Pharmatex vs. HAK

nepoviem

takže moja skúsenosť zo fčera - šetko v poriadku, až na to, že ma pharmatex štípal - dalo sa to vydržať :D

nepoviem

palacinka - dakujeme za další negatívny ohlas na HAK :) .. a zároven je mi lúto čo sa ti stalo, ale tak aspon si sa z toho dostala .. a zistila to skôr ako keby sa ti mohlo stať niečo ovela horšie

palacinka

taaak ja mam skusenost aj s HAK aj s Pharmatexom (kapsule)..musim povedat ze nie je nic lepsie ako HAK co sa tyka sexu, ziadne starosti, stresy..horsie je ze uzivanie antikoncepcie ma stalo zdravie, len pre informaciu, HAK zahustuje krv a tym sa zvysuje riziko trombozy, po dvoch rokoch uzivania mi zistili trombofilny stav ktory sa prejavuje nedostatkom proteinu S (laicky povedane- vysoke riziko krvnych zrazenim),takze som prestala HAK uzivat a po pol roku sa to zlepsilo kedze nato uzivam lieky.. no ja som sa rozhodla ze HAK uz nebudem brat a radsej si budem zivot komplikovat pouzivanim Pharmatexu, pretoze zdravie mi je prednejsie.............a viete co je na tom najhorsie? najhorsie je to ze pri uzivani HAK vam spravia jedine pecenove testy ako tu uz bolo spominane a z tych sa neda zistit dokopy nic, mne trombofilny stav zitili az po tom ako som navstivila kopec odbornych lekarov pretoze v lete som dostala krc do nohy a nasledne som odpadla..ked som cievnemu lekarovi povedala ze uzivam HAK tak ani nebol prekvapeny, vraj kazdy mesiac tam ma pacientky s podobnym problemom, dokonca uz mal aj ojedinely pripad kedy jedno dievca malo krvnu zrazeninu v mozgu..tazko povedat ci to prezila, no ja som rada ze moj pripad nebol az taky tragicky, ale stacil nato aby som pochopila ze HAK moze byt v niektorych pripadoch tichym zabijakom..

niekto

vletaku je tussim ze sa da pouzit nezavisle od cyklu
hmm ze kyselinu :D tak nevyzralo to dalsiu dieru
pozri letak :)

bubka

Pharmatex sú skvelé antikoncepčné čípky, nemám s nimi žiadne negatívne skúsenosti, vrelo odporúčam každého. Ja to ešte pre istotu kombinujem aj s kondomom, šak viete: čert nikdy nespí:D ale nemsuelo sa...no to je individuálne, na každého to pôsobí inak, u niekoho sa môže vyskytnúť alergická reakcia..svrbenie v pošve a podobne.

nepoviem

no šak kondom určite - ale nemôže sa niečo stať mne ?
a vlastne nemôže pharmatex s krvou nejak zreagovať a vytvorí mi tam nejakú kyselinu ktorá mi nejak ublíži ? :D .. alebo sa pharmatex stane neúčinným ..