depkaaaaa..........

Interaktivna

ahojte aj ja trpim touto poruchou...asi preto lebo som mala dost problemov ked som bola mala....rodicia sa rozviedli a tak...ale ked to pride poviem si ze nie,nic sa nestane ak nedobehnem po reklamu...jedina reklama to nemoze zavinit!!a prejde to...je to uz lepsie,ale mam len 14rokov:(

petttraaa

no dlho som tu nebola ale no sak ak mam povedat tak sa to aj zlepsilo napr.ked zase dojdu nutkania tak poviem jednoducho nie!!!!a ti si ako na tom? :)

ali

ahoj pettraa. zavitas este niekedy na tuto stranku? myslim na teba. co tvoj problem s nutkaniami? zlepsio sa to? alebo nie? ak tu budes, napis par slovicok, som zvedava .-) papa

ali

sofinka:
u mna je to uz tri mesiace, co som si nijako naschval neublizila. chodila som pol roka k psychologicke a navrhla mi aj psychiatra, ale to som razne odmietla, lebo som o liekoch nechcela ani pocut. stale mam niekedy depresie a tie chute na krv (aj teraz by som to najradsej urobila. zobrala noz a rezala...) ale ovladam to. ty si s tym kedy perstala? mavas este na to myslienky?

sofinka

ali :
ahoj, aj ja som trpela sebaposkodzovanim rezala som si ruky a aj tym nutkanim ze nieco musim spravit lebo sa nieco stane a presla som tym a zvladla to bez psychologa a aj bez liekov.. musis byt silna petra , naucit sa ovladat svoju mysel a vtedy to zvladnes .. no aspon toto, teraz trpim zase niecim inym ale to nepatri do tejto debaty...

ali

no, ja som mohla mat takych 10-11-12? tak nejako. doma sme mali tazke casy. rozvod a tak. potom to uplne preslo a tento marec som 1.krat sedela u psychologicky, pretoze som si ublizovala, lebo som sa nevedela ovladnut... ale spominala som - to opakovanie slov mam doteraz. len nie az tak sustavne asi ako ty. skus este mysliet vtedy na nieco ine. na nieco konkretne. napriklad celu svoju pozornost sustred na to, aby si si predstavila, ako vonia trava, kuka kukucka alebo ako chuti mentolovy cukrik a podobne veci. velmi to pomaha. zivo si to predstavit a ono ti to odputa myslienky. a ak si budes predstavovat veci, co maz rada, tak ta to aj upokoji.

petttttraaaaaaaaa

ale nie sak to je v pohode ten tvoj vek aj tak sa ja chovam niekedy ako 10-rocna takze to je v pohode myslela som si ze mas viac pretoze tu je kazdy uz dospely ale sak vo veku neni problem...a inak ja uz ani neviem co ja viem taky rok?dva?ale cim som starsia tak mi to viac a viac vadi pretoze si to vsima uz aj okolie....a ti si to kolko mala?

martin303

cau peta, pozri si www.dianetika.sk a tam najdes logicke vysvetlenie,teda nie tam ale ak si kupis knihu dianetika a precitas ju. Tiez tam najdes ako sa toho zbavit. Neodporucam psychologa alebo uz vobec nie psychiatra, iba ak mas chut na prasky alebo legalne drogy z ich sortimentu. Pozri si www.cchr.cz a pochopis.