panicka porucha

panika

pred troma rokmi sa mi stala jedna nepríjemnosť, po ktorej som stále plakala a bolo mi stále smutno. nič ma nebavilo, nejedla som, nedbala na svoj zovňajšok. začalo to závratmi, pocitmi na zvracanie, hnačky, búšilo mi srdce. prvá cesta samozrejme viedla na neurologiu. moja chrbtica bola v tej dobe tiež v dosť blbom stave. tak som vybrala dávku 10-tich masáží s hydromasážami. problémy neustali. nasledovala cesta na interné. zistili arytmiu. 24 hodín som mala strojček podobný EKG. našli dve alebo tri odchýlky. dostala som lieky. už ani neviem kade som pochodila - po akých všetkých lekároch, až posledná zastávka bola psychiatria. a až tam po dvoch sedeniach, pri ktorých zo mňa nevyšla súvislá veta, iba slzy mi bola stanovená diagnoza...panická porucha. neceleé dva roky som užívala cipralex a menej xanax. no stále to nie je celkom za mnou. takže sa trápim stále. síce už nie do takej miery ako ked to začalo. ale stále ma to vie prekvapiť. hlavne ked končí zima a začína jar.

zuzka

ludia mne sa to furt horsiii, mam pocit ze to uz dalej nevidrzim.. mam v kuse divne pocity... akoby som nebola v skutocnom svete a pod... boli ma hlava-ale nie silno... POMôZTE MI UZ NIEKTO!!! sama to uz nezvladnem.. mesiac uz s tim bojujem... ale teraz uz dale nemôzem..:o((

lenka235

Patri pod panicku poruchu aj to,ked zniektorich drobnosti dostanem velky strach až sa chvejem buši mi srdce?Ked niekto sa začne so mnou hadať,alebo nadavať mne sa vtedy strašne rozbucha srdce,velmi sa mi trasu ruky a citim velky strach neviem z čoho.Je to tiež panicka porucha?Dakedy ked som sa aj zo strachu aj dusila.Je to panicka porucha?

sona

MALA SOM TAKY PROBLEM, ZE VZDY KED SOM ZASPAVALA, TAK SA MI SPOMALIL DYCH A JA SOM SA BALA, ZE V NOCI PRESTANEM DYCHAT, MALA SOM S TYM BRUTALNE PROBLEMY..A VZDY KED SOM UZ ZASPAVALA, SOM SA PREBRALA A ZACALA NASILU RYCHLEJSIE DYCHAT, ABY SOM SA NEUDUSILA.
ZAPADA TO DO PANICKEJ PORUCHY?

lenka235

Čo je to panicka porucha?Vysvetlili by ste mi to niekto?Vela som o tom počula,ale neviem čo to je a strašne by ma to zaujimalo.

eqa

tiez som mala take stavy asi pred styrmi rokmi. bolo to hrozne. zacalo to v jeden vecer a odvtedy skoro kazdy vecer, neskor aj cez den a napokon non stop. noci som mavala hrozne, navstivila som aj psych. a ta mi predpisala nejaky liek, uz si nepamatam. ja osobne som mala strasny strach zo smrti a casto sa mi zdalo, ze sa mi zastavilo srdce a pod. lieky mi nepomahali prvy tyzden, tak som ich vysadila a zacala som si veci ukladat v hlave a zabralo. snazila som sa prist veci na koren, ale stalo ma to strasne vela usilia, neviem, ci by som to este niekedy zvladla. niekedy sa mi to vrati, ale uplne v lahsej forme. a dost mi pomohlo, ze som sa zalubila :) clovek potom castejsie mysli na ovela krajsie veci ako je smrt... a tak. prajem vsetkym, kt. s tym zapasia silnu volu!

zuzka

uz asi mesiac trpim niecim a neviem co to je.. bojim sa...ale nieje to obycajny strach,, panikarim a strasne moc sa bojim smrti... pripisujem si rôzne diagnozy-ako schyzofrenia,,rakovina a pod... nemozem sa uz ani sustredit... v skole to ide somnou dolu vodou.. som v silnej depresii... potrebujem pomoc... navyse sa mi odstahovala kamoska s ktorou som zila cely svoj zivot... neviem ako dalej.. :o((

katka

ahojte vsetci,trpim panickou poruchou uz dva roky.Zacalo mi to strasnym hucanim v usiach,cely polrok,pokym som sa nezacala liecit.Potom zrazu tie hororove ataky,koniec,smrt.Myslienky na samovrazdu,nedalo sa to uz vydrzat,nevedela som co mi je,doktori si ma posuvali,nakoniec som sa rozhodla ist k neurologovi,ten ma poslal k psychologicke a zaver,,,,panicka porucha,,,.Smiala som sa,nevedela som,co to je,nikdy som o tom nepocula.Ked som prisla domov od psycholog.,hned som sadla za net a zistovala som,co to znamena.Bola som sokovana,ze ja a pp,ze to musi byt omyl.Ale je to tak.Prvy polrok,to bolo najhorsie,bez liekov,schudla som 15 kil,nebavila ma dokonca ani moja dcerka.Mam 25 rokov,aby ste boli v obraze.Nechapem,ako som to mohla vydrzat bez liekov.Uz rok a pol berem rano cipralex a vecer xanax.Veeelmi mi to pomohlo,som stastna,este obcas ma nejaky ten atak navstivi,ale neni taky silny,ako byval.Vsetci,co trpite na pp,strasne moc vam zelam,aby ste sa z toho dostali aspon na uroven normalne zijuceho jedinca.....Je to hnus,ten kto nezazil,nevie co to je.Drzim vam vsetkym palceeeee....ahojte