Jogurty po záruke

Príspevok v téme: Jogurty po záruke
m-m

Zaujímalo by ma, čo robia obchodné reťazce, supermarkety s mliečnymi výrobkami po záruke, ktoré nepredajú. Viem, že pred koncom záruky ich zlacnejú,niekedy až na polovicu, ale čo so zvyškom, ktorý sa nepredá? Hádžu do smetí, berú si ich domov, alebo ich odovzávajú výrobcovi?Tiež by ma zaujímalo, či je zdraviu škodlivé jesť mliečne výrobky tesne pred dátumom spotreby. Ja si väčšinou kupujem plesňové syry v akcií, pred dátumom spotreby, lebo sa hovorí, že sú najvyzretejšie. Jogurty si tiež kupujem pred koncom spotreby, lebo vyjdú na polovicu. Je to nebezpečné?

pepuch

neverili by ste ale sú ajtsaké jogurty
ktorým nekončí záruka a praddza sú pokazené plesnyvé ide o jogurty nemeckej výroby v pradajniach lidl lebo už druhý krát sme našli jogurt pokazený plesnivíý jogurt toho istého druhu

Martin210HK

Práve som zjedol jogurt po záruke. Trvanlivosť bola do 23.3. a dnes je 3.4. V pohode. Viečko bolo pekné ploché, po otvorení nebol cítiť žiadny pach. Samozrejme som najprv ochutnal veľmi malé množstvo. Chuťovo dobré, tak som si potom smelo nabral plnú lyžičku. Výborný bol. Ale ono je to vecou náhody. Niektoré sa pokazia ešte pred ukončením trvanlivosti.

:D:D

Včera som si kupila acidko pred zárukou dnes mu končí espiračná doba. Po otvorení som nasla pliesen okolo vrchnáku. Ovoniala som a smrdelo ale do vnutra som sa uz viac nepozerala :D radsej. Dá sa takéto niečo este vôbec konzumovat alebo to mam radsej zahodiť?

kavka

tak danone jogurty mozes jest aj mesiac po zaruke, neviem, aku chemiu obsahuju, ale chutovo su take iste, ako ked boli v zaruke

záruka...

m-m pred 12-mi rokmi som robila predavačku v supermarkete.Starala som sa práve o mliecne výrobky.No u nás bolo to tak:podla toho kolko zostalo z toho tovaru den 2 dni pred uk.záruky sa znizovala cena.Ked napriek tomu zostal nieco dodávatel to zobral spät.Nieco sme si pokupili aj mi predavačky za lacnejsiu cenu.Kludne som si kupila vedela som ze nic tomu nie je.Bola som si istá ktorý druh m"zem kludne vsak odvtedy ako sme to dostali vedela som ako bolo skladované.Pritom aj takéto sa stalo ze nieco bolo este v záruke predsa tomu bolo nieco.Pokazené stopercentne sa nepredávalo.Aj na krabicke sa dá zbadat ci je to oke.Vrch má byt plochy,ked uz to vyzerá ako gula tak si netreba kupit.Minule som sa nastvala.Kupila som si tvaroh v krabici.Dobrá záruka,bol to v akcii v hypermarkete.Záruka dobrá,dátum minim.trvanliv.este vela dni.O dva dni som si myslela ze vybuchne v chladnicke.Takze!Volakedy platilo-ked ukladam na regál vzdy dopredu starsí datum do zadu cerstvejsi,nech sa mina postupne.Teraz treba to inác.Dnesné predavacky sa s tým nehraju,ukladaju to vseliak.TAKZE TREBA SLEDOVAT DáTUM!!!jA TO TAK ROBíM.A ZA SVOJE PENIAZE KUPIM CO CHCEM,NIE CO MáM HNED PRI RUKE.Zatial u mna to funguje.Ked náhodou volakto nevidi dobre na malé pismenká tak nech neni lenivá a nosi so sebou okuliare.Dobré nákupy prajem vsetkým!

m-m

no pozor, ani nie po záruke ale tesne pred schodením minimálnej trvanlivosti. Rada by som vedela, či je to viac škodlivé

inuška

Ja nie som fajnovka, ale nič po záruke by som nekúpila, tobôž nie joguty, mlieč.výrobky, aj keď cena môže a určite aj je zaujímavejšia. Radšej menej a stále čerstvé

judia

Kde skončia potraviny, ktoré sa nepredajú a sú po záručnej dobe? Vyhdazujú ich do koša, vracajú výrobcovi, alebo si ich nechávajú pedavačky?

lolas

tiež semtam nakuknem do zlacneneho kutika a kúpim to. Deti jedia jogrty denne, hneď sa to u nás minie, nikto si rozdiel nevšíma. A čo sa týka nákazy, ešte sa nikto nenakazil, poviem vám v lete na kúpalisku hrozí tým majonézovým šalátom a zmrzlinám väčšia pravdepodobnosť nakazenia