ako ma viest vysetrenie (ci cez posvu, ci cez konecnik - ak ste pana, tak cez konecnik+vyter z posvy - to Vas samozrejme panenstva nezbavi).
Ak mate obavy z toho, ci zisti ci sa uspokojujete, tak Vas ukludnim - to ziadnu gynekologicku nezaujima, je to len a len Vasa osobna zalezitost. A popravde - neviem ani ja sama, ako by som na to mohla prist, pokial by ste si tam nezabudli nejaku pomocku (aj take pripady existuju).