Vtacia chripka - vseobecna diskusia

chorobka

bojim sa vtacej chripky, je to co by kamenom dohodil... nechcem zomriet na nejaku pliagu, ktoru nosia jeb***i vtaci... smrt holubom- lietajucim potkanom... som soking... chcem zit!

Palo - vet

Vtacia chripka postihuje vtaky, ak nejake doma mas tak ich cim skor zabi a supni do mraznicky a mas po probleme. Ak k nam zavita vtacia chripka tak si tak skoro kurca v Tescu nekupis lebo vsetka hydina sa bude musiet pozabijat aby sa zabranilo sireniu. Vola sa to Stamping out - to iste ako robili v GB ked tam prepukla Slintacka a Krivacka. Oseltamivir je na trhu pod nazvom Tamiflu a je len na predpis. Ale nespoliehal by som nan 100% lebo u niektorych pacientov ktorych v Azii nim liecili sa nan vyvinula rezistencia, teda presnejsie virus chripky zacal byt rezistentny voci oseltamiviru. Zrejme kvoli nedostatocnej dlzke podavania lieku alebo nizkym davkam. A este jedna "novinka". Odporucam kupit si do zasoby paracetamol a acylpyrin, vitaminy, med, citrony a ovocne caje a dufat ze vylezat a vypotit sa zaberie aj na pandemicku chripku ak raz prepukne.

gaba

No, ak stačí tak málo, tak potom je vštko OK....... No prečo potom okolité štáty podnikajú kroky, ktoré podnikajú? Je asi prvdou, že veci dopadnú podľa toho ako budú jednotlivé štáty pripravené.....po všetkých stránkach.....but keep smiling

jatyon

nerob paniku !!!
to nie je otazka vlady, to je tak, ze ucinny liek neexistuje.

a keby aj raz na Slovensko choroba prisla, uz to bude zmutovane a bude treba ine lieky.

Lepsie, ako sa o deti bat je zdravo ich vychovavat a krmit ....prevencia.

GABA

Chcela by som sa informovať o moznostiach liečby vtáčej chrípky. Snazila som sa na tejto stránke dopracovať k liku OSELTAMIVIR, ktorý je vraj účinný proti tejto chorobe. Zda sa však, že na Slovensku ho nedostanem. Som z toho zhrozená, ako naša vláda pristupuje k problému vtáčej chrípky. Som mama dvoch detí a mám o nich veľký strach. Čo budeme robiť až to k nám dorazí?