Kto sa ucil taliansky?

italiana 30

zwedavus,no asi tak mas pravdu ;)
inak viem aj narecie z calabrie a velmi podobne je sicilske aj z puglie je velmi podobne ale ostatne hlavne co sa tyka sever talianska to nerozumiem nic ;))ked rozpravaju narecim ,,zila som dlho na juhu a malo ludi hlavne ti starsi nevedeli po taliansky tak len narecim ,,,
a co sa tyka gramatiky to nejedem uz rozoberat lebo da sa tak povedat ze to bere kazdy inak niekto sa to nauci rychlo lavou zadnou a niekto ani za nic ,no nie ?!

kiane

no to ked je talianska gramatika lahsia ako anglicka tak to je v pohode:) lebo anglicky sa ucim 9 rokov a pride mi v pohode

inac nepoznate nejake talianske dobre knihy? take jednoduhsie? myslim ze ked sa budem ucit taliansky tak mi pomoze citat

zwedavus

italiana 30:) ok, beriem tvoj názor.. ale PRE MŇA je v porovnaní s ostatnými svetovými jazykmi gramatika z taliančiny skutočne ľahká:) viem presne aké majú časy, slovíčka aj všetko.. veď v Taliansku som pomaly ako doma.. a učila som sa ju fakt veľa, veľa som tomu dala, takže aj tú gramatiku ako tak poznám.. ale tiež je rozdiel v tom, že ty tam žiješ už vyše 10 rokov, predsa len sa s tebou nemôžem porovnávať:) ty si už skoro ako Talianka, všetko máš také automatické.. čo by som ja povedala, tak je ťažké rozumieť rôznym dialektom.. keď na teba začne rozprávať napr. Sičílčan, ani nerozumiem čo chce.. a oni tiež nevyužívajú "všetko to ťažké" v hovorovej reči.. pomaly pri žiadnom z ich rozhovorov som nepočula, že by používal concordanzu dei tempi a takéto..
ja sa učím aj iné jazyky, preto som tú gramatiku porovnala s nimi a tak mi vyšiel názor o tom, že tá gramatika nie je až taká ťažká, v iných jazykoch je aj omnoho ťažšia.. ale nechcem sa s tebou hádať:) takže sa môžme dohodnúť na tom, že nie je ľahká, ale sú aj oveľa ťažšie gramatiky.. asi tak:)

italiana 30

zwedavus
a to mas skade ze talianska gramatika je lahka????pozri zijem tu vyse 10 rokov a viem aku maju gramatiku je riadne tazka ver mi!!maju tych casov minuly ,minuly nedokonavy atd atd ,,,a tie ich slovicka sa menia na nepoznanie!!
kiane neboj sa zvladnes to nieje to tazky jazyk len ta gramatika je trochu taka noo ako taliani ;)) "popletena"

zwedavus

kiane, tvoje obavy sú úplne nepodstatné:) z môjho pohľadu je gramatika z taliančiny naozaj ľahká:) v porovnaní s inými jazykmi mi tak pripadá.. na ten kurz budeš chodiť, aby ťa dôkladne pripravili, neboj sa, zvládneš to:) a potom, keď už budeš mať aké-také základy, vyber sa do Talianska. či už na dovolenku alebo aj na dlhší čas a tam sa to na teba raz dva nalepí:) bude ti stačiť krátka doba a budeš parlovať ostošesť, ver mi:) a taliančina je skutočne prekrásny jazyk;)

kiane

no chcela by som sa spytat aka je tam gramatika. velmi by som sa chcela talianky ucit dokonca si idem podat uz aj prihlasku na kurz len sa trosku bojim ci to zvladnem.ucila som sa francuzsky ale to mi prislo strsne tazke a za 4 roky som sa nic nenaucila. Ale zase pravda je ze franina sa mi az tak moc nepacila.A taliancina mi pride nadherna

zwedavus

ahoj, ja som sa učila taliansky:) a dokonca teraz aj sem-tam doučujem;) ak máš nejaké otázky, kľudne sa pýtaj:)