Bojim sa letu

Príspevok v téme: Bojim sa letu
...simonka...

o par dni ma caka moj prvy let, lenze ja odmalicka mam strach z lietania:(( strasne sa bojim tej predtavy, ze budem tam hore vysoko a ze mi pride zle, nebudem vediet dychat, lebo budem mat stiesneny pocit, nebudeme moct pristat.. odkedy to viem, neviem dobre spavat, bojim sa najviac.. a neustale v noci ked idem spat mi buusi srdce, cize uz niekolko tyzdnov, no a ked si predstavim, ze budem v lietadle a sa mi rozbusi srdce, co ak tam hore mi este aj zlyha??:( bojim sa, ze to moze byt pre mna nebezpecne.. mam strasny strach z toho vsetkeho, uplne.. neviete mi poradit?? su moje obavy opodtstatnee, je tam nejake riziko zlyhania srdca, nevediet sa nadychnut alebo take cosi?? bojim:(

...simonka...

a mam to za sebou!!
no ludia, poviem vam.. bolo to cosi strasne!!! jaj.. doteraz som z toho akasi vystresovana.. popisem vam presne ako to prebehlo.. takze uz od rana ako sme cestovali som mala strasne stresy, strach.. som sa nevedela ukludnit, tabletka, ani caj na upokojenie nezabrali.. totalne mi srdce busi zo strachu.. a kym sme cakali a vsetko to.. no a potom - po dlhsej dobe sme sa konecne dostali do lietadla.. tak som si myslela, ze vsetko to uz opadne, ze uz tu sedim, ze bude dobre.. ale OMYL!! stale mi bolo zle, uplne som mala stiahnuty zaludok, srdce busilo ostosest.. no a potom po tych prihovoroch lietadlo zacalo startovat.. tak to bolo nieco tak STRASNE!! este teraz, ked si na to spomeniem mi busi srdce, aky mam strach.. totizto, ked to odlietalo, to vo mne vyvolaval taky hnusny pocit.. tam sa striedali strasne tlaky, proste skoro som zamdlela, nemohla som dychat, skoro mi hlava praskla, mozno sa mi vysmejete, ale fakt som si myslela, ze to je moja posledna chvilka, ze toto ja neprezijem, mne bolo tak zle.. tie tlaky som veeelmi zle znasala.. potom ked sme uz zastali hore.. tak som mala strasny pocit z toho, ze sa nachadzam tam hore, niekede vysoko v nebesiach, ze ked sa mi teraz nieco stane, ani mi nebude mat kto pomoct, a ze este tolko a tolko minut.. strasny uzkostny pocit z toho, lebo som sa bala, ze mi zlyha srdce, fakt mi tie tlaky zle robili.. a neslo to az tak hladko.. sem-tam sme sa zaknisali, pohopkavali a vtedy som to zle znasala.. a pristavanie bolo to iste.. ked sme vystupili dakovala som bohu, ze ma nechal na zive a ze som to zvladla, tak neskutocne som sa bala, bolo to take strasne pre mna.. a najhorsie bolo, ze ma stale drzala myslienka, ze este raz toto cele musim zazit na ceste spat, tak to mi zneprijemnilo cely den.. a poviem vam - cesta naspat bola este horsie nez tam!! a to neprehanam.. fakt.. mozno ma vysmejete, asi som prehnane citliva alebo mam vyrazne slabsi organizmus od vas, ale neskutocne zle som prezivala tento let.. zaprisahala som sa, ze uz nikdy viac.. bola to skusenost, apson viem presne co to bolo, mam nove zazitky a vsetko, ale tak strasne zle mi bolo a tak velmi som sa bala, ze som bola stastna, ked som zdrava priletela domov.. dokonca letuska ked isla okolo, hned sa ku mne pristavila ci mi nie je zle a to som sa snazila mat vtedy usmev na tvari.. takze asi to na mne videli vsetci, som sa hanbila ako pes, ked som sa tam zvijala a dychala zhlboka a ani to mi vobec nepomahalo..
najhorsie je, ze je to uzasny sposob dopravy, za par hodin byt v inej krajine, a vsetko to a ja sa uz neskutocne bojim toto opat zazit.. uz nechcem.. bojim sa, ze by sa to zopakovalo, jaj, bolo to hrozne..
tak prepacte, som sa z toho vykecala.. a aby som povedala, doteraz, ked si idem lahnut vnimam tie stavy ako ked sme odlietali.. uplne sa mi az hlava toci z toho, ten pocit este stale vo mne je.. jaj.. takz takto to cele dopadlo, ale aj tak dakujem za krasne slova, som rada, ze vy ste ini, ze nemate taketo problemy a vsetko bravurne zvladate.. aj moj priatel - celou cestou bol v pohode, cital si, jedol, a ja som si myslela, ze umieram.. jaj..

gabo77

ahoj, podobne pocity som mal, ked som mal aj ja letiet prvy krat. na letisku som sa skoro otocil a usiel, ale ked som nastupoval na palubu tak uplne pohoda do mna akoby sama vosla, start to bolo nieco super, take vzrusenie, trosku adrenalin, paradne aj to stupanie a aj cely let bol uplne paradny, ked sme zacali klesat zacal som byt aj doslova nespokojny, ze kludne by som letel este aj pol dna :D odvtedy sa na lietanie priam tesim a doslova vyhladavam situacie kedy mozem vyuzit lietadlo, moje predstavy, ktore som mal pred prvym letom a vobec neuskutocnili a praveze lietanie mi prinieslo presny opak toho, coho som sa vopred obaval, je to super, uvolni sa, jednoducho si sadni a nechaj sa viest... je to prijemne :D aj ti zavidim ze letis o par dni

malickasom

a ja som prvykrat letela ked som mala 18 a pripadalo mi to uplne fascinujuce a potom som zazila aj jeden neprijemny let, plny turbulencii kde mi navyse bolo zle od zaludka, nie z lietadla, ale som cosi pojedla, lebo blbo mi bolo este len sme sadali do lietadla. Ale pacilo sa mi ako v tych turbulenciach pobehovali letusky hore dole s usmevom na tvari :-) a moj najdlhsi let bol z prahy do NY, to zas bola priserna nuda, lebo to trvalo dlho. A letela som aj takym malym jetom, v burke, v peknych turbulenciach a vtedy mi to prislo ze waw :-) teraz by som sa mozno kus bala...odkedy som zazila autonehodu, tak sa stale zlakem, ked nastane nejaky neocakavany pohyb nielen v aute ale aj v lietadle, dokonca aj ked brzdi vlak...stale sa strhnem, mam to proste v sebe a neviem ci sa toho niekedy zbavim...ale nebojaj, fakt je to uplne super! a vobec sa za to nemusis hambit ze sa bojis, vela ludi ma strach, je to normalne.

malickasom

simonka, pocula si o tom co sa stalo v NY? ako pilot pristal na rieke? to bol pripad taky ze je to absolutne malo pravdepodobne ze nemas motor a pozri ako to pilot zvladol! je naozaj minimalna sanca ze sa daco stale. Ano je bezne ze sa stane porucha a musi sa nudzovo pristat, ale sanca ze sa ti uplne pokazi lietadlo a v nom su uplne pokazeni aj piloti je asi taka mimalna ako to ze tam hore umries od strachu :-) a teroristi snad na z bratislavy tiez nelietaju :-) potom napis ako to dopadlo

mifor

Ja som letela dva razy do Veľkej Británie a raz na Kanárske ostrovy. Bolo to úžasné a všetko prebehlo v pohode. Zle mi nebolo ani iné nepríjemné pocity som nemala. Skrátka super.

...simonka...

vy ste take zlate, baby!! normalne sa zacinam tesit!! a to som dva tyzdne v depke z toho ako to zvladnem.. a teraz mam vyslovene chut ist tym lietadlom.. dufam, ze takyto pocit mi vydrzi az do rana, heh.. ale dakujem vam, fakt ste mi zdvihli naladu!!

colbert

lietanie je super.aj ja som si myslela,ze budem mat strach,lebo sa bojim vysok.ale je to fakt vzruuuso a najradsej by som letela kazdy den :-) a ozaj,mna caka let do Venezuely a to je najakych 14-16 hodin letu.toho sa trosku obavam,lebo po 4 hodinach,co bol u mna najdlhsi let,som bola oblbnuta a hlucha jak pen :-) takze sa neboj,urcite si ten adrenalin budes chciet zopakovat viackrat...

...simonka...

a v druhej teme som sa docitala, ze fidorka sa uz registrovala, tak nech napise aj sem, aby ste videli, ze naozaj nie sme tie iste..
este sa vas, inteligentnych, opytam.. ako je to so zalahnutim usi?? casto sa to stava? mam si do nich dat stuple, vatu alebo nie je treba??

...simonka...

ludia, ja vam prisaham, ze nie som ziadna fidorka ani terezka.. opytajte sa admina, ak mi neverite.. citala som fidorkine prispevky, ved tie su mierne o inom, mne len busi srdce zo strachu, ona ma aj nejaky prolaps ci selest a ze ju pali.. mne len busi.. a ona sa na to pytala v inej teme - v uzkosti, ja som tam tiez skusila napisat, ale fakt vam mozem ODPRISAHAT, ze nie som ona!! a ked mi neverite, opytajte sa admina alebo podla pravopisu alebo coho by vam to mohlo dojst, ze sme uplne odlisne.. ani problem nie je ten isty, akurat, ze to suvisi so srdcom, ale je to o inom..
a tym inteligentym dakujem pekne za mile a prijemne prispevky, dala som si upokojujuci cajik a citim sa lepsie.. zajtra si dam asi nejaky tabletku rano, keby nieco a hadam to zvladnem.. dakujem!!

angela

ahoj simonka neboj sa letu ja som sa tiež prvykrat bala uvidis este sa ti zapaci start je trochu taky blby ako by sa ti točilo v hlave dychaj zhlboka a bude to fajn potom je v poho a pristati bolo fajn je to len taky tlak do hlavy ale nic zle uvidis zapaci sa ti to