problem s mamou!

Príspevok v téme: problem s mamou!
dcera

Co mam robit, ked nasi su uz 9rokov rozvedeni a moja mama sa cez to nevie preniest? a pri kazdej hadke alebo konflikte spomenie otca, ze ju opustil a ako ona cely zivot vsetko tahala a teraz si nasiel mladsiu.Otec byva s novou znamostou uz 9rokov a mama len na nu nadava a mna to uz nebavi. Ked jej vynadam nech uz na to zabudne som najhorsia. Niekedy mam chut ju zbit nech sa konecne preberie zo sna! mama nikoho nema. A este k tomu je v prechode a je strasne naladova, urazliva, mysli si ze sme vsetci proti nej, ale dokedy ju mam lutovat??? pomozte! dakujem

Anka902

Dcera - mame by bolo treba jemne naznacit ze su zeny ktore maju po rozvode obrovske financne problemy a predsa musia zit a nemaju cas a ani silu plakat pretoze su tu deti a tie potrebuju silnu matku.Mala by si uvedomit ake ma stastie ,ze nemala problem s peniazmi.

dcera

Ahoj Ria, dakujem za nazor. Ty to beries z tvojho pohladu a toho co si ty zazila... Ja zase z mojho!!!
Moj otec na nas vzdy platil a mamu doteraz podporuje `financne` ak to je potrebne(a to uz niesom dieta davno). Mam s nim skvely vztah a stretavam ho vela krat do tyzdna,aj priatelka je fain...
Tu je problem v tom, ze moja mama nevie po 9rokoch zacat zit odznova! Stale mysli na minulost...Ja len chcem aby pochopila ze 9rokov je dlha doba a uz by mala mysliet aj na svoju buducnost ako sa zaoberat tym co bolo!!!

A to s tym aby som sa odstahovala k otcovi si si mohla nechat pre seba! Ja som s nou nezila cele tie roky, bola som v cudzine a pred casom som sa vratila a vidim co sa s nou deje...

A to ze som kriticka? Ano som a velmi, ale viem preco..Pretoze lutovat ju uz viac ako som ju lutovala nebudem a nieje to spravne. Ona nieje obet!!! A kriticka som pre jej dobro, chcem aby sa zobudila...

ria

dcera si velmi kriticka k svojej mame.Tvoj otec opustil mamu pre 9 rokmi,ale aj teba.Neviem aky mas vztah s otcom a jeho novou rodinou,ked sa ti doma nepaci,tak chod byvat k nemu a mamu mozes navstevovat.Je to dospela zena,je to jej zivot a ty nemas pravo ju kritizovat.Viem o com hovorim...alimenty,ak nepridu uskromnit sa,zobrat o preplatenie detskych taborov, zimnych veci....!!!Ja az teraz zacinam mat radost zo zivota,trvalo to dlho, ver mi,aj pre tvoju mamu zasvieti slniecko....

dcera

Dakujem Lizka, pekne si to napisala. Ja sa jej snazim a davam jej lasku, vela krat ju objimem, bozkam, a casto poviem ze ju lubit...Ako som uz pisala ona nieje zly clovek, len sama sebe skodi tymi myslienkami na minulost. A taaa jej tvrdohlavost- ale ja ju zlomim...pa

dcera

dakujem Vam vsetkym, prave som na zoznamke a vyplnujem udaje o nej, snad sa niekto chyti.Dam Vam potom vediet.
`Aj ja som dcera`- ona k psychologovi nepojde, nedotiahnem ju tam. To viem na 100%.O to sa ani nepokusam.
Ale na tu zoznamku sa celkom tesim ak to zaberie. Budem taka mala dohadzovacka a o nicom nebude ani vediet.
Ak poznate pana z BA, ktory by mi v tom pomohol budem rada ;-))) heh
urcite napisem ci sa niekto chytil a ako to prebieha - a hlavne ci sa `ona` chytila- to je podstatne!

liza

ahoj:)mama si musi uvedomit ze to je jej zivot a jej osud a treba s tym nieco robit.zivot ide dalej a prinasa nam do zivota pekne ale aj tie nepekne veci-ktore nam musia byt istym ponaucenim!skus povedat mame nech si napise na papier tie pozityvne veci ktore su pre nu ze sa s otcom rozisla.mozno ich najde vela a hlavne treba zit dalej lebo my tu a teraz zijeme len raz:)mas to tazke ale mamu za to neodsudzuj musis jej ukazat ze ju lubis aj napriek tomu aka je.potrebuje vela lasky cez porozumenie-lebo len clovek naplneny laskou dokaze lasku rozdavat a milovat!

vlasta

Aj ja som si v zivote prezila hrozne veci.Rozviedla som sa a 12 rokov som sa sama trapila s 2 detmi.Zazili sme priserne veci,hlavne ja som tiez velmi poznacena a nevyrovnana s minulostou.Ale,som toho nazoru,ze to bol moj osud a moja tazka cesta zivotom.Ale to neznamena,ze budem teraz zatazovat svoje deti tym,co som si v zivote prezila a vela veci si zavinila aj sama,alebo niekto iny.Deti predsa maju narok zit v pokoji,neprenasat na nich nase depky.Oni sa tiez potrebuju zaradit do zivota.Ja ich nechcem ovplivnovat,oni si sami musia urobit nazor na vsetko.Oni predsa mozu byt v zivote stastni,musia si tiez nieco prezit a ucit sa na svojich chybach co je spravne a co nie je.Ja si poplacem,ked ma deti nevidia,pred nimi sa snazim byt v pohode.Uz su dospeli,maju dobrych partnerov a ja sa snazim zit tak,aby som co najmenej myslela na minulost.Aj ked sa niekedy citim ako troska,ale to prejde a dokonca dokazem robit naladu,ze sa vsetci smejeme.Mojou odmenou su spokojne deti,rozumieme si a mame sa radi.Minulost sa neda vymazat,ale treba mysliet na buducnost,na vnucatka.My,babky,musime byt silne,mame predsa pre koho zit,treba sa len nad vsetkym zamysliet a nelutovat sa a tiez,nezit s nenavistou a pomstou.Zivot treba brat taky,aky je.

jana2

Dcéra,držím ti palce,skús to s tým inzerátom.Mamina tým,že sedí stále doma,rozmýšľa iba nad tvojim otcom.Zbytočne sa trápi,a čo je horšie,trápi aj teba.Držím ti palce,aby všetko dobre dopadlo.
Máš právo na pokojný bezstarostný život.

dcera

Ok, dakujem Anka. Nech je aj moja mama tak spokojna ako ty si ;-) to si zelam najviac... a mas super dceru ze sa o teba tak pekne postarala... No snad aj moja mama sem o par mesiacov napise ;-) ze ma novu znamost ;-)))vdaka dcere ;-)