depkaaaaa..........

ali

velmi rada som ti poradila. lebo moze ale aj nemusi to byt neskor vazne. ta moja kamoska je v pohode, ale ja mavam stale niekedy nutkanie prerezat si zily. a nepotrebujem rozymslat nad dovodmi. proste mam chut to urobit - nutkanie. ak mas moznost, skus sa porozpravat s nejakym psychologom. ja som k jednej chodila a veeeeeeelmi mi pomohla. aj ked mas pocit ze to nic nie je. ty musis vediet co citis. inak, kolko mas rokov?

ali

bolo tazke len tak stat a ovladat sa, ked som si myslela, ze co ked niekomu tym ublizim? ale nie je to tak. tym ze neprebehnes cez cestu ked to pocitis, nikomu neublizis! ver mi. a aj keby, nevedela si, CO sa stane.

ali

a pri tom, ze sa stane nieco zle... skus si povedat, ze na seba nemozes brat zodpovednost za to, co sa moze stat. lebo to je pravda. ak by sa nahodou nieco aj stalo, ked si nic neurobila, okamzite si to budes vycitat, ale nemas preco. stale sa deju zle veci a len ti to bude pripadat, ze kvoli tebe. ale skus sa ovladnut a neurobit to, co ti rozum/srdce/telo (kto vie?) káže.

petttttraaaaaa

je nemam akoze ani inac nejake vazne problemy akurat mi toto uz strasne vadi proste mi uz stoho sibe...nedokazem sa toho zbavit povedat dost.nemam nato silu asi preto lebo keby som povedala ze uz nemozem toto dalej robit a by som to nespravila tak by som zase rozmyslala nad tym ci sa naozaj nestane nieco zle...ako sa mam toho zbavit?

ali

mavala som to iste a mam perfektnu kamosku, ktora tiez. ona napriklad preskakovala rozne veci, "dobehovala niekam", a ja som napriklad nikdy nemohla prejst cez kockovany chodnik/koberec bez toho, aby som si nepovedala, ze musim len po urcitych kockach/tvaroch... vedela som, ze to je divne, a snazila som sa na to nemysliet a just chodit vseliako. trvalo to dlho, ale preslo to. simona ma pravdu, su to znaky obsedantno kompulzivnych chorob. este tam patri aj premielanie si v hlave stale dokola niektore slova alebo vety (to mam doteraz. niekde pocujem slovo, napr. stolicka a okamzite si predstavujem, ako to pisem na papier, na mobile alebo na klavesnici a stale si to premielam v hlave) tieto choroby su choroby, pri ktorych robis veci z nutkania aj bez toho, aby si k tomu mala dovod. patri tam napriklad kleptomania, sebaposkodzovanie (tym som si presla), pokusy o sebevrazdu... mas nejake problemy? mavas depresie, trapis sa pre nieco? prekonala si nejake problemy? ak nechces na fore, kludne mi napis na mail ilidan22@atlas.sk . budem sa ti snazit pomoct, ak chces :-)

pettttraaaa

no ale ja mam dve morcata a aj psicka ale nepomaha lebo ja snim stale niesom ja to proste nedokazem prekonat tu depku....