Bojim sa letu

Príspevok v téme: Bojim sa letu
...simonka...

o par dni ma caka moj prvy let, lenze ja odmalicka mam strach z lietania:(( strasne sa bojim tej predtavy, ze budem tam hore vysoko a ze mi pride zle, nebudem vediet dychat, lebo budem mat stiesneny pocit, nebudeme moct pristat.. odkedy to viem, neviem dobre spavat, bojim sa najviac.. a neustale v noci ked idem spat mi buusi srdce, cize uz niekolko tyzdnov, no a ked si predstavim, ze budem v lietadle a sa mi rozbusi srdce, co ak tam hore mi este aj zlyha??:( bojim sa, ze to moze byt pre mna nebezpecne.. mam strasny strach z toho vsetkeho, uplne.. neviete mi poradit?? su moje obavy opodtstatnee, je tam nejake riziko zlyhania srdca, nevediet sa nadychnut alebo take cosi?? bojim:(

ôôôôô

Nebojte sa, najmä ak letíte do Anglicka za prácou. Je to to najlepšie, čo môžte urobiť pre svoju budúcnosť. Ideálne - odísť a už sa nevrátiť.

ja888

Ludom ktori sa boja lietania odporucam regresnu terapiu - moze odstranit a vysvetlit pricinu. Casto je pricina v minulom živote

nina123456

Preboha ved je to normalne ;))netreba misliet na nic zle na ziadne katastrofy to sa uz nestava !!trz v dnesnej dobe su moderne lietadla spickove sikovne lietadla proste treba si to uzit;))ja som rada ze som aspon raz letela aj to vdaka mojej sestre ;))a uplne som sa tesila :))) respect :)) !!&

Iveta Michael

Ahojte kočky, tak ja som sa pred nedávnom vrátila z Anglicka a môžem vás ubezpečiť že môj let bol fantastický ako vždy, akurát dosť meškal z Ba ...

Pre mňa je moment kedy sa lietadlo odlepí od zeme asi najkrajšou chvíľou letu :) ja si to teda rozhodne užívam a je mi ľúto každého človeka ktorý má problém, ale možno je to len sila zvyku .. lietadlá sú podľa štatistiky stále najbezpečnejšou dopravou ( rizikové sú iba niektoré letecké spoločnosti ktoré sú na inter.zozname ) ale inak na lietadlo nedám dopustiť ..

Simonka keď som čítala to čo si ty popísala ..tie hrôzy tak mi napadla iba jedna vec - ako je to možné? Vari si letela nejakým nadzvukovým tryskáčom .. či bežnýmn Boeingom?

Lietanie je krásne dievčatá,nebojte sa toho, chcem vás povzbudiť:)

Dominika.1

Ahojte ja som zazila moj prvy let asi pred polrokom cestovala som z BA do Dublinu..ja som sa mesiac pred tym bala nevedela som poriadne ani spat,bolo to nieco strasne..ja mam slaby zaludok neznesiem kolotoce ani ine podobne adrenaliny alebo ako to nazvat :) bala som sa ze mi pride zle od zaludku ,alebo strach presne z toho ako ste tu viacery pisali z uzatvoreneho priestoru a tak vysoko hore v nebesiach ..No a tak prisiel moj den D. ja uz ked som videla to obrovske lietadlo som myslela ze sa otocim a idem naspet domov :D no ale nedalo sa samozrejme..no najhorsi bol pre mna ten start tiez mi busilo srdce ako tebe simonka ..my sme asi rovnake tipi :D bolo to hnusne priala som si nech to skonci nech sme uz tam ..ale potom uz tam hore v ked sme leteli bol klud pohodicka a to pristavanie to iste ako ten start mozno uz o trosku slabsie ,pretoze som vedela ze uz mam potom :) proste je to adrenalin strasny pre mna..zasa letim naspet do Ba na dovolenku takze ma cakaju dva lety..zasa sa strasne bojim pretoze tento krat cestujem sama..tak drzte palce budem to potrebovat,pretoze ja moc lietanie nemusim ..ja preferujem cestovanie na na zemi autom a pod.. ,alebo po vlastnych :D

Iveta Michael

simonka

nemáš sa prečo hanbiť! to je u niektorých ľudí bežné,moja švagriná 43 ročná už letela všelikde a stále sa bojí ... v lietadle sa tvári akoby mala škorpióna pod zadočkom:)

ale poviem ti že lietanie je úžasné,ten počiatočný strach a úzkosť z prvého letu prekonáš pomocou nejakých liekov,poraď sa o tom... a keď už poletíš naspäť bude to o čosi lepšie ver mi:)

p.s. a ako ďaleko letíš? prvý krát sa doporučuje kratší let,cca 2 hodky.. ako napr. od nás z BA do Londýna nastúpiš a už si tam:)

Josejo

dakujem za rady. pojdenal som si kufrik na kolieskach nosnost odporucanu ma 5kg a chcem ho pouzit ako pridavnu batozinu a mensiu kabelu cez plece ako prirucnu. takze pre ujasnenie do pridavnej mozem zobrat hocico ? od napr. oblecenia, jedla, az po dajme tomu panadol ? alebo ako to je ? dakujem za ujasnenie lebo ked som googloval natrafil som akurat co nemozem zobrat do prirucnej batoziny.

TinaM

Kazda letecka spolocnost ma vlastne standardy. To znamena, ze si musis konkretny rozmer batoziny ako aj jej vahu zistit u danej spolocnosti. Nezabudni, ze je rozdiel medzi prirucnou batozinou (ktoru neodovzdavas pri check-in-e a beries si ju so sebou do lietadla) a normalnou batozinou-za ktoru platis a odovzdavas ju pri check-in-e.

fiooona

ta taska je ok. Su predpisane rozmery, ale bezne kufre a tasky su ok. Ak letis cez more, mozes mat 23 kg batozinu, ktoru odovzdas na check in a do lietadla si mozes zobrat 8kg tasku alerbo kufor, Rozmery neviem presne ale priblizne 15x50x35cm. Do tasky,kufrika so sebou si mozes dat co chces, saty, knihy, PC, tablet, nejake jedlo(pozor na obmedzenia), prazdnu flasku. nedavaj tam plne flase, pasty, noziky, noznice....su s tym problemy.
Dobra je velka taska,kufor na kolieska, ale ak nemas, da sa zobrat vozit za 50c alebo 1eu, to sa potom zase vrati. Netreba si kupovat nove kufre, pretoze aj tak sa znicia, oni ich pri manipulacii nesetria. Ak mas nejake otazky a letis za more, mozem ti odpovedat

Josejo

ahojte. o cca mesiac by som mal prvý krát letieť. mám dilemu z tašky akú si mám zadovážiť najlepšie aby sedela rozmerovo aby som nemusel platiť navyše. neviem presne ako to chodí, len viem, že batožinu musím mať tuším do 20kg. oplatí sa viac kufrík na kolieskach alebo môže byť klasický batoh 70 litrový ? images.karrimor.com
Ďakujem za odpovede