panicka porucha

ja, my, vy, ony

panicka poruxa? ja som ju ziskal, nikdy som ju nemal... az po nexcenej otrave ako 19 rocny, hnus, horsie ako epilepsia alebo diabetes!!! pri PP ste pri vedomi...o to horsie, pocit hanby sa zlieva z tzv. bolestou hrude ale neviete, co so sebou, pocit inkfartu,busi srdce, neviete dyxat, pot, malatnost...vraj je to len psychika...zrada je v tom, ze to prekvapi kdekolvek a kedykolvek... snad magnezium, snad kalcium, snad...

sasa

Takze zacnem asi tak...no ja som asi pripad pre psychiatra neviem bola som u len psychologa..lebo som nic nejedla a tak tak ma tam posali som si myslela ze mi pomoze ale ni..som asi nechcela ..mi predpisala lieky ale som ich nechcela pravidelne brat-mali take ucinky ze po nejakom case uz nebudem nenavidiet svoje telo a ze co zjem nedam von a tak..ale som chodila na vysku a doma to bolo obcas tazke som to nezvladala a asi v novembri min rok som zjedla asi 15 tych liekov som myslela ze zomriem ale nestalo sa..:(
...odvtedy mam tiez zo vsetkeho strach mam pocit ze sa kazdy na mna pozera a ze nieco zle o mne vravi , ze som zla a nepekna a niekedy mam strasne sny take neskutocne ..a nikomu akosi neverim ..mam pocit ze ma klamu poradte mi chcem byt stastna a vyrovnana nie zstesovana a chcem vidiet dobro...ja mam len strach ze ma nikto nebude mat rad a neodpusti mi a bude ma odcudzovat za to co som robila ..viem ze je to moje telo ale zomriet nechcem ale ani jest nie ..dakujem

milik z novej vsi

Pre Tinu z 2/3/2006
1. Tina si pokrstena, resp. ci navstevujes kostol
2. Tiez som prezival podobne situacie, no nepoddal som sa....
3. Navstiv nejake charizmaticke spolocenstvo, mozno vnimas anjela
4. Najdi si nejakeho priatela, priatelku, ktora bude mat pre Teba pochopenie
5. Myslim si, som o tom presvedceny, ze schyzofrenia neexistuje......

hyla

ahoj veronika. je tiez beriem citalec a uz mi zabera.k tomu este oxazepam aby som bola kludna.je to uz lepsie a citim sa ako predtym.mam sice so spankom problemy ale tiez to riesim liekmi.uz som aj cestovala autobusom a nebolo to take hrozne. tak sa mi to upravuje.snazim sa pozitivne mysliet.a ked sa nemam komu vyhovorit tak navstivim tuto stranku.su tu super ludia co vedia pomoct.internet je super.aspom sa tu najde vzdy niekto kto ta povzbudi a vypocuje a neodbije ta neakou vekov akoze sa mas premahat lebo aj ini su na tom zle a tak.fakt vdaka vsetkym co viete pomoct poknym slovom lebo to fakt pomaha.
tak sa drzte anjeliky.ja idem na nase forum uzkost,kde sa podporujeme v tomto.

hyla

ahojte vsetky dievcata co trpite PP.ja mam uz 4 mesiace PP a jeden sa liecim,ppretoze mi nevedeli prist na to co mi je.ale je tu jedno super forum kde si my s PP pomahame a vola sa uzkost.tam mi poradili co mam robit ako sa branit a ako zacat menit svoj zivot.skuste tam napisat a uvideite.pekny vecer

veronika

Ahojte! Tiež trpím panickou proruchou. Navštevujem moju psychiatričku a dala mi lieky- Citalec. Užívam ich ale ešte sa mi stav úplne nezlepšil.
Začalo to asi pred dvoma rokmi, keď z ničoho nič som sa začala triasť na celom tele, mala som strašné bolesti hlavy- v okolí spánok a silno som plakala a niekedy kričala. Tiež mi lekári nezistili nič. Chodievala som aj na psychoterapie.
Tieto záchvaty mám už dva roky a až teraz sa liečim. Záchvaty súvisia aj s mojím detstvom. Kedysi som bola veľmi zakrýknutá a bojazlivá.
Vďaka mojím priateľom to znášam dobre.:-) Sú pri mne keď mám záchvat a vedia ma utešiť.
Preto Vám prajem aby ste nepodľahli tejto chorobe, ale s odvahou s tým bojovali. Je dobré mať pri sebe dobrých ľudí, ktorí sa o vás postarajú.
S pozdravom Nika

thalia

Ahoj mám 25 rokov a trpím panickou poruchou takmer 9 rokov. Lieky mi nezaberajú a psychiater uz tiez nevie čo so mnou. Môj problém je každodenná derealizácia a depersonizácia a vlastne len kvôli tomu sa bojím chodiť von. Prežila som si už svoje a je to niečo strašné hlavne pre tých čo milujú chuť žiť.

tina

caute,mam taky problem že mam so všetkeho panicky strach,začalo to odkedy moja mama namna hystericky kriči bez pričiny tyra ma psychycky ja sa jej strašne bojim a stale ked mam ist domov mam strašnu vnutornu nervozitu sa trasiem a buši mi srdce,tiež ked idem vonku tak mam pocit že ma niekto sleduje a že mi niekto chce ubližit vtedy mam panicky strach bušenie srdca a nervozitu,bojim sa strašne tmy,stale ked idem spat tak musim mat zapnute radio aj tak sa bojim stale mam pocit že niekto je v izbe a že mi chce ubližit mam prišerny strach mam aj vidiny,svetlo mat zapnute nemožem lebo mi naši nedovolia.čo to ma všetko znamenat?poradte