chut na sladke..

Príspevok v téme: chut na sladke..
erika_6

ahoj.
VZDY PO JEDLE MAM STRASNU CHUT NA NIECO SLADKE (MUSI TO BYT NIECO AKO NAPRIKLAD COKOLADA, NAPOLITANKA ALEBO NIECO PODOBNE).
SKUSALA SOM TO NAHRADIT OVOCIM, NO CHUT NA SLADKE STALE OSTAVALA.
KED SOM HLADNA, ALEBO PRED JEDLOM NIC SLADKE MAT NEMUSIM.
UZ NEVIEM AKO TO MAM RIESIT A CI JE TO NORMALNE.
PORADTE.

janík

akupunktúra:slabá slezina si vyžaduje veľa sladkého,aby sa stimulovala-príliš veľa sladkého ju naopak vyčerpáva(nechutenstvo,málokrvnosť,hnačky....

Viviana

Napriklad ja si nemozem ani jeden den predstavit bez sladkeho,samozrejme s mierou.Nieco malicke urcite neuskodi,treba vediet pocuvat svoje vnutro a vediet aj prestat.Vas organizmus sam si ziada to co mu chyba.Ked si dam cokoladu vecer sama sa na seba hnevam,ale nerobim to vzdy.Nikola ma pravdu -hlavne ne prehanat.

lucka

Mozno je problem v tom co obedujes. Resp. v glykemickom indexe potravin, kt. jes. Skus si to pozriet na internete. V kratkosti- su potraviny po konzumacii ktorych ti prudko vzrastne hladina cukru a vzapati klesne, co vyvola chut na dalsie jedlo, alebo sladke. A potom su potraviny, po kt. rastie hladina cukru postupne a pomalsie. Tie ta aj na dlhsie zasytia. Alebo to moze byt tiez psychologicke- sila zvyku a tak.:-)
A mne pomohol tiez chrom- nie hociaky, lebo som mala aj ine znacky, ale Bio-chrom. Je sice drahsi, ale uz za 4 dni sa mi chut na sladke vyrazne znizila. Predtym som sa nevedela kontrolovat a teraz je to lepsie. :-)

lenusik

erika_6 tak to je v pohode,to ma hadam kazdy:-) ale to neni ziadny problem,kludne si daj nieaku sladkost... neublizi ti!

fiiha

ja to mam tiez, hlavne po hlavnom jedle, a niekedy je to fakt neznesitelne...az rozmyslam ci ta cokolada fakt nie je droga;)!!!

janinka

Ahojte.Musim povedat,ze po porode mam az niekolkonasobnu chut na sladke.Hlavne vecer sa nemozem premoct.Vyzera to,akoby som tie sladkosti jedla od hladu,ale ja sa najem a som schopna zjest celu cokoladu a este hocico,len nech to je sladke prinajhorsom slane.-)Sama neviem ako tomu odolavat.zatial si to vsetko doprajem a s chutou.Ale neviem dokedy sa to takto bude dat maskrtit.Asi som ,,maskrtna,,:-)

emma

Aj ja mám stále strašnú chuř na sladké. Po jedle hlavne.Niekedy zjem na posedenie celú čokoládu alebo dezert. Chcem sa toho zbaviř, lebo priberám, no nedarí sa mi to. S tými minerálmi to může byř pravda, asi mi chýbajú, je to fakt na zamyslenie.

Katka1110

ahojte poradte mi prosim ja mam stale chut na cokoladu a ak si dam inu sladkost ta chut mi aj tak neprejde a prejde az vtedy ked si tu cokoladu dam!!! Poradte mi prosim co mam robit a ako nejest vela cokolady!! som v puberte