Kto sa ucil taliansky?

JulkaN

Taliančina je krásny jazyk a nie je ani až taký ťažký. Keďže je založená z veľkej časti na správnej výslovnosti, pre mnohých ľudí je jednoduchšie sa do rytmu jazyka dostať a potom už to ide rýchlo. Je to ako spievanie. Každopádne, budeš potrebovať nejaký dobrý kurz, napríklad www.speakingfriends.com
Musí to byť niečo praktické, čo ťa bude viesť ku konverzácii už od začiatku, aby sa dala výslovnosť hneď skúšať a cvičiť.

LMarika

Moj brat sa ucil taliancinu viac-menej ako samouk. Uz viac rokov zije v Taliansku a paci sa mu tam. Z jazykov, ktore sa ucil v skole (AJ, NJ), mal nejake komplexy, ale chcel niekam vypadnut a pracovat v zahranici, tak si nakoniec vybral Taliansko a vyslo mu to. Mnohych mladych ludi odradi od odcodu do zahranicia napriklad aj to, ze mali na AJ a na NJ v skole nedobrych ucitelov, ktori ich ponizovali a zosmiesnovali pred celou triedou a prave ludia v teenagerskom veku su na taketo veci dost citlivi, takze ucitelia, ktori ucia na ZS a na SS akykolvek predmet, no najma jazyky, by mali byt opatrni a vazit slova. Aby sa nestalo, ze vychovaju zakomplexovanych socialnych fobikov neschopnych nabrat odvahu na odchod za pracou a za zivotom do zahranicia. Ak mal niekto komplexy z jazyka, ktory sa ucil v skole, nech sa teda nauci jazyk iny, taky, aky v skole nemal a nech zmizne do zahranicia. Tolko moj nazor. K taliancine - je to krasny jazyk, jeden z najkrajsich a hovori sa, ze co sa gramatiky tyka, patri skor medzi tie lahsie. Ak sa ho chcete ucit, tak do toho! Kupte si taliancinu pre samoukov, pozerajte talianske videa na Youtube, talianske filmy, pripadne obcas nejake to sukromne doucko k tomu (staci par hodin), kde si preberiete s ucitelkou nejake nejasnosti a takymto stylom to zmaknete za par mesiacov a bez zbytocne vysokych financnych vydavkov a potom uz budete moct vypadnut do vytuzeneho Talianska. Urcite tam budete mat krajsi a stastnejsi zivot ako na Slovensku. Drzim palce :)

Midav

Ja sa učím po taliansky sám mám na to aplikáciu od fun easy learn je to dobrá aplikácia učím sa ju 3 dní A už ovládam páru slov sa Z som prišiel na ich gramatiku to ich la Li il A že zz je čas A také veci len by ma veľmi zaujímalo že ale to je nárečie lebo chcem bývať na juhu Svajciarskoa V Lugane. Za aký čas ste sa naučili po taliansky? Za odpovede ďakujem. Midav

norbinho

Taliančina v podstate je ľahký jazyk ale dôležitý je pobyt v taliansku. Ja osobne som tam strávil skoro 15 rokov a hovorím dvomi dialektami a to po rímsky a neapolsky čo je obrovský rozdiel. v taliansku mame 20 regiónov a všade majú ,,svoju taliančinu" . Stretol som u nás ľudí čo majú aj štátnice z tohoto jazyka a kde som s nimi hovoril nerozumeli mi skoro ani slovo (keď som chcel a hovoril nejakým dialektom). takže odporúčam určite niekoho aspoň na začiatok z hovorovou taliančinou inak riskujete v taliansku kopu nedorozumení...hlavne kvôli výslovnosti.

nikca321

anche me mi piace studiare lingua italiana.. ma sempre io non parlo molto bene italiano.. fai bene :) per parlare e più facile ma per scrivere no.. :)

mne tiez sa paci studovanie talianskeho jazyka .. ale vzdy nerozpravam velmi dobre taliansky.. robis dobre :) rozpravanie je jednoduchsie ako pisanie

fanucci

Podla mna je najlepsie pred zaplatenim nejakeho draheho kurzu alebo doucovania najst si aspon nejake zaklady online a nieco skusit "samostudiom", ak to nejde vobec, tak ani kurz nepomoze. Ak sa dokazes ucit slovicka na zaklade napocuvania, tak potom kurzom idealne dopilovat gramatiku a konverzacie. Zakladna slovna z talianciny je napr aj tu www.milujemcestovanie.sk

Elelelele123

Ja sa ucim taliancinu doma. Mam knihu pre samoukov aj s vyslovnostou. Gramatika nie je najlahsia ale da sa to zvladnut. Hlavne treba vediet vyslovnost niektorych slabik, potom je pisanie jednoduchsie. Ja sa ucim este aj nemcinu ale taliancina je proti tomu o vela lahsia (aspon pre mna). :)